Telewizja 3D

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Po tym jak platforma n ogłosiła, że wprowadza stałą usługę - nShow 3D, zastanawiam się jak szybko i czy w ogóle technologia 3D zagości w naszych domach. Czy w ogóle ma szansę zaistnieć? Ceny sprzętu nie są niskie. Macie w ogóle kogoś znajomego, kto posiada telewizor i okulary?
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Sprzęt 3D który teraz jest na rynku to I generacja. Podobno nie długo ma się pojawić coś nowego ;) 3D TV
To już zapowiada się całkiem ciekawie. W końcu nie będzie trzeba używać tych ciężkich okularów migawkowych.
Oglądałem chwilę na telewizorze I generacji - wyglądało baardzo ciekawie, chodź z lekko tłumionymi kolorami (z czym ma skończyć II generacja).
Sądzę że 3D stopniowo stanie się sprawą zwykła i codzienną.
 

alfredP

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jak tylko słuchałem o 3D w warunkach domowych to jakoś to po mnie spływało, jak zobaczyłem to się zakochałem... sądzę, że najwięksi pomiędzy przepychankami ;) znajdą miejsce na rozwój tej technologi... jeszcze kilka lat i 3D będziemy oglądać bez żadnych dodatkowych okularów :)
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Noo podobno ma tak kiedyś być, a na razie należy się cieszyć tym co jest nowe i lepsze ;P
Aż to momentu kiedy wyjdzie kolejna generacja.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Mnie to nie kręci. Poczekałbym spokojnie na następne generacje sprzętu.
 
E

eu4yaon

Guest
w polsce dopiero telewizory 3D i okularki wchodza na rynek a juz pracuja nad TV w ktorych obraz 3d bedzie mozna ogladac bez okularow. U nas ceny narazie sa wysokie i jakosc obrazu wedlug mnie daremna.. Ogladalem jakas bajke w media markt. Narazie nie warto. Przypominam jak bylo z TV HD ready (cena wysoka) i za chwile wprowadzili Full HD i juz nikt HD ready nie kupowal
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Już pracują, ale kiedy skończą tego nikt chyba jeszcze nie wie ;) W sumie okulary polaryzacyjne to duży skok, nie muszą się synchronizować z telewizorem, nie wywołują bólu głowy no i są o niebo tańsze. Teraz 3D pasywne nie są w cenach bardzo zabójczych.
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Nigdy nie wyobrażałem sobie oglądania 3d u siebie w domu. Naprawdę, dla mnie to niepotrzebne, wystarczy mi pójść do kina na film w tej technologi. Poza tym wydaje mi się, że to na dłuższą metę się nie sprawdzi.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Ja tam chciałabym mieć taką możliwość. Najbardziej to chodzi mi o filmy przyrodnicze np. podwodny świat w 3D albo sport. Sama nie widziałam ale kumpel był na tej zeszłorocznej emisji meczu w 3D to się ostro zajarał. Ciekawa jestem jaką jakość sygnału podaje nka na tym swoim nshow i jak to jest odbierane w domu.
Myślę, że prawdziwy bum będzie jednak jak tv na których będziemy mogli oglądać 3D bez okularów będą w przystępnych cenach.
 

alfredP

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
LG już zrobiło przymiarki do 3D bez okularów, wypuścili jakiś telefon który popierwsze może rejestrować 3D bo ma dwie kamery a po drugie efekt 3D na ekranie jest widoczny bez żadnych dodatków, pasywne okulary to chyba też krok w tą stronę... jak to mawiają pożyjemy.... zobaczymy ale moim prywatnym zdaniem to jest przyszłość :)
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Oby, produkcje w trzech wymiarach wyglądają bardziej plastycznie, widać fajnie głębię obrazu. Jeżeli ktoś ma jeszcze dobre głośniki i kino domowe to już jest zupełny szał. Słyszałem że LG dąży do 3D bez okularów, to już będzie odjazd :D
 

alfredP

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
chyba też dużo zależy od samego materiału 3D i jego jakości... ale czytałem też ze nowe produkty na 2011 będą mogły generować obraz 3D z 2D to wtedy już wszystko będzie można obejrzeć w 3-wymiarze...
 

alfredP

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
wszyscy się czają z produktami na 2011, ani LG ani Sams ani Sony jeszcze nie odkryło kart... sądzę, że wszystko będziemy wiedzieli w ciągu najbliższych kilku miesięcy zobaczymy czym będą kusić klientów... ten producent który wymyśli 3D w normalnej cenie i widzialne z więcej niż 5 stopni ten wygra...
 

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
jak telewizorek ma 8000000:1 kontrast w rozdzielczości full hd i 100 hz tak jak w modelu 47LW570S to robi wrażenie
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Ceny nie wyglądały mi za potwornie. Ja widzę dwie drogi, albo idą w Cinema 3D albo w Home Dashboard.
Oczywiście są też modele które posiadają obie te funkcje jednocześnie.
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Nie będę reklamował różnych serwisów internetowych na c..., na s... i podobnych. Ale chyba tam najlepiej szukać informacji cenowych ;P
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Przepraszam Kolegę, już się poprawiam ;)
http://cenowarka.pl/a623523.html
http://cenowarka.pl/a515578.html
http://cenowarka.pl/eu/a628829.html
Takie trzy przykładowe podaję.
 

Silase

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ciekawe.. a co będzie dalej, po 3D? surogaci? :p
 
Do góry