Tabletki anty - cała prawda o skutkach ubocznych

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Ja używam plastrów i nie miałam żadnych skutków ubocznych oprócz maleńkiego plamienia w drugim tygodniu brania. Więc nie zamartwiajcie się skutkami ubocznymi bo możecie ich w ogóle nie mieć.
 

Malwina S.

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Najważniejsze to dobrze dobrane tabletki:) wtedy zwykle skutki uboczne w ogóle nie występują, a jeśli już to może się pojawić właśnie jakieś plamienie na początku brania.
 

stylka

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
A przeczytałam tutaj na forum że tabletki spowodowały suchość... czy to może mieć związek właśnie z antykoncepcją? pytam ponieważ u mnie też mam takie wrażenie ale w sumie sama nie wiem gdyż ja dość często(nawet przed tabletkami) miałam z suchością problemy..
 
B

Blancaaa

Guest
przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej u wielu kobiet wystepuje suchosc pochwy,wtedy trzeba uzywac zele nawilzajace albo zrezygnowac z danej antykoncepcji
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Zastanawia mnie wciąż ten Stedirli 30... dlaczego lekarz mi go nie proponuje? Twierdzi,że im nowsza technologia tzn.im nowsze tab.anty wyjdą na rynek - tym lepsze - tym odpowiedniejsze dla mnie (tak mi sie wydaje).
Otóż brałam kilka tych nowszych ale nie najnowszych i jakoś sie nie czuje...tyć nie tyłam. Przy Novynetcie wogóle apetytu nie mam! Jakbym mogła to bym nie jadła wogóle...właściwie jem bo tak trzeba.
Ale głowa...okropne bóle głowy :( ...eh i bardzo nerwowa sie robie...
 
B

Blancaaa

Guest
dlaczego Ci nie proponuje-tego nie wiem,sama go o to zapytaj.nowe tu nie chodzi o nowosc tylko ze maja mala dawke hormonow,moze i bylyby Ci lepsze...ale ja gdybac moge a decyzje podejmie Twoj ginekolog
 

lombriz

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja tez mialam bole glowy po Novynetcie, ale moze w ogole po tabletkach tak mam bo to byly moje pierwsze,dlatego lekarz dal mi na probe nuvaring, bo ma mniej estrogenow, ktory te bole wywolywal i mialo mi przejsc. No i przeszlo,uzywam go juz trzeci miesiac, albo czwarty nawet, i bardzo sobie chwale. pzdr
 

skribo

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja brałam tabletki bardzo długo...niestety miałam skutki takie jak: przytycie, co wiązało się później z zaburzeniami odżywania, huśtawki nastroju, problemów z krążeniem obwodowym...zmieniłam taktykę i obecnie używam Testera Afrodyta i prowadzę obserwację śluzu. Czuję się o wiele lepiej, ale dalej próbuję powrócić do homeostazy organizmu.
 

mała244

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja stosuje midiane już od jakiegos czasu i nie mam zadnych dolegliwości, nic a nic nie przytyłam i mam dużo lepszą cerę
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Kiedy zaczęłam brać swoje aktualne tabsy (midiana), średnio pamiętam, ale raczej rewolucji nie było - drobne plamienia, lekkie zmęczenie i nabrzmiałe piersi, potem wszystkie efekty stały się zupełnie nieodczuwalne
 

mała244

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Pamiętam że tez na początku miałam lekko nabrzmiałe piersi, ale po chyba tygodniu wróciły do normy
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Od 5 miesięcy biorę Yasminelle- są to moje pierwsze tabletki. Jedyne zmiany, które zauważyłam:
1. nieznaczne przytycie (2 kg) i powiększenie piersi, co jest u mnie plusem- na 167cm ważyłam 43,5 kg, sama skóra i kości, biustu do tej pory nawet nie było widać, teraz przynajmniej coś tam jest :D
2. mniej obfite i krótsze krwawienia: trwają ok 3 dni, wcześniej był to tydzień
3. mniej bolesne miesiączki, zużywam średnio 2 tabletki Apapu na jeden okres, wcześniej miałam takie bóle, że aż mdlałam, raz wezwano nawet karetkę gdy nic nie pomagało, musiałam łykać Aulin "na wyścigi", bo gdy zaczęło boleć, było już za późno... z tego cieszę się najbardziej.
4. plamienie w środku cyklu wystąpilo tylko 1 raz, w pierwszym miesiącu brania tabletek
Nie przychodzą mi do głowy żadne inne skutki uboczne :)
 
Do góry