tabletki antykoncepcyjne a wiek

poznanianka90

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poznań
Mam pytanie! Słyszałam od koleżanki, że ginekolog nie zapisze tabletek antykoncepcyjnych osobie niepałnoletniej bez zgody rodzica, czy to prawda?? Zostało mi kilka miesięcy, a nie chcę czekać...
 
A

arkovianin

Guest
Mówię od razu:nie prawda jeśli chcesz i prosisz o tabletki lekarz ma obowiązek Ci je przypisać!
 

poznanianka90

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poznań
Hm... To dziwne, koleżanka mowila ze byla u prywatnego i kazal jej najpierw z mama porozmawiac i musiala z nia przyjsc:/
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
lekarz nie ma obowiązku. może odmówić. ale jak nie pójdziesz to się nie dowiesz.
 

tirintirin

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
dolny slask
Moze to zalezy od lekarza. Ja zaczelam brac majac troche ponad 16 lat i nikt nie wymagal ode mnie zadnej zgody rodzica. Jezeli nie chcesz mowic o tym mamie to jak nie da ten lekarz to idz do nastepnego.
 

onusia

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
744
Punkty reakcji
0
Miasto
*** Tam gdzie biją serca ***
znaczy jak ja byłam a miałam coś po 16 tzn. ona mi tam mówiła o wszystkim i wogole i o antykoncepcji
to mi doradziła ze narazie odradza mi tabletki bo mogą wpłynąć niekorzystnie na dojrzewanie i takie tam więc narazie się powstrzymałam.
ale za niedługo znó ide :)

ale zgody rodzica to raczej nie trzeba mieć
 
A

arkovianin

Guest
Ja tam nie chodze do ginekologa ale moja panna była i jej normalnie przypisal a nie ma 17 lat jeszcze.Wydaje mi sie że to nie ma znaczenia i rodzice też nie mają nic do gadania bo to indywidualna sprawa każdej dziewczyny
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Tak tylko rodzice biorą odpowiedzialność za Ciebie do 18 roku życia. I może dlatego niektórzy nie chcą przepisywać tabletek bez zgody rodzica.
Ja zaczęłam brać w wieku 16 lat :] i mi spokojnie przepisuje tabletki
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
z tego co czytałam w poczekalni to od 16 lat można.
 

ComeBabyToMe

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Białystok
To tak naprawdę zależy od gniekologa. Zależy jak wiele tych miesięcy Ci zostało ;) Jeśli 2 to myślę, że nie będzie robił problemu ;) Ale jeśli 6 to cóż, nie bardzo. Ale jeśli lekarz jest bardzo uparty, to będzie chciał rozmawiać z rodzicem, lub opiekunem.
 

Malusiolka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
254
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Olsztyn
Ginekolog nie ma obowiązku wypisać niepełnoletniej dziewczynie tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego często dziewczyny, które potrzebują tabletek muszą przyjść z kimś dorosłym. Tabletki antykoncepcyjne działają na hormony, co daje możliwość wystąpienia skutków ubocznych i związanych z nimi działań niepożądanych.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Rozmawiałam z moją gin. i powiedziała, że na tab anty, raczej powinno się zdecydować miesiączkuje się od 4 lat <nie wcześniej> ale róznie to bywa, ale w sumie lekarz po zbadaniu powinien przepisać tabletki anty, żeby zapobiec "pojawieniu się" kolejnej bardzo mlodej mamy...
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Lekarz nie ma obowiązku przepisac leków. Jeśli chodzi o antykoncepcyjne tabsy znam ginekologów co nigdy ich nie przepisują ponieważ jest to sprzeczne z ich systemem wartości.
 

sugamama

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
from your dream
Nic tylko odebrać prawo do wykonywania zawodu. Bo moze jest katolikiem? A co jesli byscie trafili na chirurga który jest swiatkiem jechowy a transwuzja krwi jest sprzeczna z jego systemem wartości?
 
B

Blancaaa

Guest
ginekolog nie ma zadnego obowiazku przepisywac tabletek hormonalnych, ale oczywiscie to robi tabletkami antykoncepcyjnymi takze sie leczy np. torbiele czy tradzik, jezeli dziewczyna nie ma skonczonych 14 lat musi byc z nia osoba pełnoletnia.tak naprawde tabletki antykoncepcyjne powinno sie zazywac po pierwszym dziecku, ostro dziwne ale prawdziwe lecz zyjemy w takich latach ze nie brakuje dzieci ciekawych seksu i niestety dlatego przepisujemy tabletki
 

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
wszystko zależy od ginekologa.
Również byłam zorientować się w tej sprawie i ginekolog odradzał mi choć nie zabraniał i powiedział że jeżeli się zdecyduje to mi je przepisze i tyle.
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Nic tylko odebrać prawo do wykonywania zawodu. Bo moze jest katolikiem? A co jesli byscie trafili na chirurga który jest swiatkiem jechowy a transwuzja krwi jest sprzeczna z jego systemem wartości?
No najlepiej takich lekarzy do podziemia wywalić albo rozstrzelać bo nie chcą się zgadzać z jedyną prawdziwą myślą w dodatku "tolerancyjną". Faktycznie ludzie będa umierali bo nie dostaną tabsów :D
 

Malwina S.

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
A ja miałam taką sytuację, że miałam już swój pierwszy raz za sobą i kiedyś posżłyśmy z mamą do gienkologa (obie byłysmy umówione, chodzimy do tego samego). I najpierw ja weszłam. A pozniej ona. I w drodze powrotnej mama mi powiedziała, że lekarz jej powiedział, że mam już to za sobą i uważa, że powinna o tym wiedzieć itd. Fajnie, nie? Nie ma jak tajemnica lekarska.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
Lekarz nie ma obowiązku przepisac leków. Jeśli chodzi o antykoncepcyjne tabsy znam ginekologów co nigdy ich nie przepisują ponieważ jest to sprzeczne z ich systemem wartości.

no ciekawe jaki lekarz <_<
jeszcze rozumie lekarz, który widzi pełno przeciwskazań ale system wartości? kazdy ma swój.

A ja miałam taką sytuację, że miałam już swój pierwszy raz za sobą i kiedyś posżłyśmy z mamą do gienkologa (obie byłysmy umówione, chodzimy do tego samego). I najpierw ja weszłam. A pozniej ona. I w drodze powrotnej mama mi powiedziała, że lekarz jej powiedział, że mam już to za sobą i uważa, że powinna o tym wiedzieć itd. Fajnie, nie? Nie ma jak tajemnica lekarska.
wow!
to mój gineokolog od razu powiedział mi i mamie ze będzię tajemnica, że to nie jej sprawa. No dopóki nie wiedziała ze ma sprawdzić czy chora jestem, wtedy mogła mamie powiedziec, zresztą rozmawiała przy mnie.
Heh ale macie tych ginekologów..



co do tematu, ginekolog moze nie przyjąc nawet osoby nieletniej bez osoby dorosłej, opiekuna rodzica itp/
Tzn niektórzy, bo napewno sie znajdą osoby które bez problemu bez rodziców były u gina.
 
Do góry