Tablet w szkołach - czy to dobry pomysł ?

M

MacaN

Guest
A nie słyszałeś o uczniach, którzy po zakończeniu roku palą zeszyty w ogniskach ;o I od czego jest synchronizacja informacji z tzw. 'Chmurą'?

Wybornie. Tylko ja np. zostawiam sobie ważne książki i zeszyty z przedmiotów zawodowych.


Książki to też rzecz droga. Jeden plecak z książkami i już jesteś przynajmniej 100 zł do przodu (np. na Allegro). No i kto będzie kradł tablet albo czytnik, skoro każdy będzie miał? Kradzieże typu między kolegami następują najczęściej z zazdrości.
Wystarczy dobrze wymyślony system, by była to rzecz tańsza. Kraść mogą nie koledzy, ale ktoś z zewnątrz. książki tak łatwo nie opchnie, tablet ? Momentalnie.

Nawet na Linuxie nie ma jeszcze zbyt dużo wirusów to jak mogą być na systemie 'SuperCzytnikForKids'?

Te tablety będą miały system operacyjny jak znam życie windows :) Ewentualnie MAC.

Ciężko wpakować tablet w jakieś pokrowce? Książki też ulegają zniszczeniu ;o

Rzuć plecakiem z tabletem na odległość 5 metrów ( nawet w tym twoim śmiesznym pokrowcu ), a potem z książką. Co sie zniszczy Panie mądry ?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Po trzech miesiącach pracy z laptopem w szkole podtrzymuję swoją opinię - to super pomysł. Dodam jeszcze, że jak dotąd żaden laptop nie został skradziony / zniszczony.
 

Zorund

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieluń
Jak dla mnie bardzo dobry pomysł. Tablet jest lekki a trzymanie danych w chmurze zapobiega utracie informacji w razie awarii sprzętu. Po dziś dzień pamiętam jak za czasów szkolnych każdy z nas musiał dźwigać cieżkie plecaki co niejednokrotnie odbijało sie na postawie.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
moim zdaniem jak najbardziej tak. W ogóle pomysł cyfrowej szkoły bardzo mnie przypadł do gustu. Wiecie teraz dzieci i tak szaleją na punkcie nowości technicznych więc można to wykorzystać do nauki, czemu nie. Poza tym, jak się przyjrzałam tutaj http://atkin.pl jak może wyglądać współczna szkoła z tymi wszystkimi pomocami to trochę żałuję, że ja etap eudkacji mam już za sobą.
 

Anka1317

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jak każdy pomysł, ten ma zarówno plusy, jak i minusy. To o czym pisaliście wyżej to oczywiście duże plusy (przechowywanie danych, mały ciężar, itd.), ale niestety chyba wszyscy wiemy, że uczniowie podczas zajęć wolą zajmować się wszystkim, tylko nie tematem lekcji, a tablety oczywiście im to bardzo ułatwią. Poza tym nie chcemy chyba zapomnieć jak się pisze literki, bo klikanie w klawisze to nie to samo ;)
 

karakara

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
habiiib napisał:
Powolne psucie wzorku, nieudolność obsługi urządzenia przez nauczycieli, mniejsza kontrola dorosłych niż nad komputerem stacjonarnym przed niedozwolonymi treściami. Jeśli ktoś by się uparł to mógłby wyliczać w nieskończoność, tylko po co? Równie dobrze można wrócić do jaskini i łupać kamienne tablice, bo jak nie patrzeć książka też była innowacyjnym wynalazkiem.
A ja uważam ze to dobry pomysl tablet to nie komputer nie psuje tak wzroku ma dużo mniejszy ekran poza tym i to jest duża oszczędność niż kupowanie ksiazek co roku. W szkole Go Work w Łodzi oferują tablety na niektórych kierunkach to jest super sprawa
 
K

Kser_zbanowany

Guest
Niby to jest super, powinniśmy się cieszyć z tej technologii... Ale... No właśnie, ale - nic nie zastąpi prawdziwych zeszytów i książek. Już dzisiaj mnóstwo młodych osób ma problemy z pisaniem, strach pomyśleć co będzie za kilka lat...
 

FrozenSky

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem dobry pomysł, do wprowadzenia, ale dla szkół średnich. Do tego czasu dzieci i młodzież powinny się uczyć prawidłowej pisowni, w normalnych zeszytach.
 

Angieleczka

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Ja na przykład zapisałam się do szkoły policealne we wrocławiu i akurat kierunek który wybrałam był objęty promocją na tablet.
Skoro otrzymałam go gratis to czemu nie mam skorzystać. W obecnej chwili wszystko kręci się wokół gadżetów i wszystkich nowinek technicznych :) myślę że mi się przyda a ta szkoła - nazywają się gowork wpadła na bardzo fajny pomysł z taka promocją.
 

aalicja

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Angieleczka napisał:
Ja na przykład zapisałam się do szkoły policealne we wrocławiu i akurat kierunek który wybrałam był objęty promocją na tablet.
Skoro otrzymałam go gratis to czemu nie mam skorzystać. W obecnej chwili wszystko kręci się wokół gadżetów i wszystkich nowinek technicznych :) myślę że mi się przyda a ta szkoła - nazywają się gowork wpadła na bardzo fajny pomysł z taka promocją.
Ja też zapisała się do tej samej szkoły w Siedlcach na asystentkę stomatologiczną i również dostałam tableta gratis :)
tablet bardzo fajny i ładny :) zawsze to fajny gadżet do pomocy :)
 
Do góry