Tablety dla kogo?

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
zastanawiam się czy sobie sprawić tablet, taki jest teraz na czasie i tak je promują w programach telewizyjnych. Ale tak serio to co można z nim robić, jakie ma funkcje? gdzie najlepiej kupić?
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Przemyśl na samym początku czy nie lepszym wyjściem będzie netbook, czy tablet jest Ci naprawdę potrzebny i czy wykorzystasz pełnie jego możliwości. Uważam że to bardzo ciekawe urządzenie, ale niestety nie należy do tych z których można korzystać zawsze i które bez problemu można zabrać ze sobą wszędzie.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Możesz także pomyśleć nad hybrydą czyli Asusem Eee Padem Transformersem. Jak chcesz używasz go jako tablet, a jak chcesz to podłączasz klawiaturę i używasz jako netbook. ;)

Najlepiej kupować przez internet, a co do funkcji to można powiedzieć że to połączenie smartfonu i komputera czyli internet, książki, gry, zdjęcia itp. ;)

Poza tym, jak chcesz się dowiedzieć trochę więcej proponuję ściągnąć Fnewsa (link w mojej sygnaturze) jest tam artykuł mojego autorstwa o tabletach.
 

Wmatriksie

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Tablet jest wielofunkcyjny i praktyczny. Jeśli ktoś nie lubi mazgać paluchem po ekranie to wystarczy się zaopatrzyć w myszkę i klawiaturę pracujące w standardzie wifi. Niektóre tablety obsługują dyski twarde 2,5 na mini USB. Polecam model firmy Sony.
 

Millenka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja również ostatnio rozglądałam się za tym urządzeniem i trochę poczytałam. Mimo, że techniczna zbytnio nie jestem to uważam że spokojnie sobie poradzę. Mi akurat bardzo przypadło do gustu możliwość jego wykorzystania w matematyce: można używać komputera typu tablet do sporządzania notatek i zapisu matematycznego. Jest wbudowany panel który rozpoznaje ręcznie napisane wzory.
 
A

alicja32

Guest
Jednym słowem gadżet na topie w ostatnim czasie. Dobre pytanie ktoś postawił, tablet czy netbok. Ale to już Twój wybór, co Ci bardziej przypada do gustu. Wydaję mi się,że tablety wolą te osoby, które nie lubią pisać na klawiaturze. Ja jestem zwolenniczką dotykowych telefonów, a czy taki tablet przypadłby mi do gustu..myślę,że pewnie tak.
 

magisko

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
a co lepiej sprawdzi się w delegacji? często jeżdżę i muszę sobie kupić coś, co pozwoli mi mailować, rozmawiać przez skype itp... to może być tablet, czy co innego powinnam kupić? teraz jest fajny czas na takie zakupy, bo jest dużo przedświątecznych promocji, to akurat bym sobie sprawiła prezent :)
 
A

alicja32

Guest
Do komunikowania się na pewno lepiej sprawdzi się tablet. Ogólnie został stworzony z myślą o oglądaniu filmów, przeglądaniu stron internetowych, wysyłania e-maili. Jeśli jest Ci potrzebny w celach czysto rozrywkowych to na pewno będzie lepszy, no i lżejszy przy bagażu podczas wyjazdów ;)
 

magisko

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
no właśnie, nawet ostatnio miałam już walizkę ważącą 27 kg, do tego bagaż podręczny, gdybym jeszcze laptopa dźwigała, to chyba bym zeszła na tym lotnisku... a jaki to koszt? jaki tablet kupić, na co zwracać uwagę przy wyborze?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ale tablety nie są pozbawione wad. Urządzenie o wydajności netbooka za 900zł kupisz najtaniej za jakieś 1700zł.

Poza tym, napisz ile masz pieniędzy do przeznaczenia to coś podpowiem. ;)
 

Yuuna

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Zakładając, że możesz przeznaczyć na kupno tableta odpowiednią sumę, wydaje się on być bardzo dobrym rozwiązaniem. Można go zabrać ze sobą niemal wszędzie. Idealna sprawa dla osób, które są często w rozjazdach, a także tych które cenią sobie wygodę i poręczny sprzęt. Sama z chęcią bym się w taki zaopatrzyła, bo mam już dość targania laptopa za każdym razem, gdy muszę gdzieś jechać albo np. iść do biblioteki.
 

magisko

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
a czy na tablecie można odtworzyć prezentację albo pokaz slajdów? czy to może stać w ogóle?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
a czy na tablecie można odtworzyć prezentację albo pokaz slajdów? czy to może stać w ogóle?

Co do prezentacji, myślę że powinno się dać. Większość tabletów opartych jest na Androidzie, a ten zawiera około 90tyś aplikacji i gier różnej maści. Oczywiście są też tablety z Windowsem (bardzo drogie) i IOs Apple (nie opłacalny wg. mnie).
Co do tego czy może stać, sam posiadam Asusa Transformersa i po kupieniu futerału można go ustawić w dwóch różnych pozycjach. Oczywiście są też urządzenia z jakąś podpórką, ale w większości są one produkowane przez jakieś nie znane firmy.
 

C'omon

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Rybnik
Laptop lub netbook jest wygodniejszy, choć istnieje Sony tablet z klawiaturą i to nawet można zcierpieć :)
 
Do góry