tabletki czy zastrzyki

milami

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
jestem po pierwszej ciazy i od jakiegos czasu zastanawiam sie jakie srodki antykoncepcji sa lepsze: tabletki czy zastrzyki? Czytalam duzo na ten temat ale sama nie wiem :mruga:
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
tabletki zwieraja 2 hormony progestagen i estrogen depo-provera ma progestagen dlatego jest polecany kobietom ktore karmia piersia.dzialaja tak samo, skutecznos taka sama.tabletki przyjmuje sie codziennie zastrzyk co 3 miesiace ale ma bardzo duza dawke hormonow.skutki uboczne wystepuja prawie takie same wiec tylko roznia sie skladem i sposobem przyjmowania
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
zastrzyki są nie przyjemne przynajmniej ja ich nie lubię :pokrecony:
a o tabletkach trzeba pamiętać żeby je brać.
jeśli tobie zastrzyki nie przeszkadzają to chyba one lepsze ;)
 

Wiedziemka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Warmia
tylko musisz pamiętać, ze gdyby przy zastrzykach były jakieś koszmarne skutki uboczne, to musisz sie z nimi męczyć do końca, czyli 3 miesiące, a tabletki możesz odstawić
a nie myślisz o jeszcze innych metodach? trochę ich jest
są jeszcze wkładki, plastry, kapturki, prezerwatywy, NPR
 

merynosek

Zapraszam do sygnaturki:)
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
2 928
Punkty reakcji
63
Wiek
38
Miasto
Podkarpacie
Ja osobiście zastrzyków się wystrzegam jak mogę;)
Jestem za tabletkami lub prezerwatywami;)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Malwina S. alez po tabletkach tez jest ciezko wrocic do plodnosci poniewaz to sa hormony
 

Malwina S.

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Tak, ale to moja pani doktor odradzala mi zastrzyki. Wedlug niej po nich trudniej z plodnością niz po tabletkach.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Zważ, że przy zastrzyku jednorazowo dostaje większą dawkę hormonów niż przy tabletce, niby przyjmując tabletki przez 3 miesiące wyjdzie na to samo ale tabletki można odstawić, zmienić no i są to mniejsze dawki hormonów niż przy zastrzyku. Ja był był za tabletkami.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Tak, ale to moja pani doktor odradzala mi zastrzyki. Wedlug niej po nich trudniej z plodnością niz po tabletkach.
tak to prawda ze ciezej wraca plodnosc...
czera sa sa nazywaja sie depo prowera, proponuje sie je kobietom od razu po ciazy, takze mozna je przyjmowac jak sie karmi piersia
 
Do góry