Tabletki nasenne.

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Już 23.45, a ja nie umiem znów spać, już to jest taka kolejna noc :/ Zasnę na chwilę ok 3 i znów o 6 muszę wstać, później kawa cały dzień chodzę na półprzytomna zbliża się wieczór w ogóle mi się nie chce spać. Chociaż zawsze miałam tak, że położyłam się i zasnęłam w 5 minut. Już nawet dziś melisę wypiłam przed snem i dalej nic.. Co robić ? Muszę się przecież wysypiać, bo szkoła i w ogóle nie mogę przecież cały dzień chodzić i ziewać.. No i zaczęłam się zastanawiać nad takim tabletkami nasennymi, co polecacie ? Co myślicie o Benosen ? albo o Kalms ?
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Kalms to raczej preparat uspakajający, choć ułatwia też zasypianie. Benosen jest ukierunkowany bardziej na sen ze względu na jego skład. Leki ziołowe mają to do siebie, że nie działają odrazu, trzeba je jakiś czas systematycznie przyjmować, żeby zaczęły działać. Bezsenność to temat rzeka, ale dobrze by było, żebyś skonsultowała to z lekarzem, zrobiła badania. Sypiasz w ciągu dnia? Wiesz, takie "poobiedne drzemki"?
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
40
Miasto
Dark side of the Moon
Te ziołowe, bez recepty, to de facto taka mocniejsza herbatka z melisy. Możesz spróbować, mojej mamie niby pomagało, mnie ni cholery.

Po te na receptę musiałabyś się wybrać do psychiatry i mają ten ogromny minus, że uzależniają już po ok. miesiącu przyjmowania (wiadomo, nie każdego tak samo, ale tak jest na większości ulotek). No i po ich odstawieniu znów możesz mieć problemy ze spaniem.

Ja bym pokombinowała zanim wskoczyłabym na kozetkę u pana doktora. Melisa, zero kawy, herbaty, czekolady (to wszystko pobudza) już na kilka godzin przed planowanym, gorąca kąpiel z ziołowymi solami albo olejkami aromaterapeutycznymi, lekko nudnawa książka do snu... ;-)
Jeśli taki stan będzie się utrzymywac dłużej niż miesiąc radziłabym jednak specjalistę.
 
Do góry