tabletki

Status
Zamknięty.

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Powinien, ale lekarze często to pomijają :]
 

TrędowataAsia

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
114
Punkty reakcji
0
Jeśli jeszcze nigdy niebrałaś takiego typu tabletek, lekarz ma a raczej musi Cie zbadać aby wypisać Ci takowe tabletki. Jeśli zaś jestem stałą bywalczynią u ginekologa, długo bierzesz tabletki i nigdy niemiałas przez tabletki powikłań, to ginekolodzy bez badania przepisują recepte.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Lekarz powinien przeprowadzić wywiad i badanie ginekologiczne - normalnie, wziernik, paluszki. Do tego powinien zrobić cytologię, ale że robi się ją w określonym dniu cyklu może umówić się na następny raz po miesiączce.

Nie robi się standardowo badań krwi, w tym poziomu hormonów, chociaż niektórzy lekarze takowe robią.

Badanie krwi sprawdzające wątrobę i układ krzepnięcia robi się po dłuższym czasie - rok - dwa lata.
 

Oinone

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolny Śląsk
Dobrze byłoby, gdyby każdy ginekolog tak postępował. Niestety to często fikcja.

Z reguły kończy się na pytaniu czy wszystko w porządku i ile opakowań przepisać.
 

Bravurka

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Mam problem. Otoż zapomniałam wziąść tabletek po 7 dniach przerwy (biore juz 5miesięcy tabletki regulon) Opózniłam to o 4 dni. Lekarka kazała mi brać :jak wystąpi miesiączka (wystąpiła przed 4dniami) Już sie skończyła i teraz nie wiem czy mam po miesiączce odczekac 7 dni czy czy wliczyć miesiaczke w te 7 dni. Lekarka powiedziała ze po okresie odczekać ale coś mi się tu nie zgadza, przecież normalnie albo zaczyna sie od miesiaczki albo miesiaczke wlicza sie w 7 dni. Pomożcie:(
 

Karolina_

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
3 201
Punkty reakcji
1
Miasto
o tym wiesz?
Lekarz nie może, a przynajmniej nie powinien wypisać Ci recepty bez wczesniejszego badania.

Ja kiedy brałam pierwszy raz miałam najpierw robioną cytologię i badanie ginekologiczne, przy kolejnych opakowaniach jeśli nie występują skutki uboczne może odpuścić sobie badanie, ale to zalezy od lekarza.

Bravurka: jeśli zaczynasz brać leki tak jak u Ciebie, po przerwie to powinno chyba się zacząć pierwszego dnia miesiączki... a nie po... zresztą nie wiem dokładnie, ale ja jeśli zaczynałam brać było to wlaśnie 1 dnia, no ale skoro lekarka Ci tak powiedziała to powinnaś nie mieć wątpliwości. Lepiej zabezpiecz się teraz jeszcze czymś dodatkowo, dla bezpieczeństwa.
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Witam. Mam problem. Otoż zapomniałam wziąść tabletek po 7 dniach przerwy (biore juz 5miesięcy tabletki regulon) Opózniłam to o 4 dni. Lekarka kazała mi brać :jak wystąpi miesiączka (wystąpiła przed 4dniami) Już sie skończyła i teraz nie wiem czy mam po miesiączce odczekac 7 dni czy czy wliczyć miesiaczke w te 7 dni. Lekarka powiedziała ze po okresie odczekać ale coś mi się tu nie zgadza, przecież normalnie albo zaczyna sie od miesiaczki albo miesiaczke wlicza sie w 7 dni. Pomożcie:(
Ale zamotałaś :) . Tabletki bierze się zawsze pierwszego bądź ostatniego dnia miesiaczki, ale nie bardzo mogę się połapać w twoim pytaniu. Po co wliczać znów 7 dni przerwy? Przecież to tak jakbyś zaczynała brać tabletki od początku. Chyba musisz poczekać do nastepnego miesiąca :( .
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
ale namotałas to ty wzięłaś zamiast po 7 dniach tabletkę pierwszą to 4 dni później? czy jak?
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
ale namotałas to ty wzięłaś zamiast po 7 dniach tabletkę pierwszą to 4 dni później? czy jak?
Hi hi :) Kerio ona chyba w ogóle nie wzieła tej tabletki. Teraz miała przerwę podobno lekarz powiedział, żeby wzieła tabletkę po nastęonej miesiaczce (wydaje mi się, że źle zrozumiała i miała ją wziąść ostatniego dnia miesiączki). Cały ten miesiac nie brała tabletek, ale traktowała go tak jakby brała i teraz znów robi 7 dniową przerwę :D . Ja też nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale z tego wynika, że musi znów czekać miesiąc.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14

wziąć :p

No ja tez myślę że znów musi czekac miesiąc, ale może lepiej zmienić lekarkę lub odwiedzic ją ponownie?
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Ludziska!

Po pierwsze - prawie wszystkie tabletki bierze się przy pierwszym opakowaniu w pierwszym dniu miesiączki. Może sa wyjątki, ale ja nie znam.

Po skończeniu jednego opakowania odliczasz 7 dni, w których zwykle jest miesiączka. Nie wazne kiedy sie skończy. Jeżeli ostatnia tabletkę zjadłaś powiedzmy w srodę, to nastepną bierzesz za tydzień w czwartek. Czyli miesiączka nie ma znaczenia.
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Ludziska!

Po pierwsze - prawie wszystkie tabletki bierze się przy pierwszym opakowaniu w pierwszym dniu miesiączki. Może sa wyjątki, ale ja nie znam.

Po skończeniu jednego opakowania odliczasz 7 dni, w których zwykle jest miesiączka. Nie wazne kiedy sie skończy. Jeżeli ostatnia tabletkę zjadłaś powiedzmy w srodę, to nastepną bierzesz za tydzień w czwartek. Czyli miesiączka nie ma znaczenia.

Aniu my to wiemy :) . Dziewczyna tylko tak napisała post, że nie wiadomo o co w nim chodzi. Np. Novynettee można brać zarówno pierwszego, jak i ostatniego dnia miesiaczki.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
No ja też po zastanowieniu się powiem szczerze - nie wiem o co chodzi.
 

mo_niczka

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
81
No dobra dziewczyny...tylko ,ktora z was mi powie skad mozna wiedziec ,ktory dzien miesiączki to będzie tym ostatnim? :p ...bo chyba z tym to trudno utrafic? ;-)...mam racje??? BB)
 
Status
Zamknięty.
Do góry