szukam przyjaciela, pokrewnej duszy... :)

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
Dziwnie mi taki temat zakladac, bo czuje sie jakbym pisal anons matrymonialny do gazety dla kobiet, ale jesli poznam w ten sposob kogos fajnego to chyba warto :)

A wiec jak kolwiek glupio by to nie brzmialo - szukam bratniej duszy. Przypominam, ze bratnia dusza to synonim przyjaciela, a kogos takiego ostatnio mi brakuje. Ostatnio sie zawodze na ludziach... Chcialbym aby w najlepszym wypadku byla to osoba z Lodzi - z ktorej pochodze, bo zawsze to lepiej miec w obwodzie perspektywe spotkania w cztery oczy, juz gdyby sie tak zdarzylo, ze dwie osoby nabralyby do sie wystarczajaco duzo sympatii i zaufania. Ale przypuszczam, ze moge pogadac z kazdym, niezaleznie w jakim zakatku Polski, czy swiata sie znajduje :)

Wymagan chyba nie mam duzych. Musi to byc dziewczyna, powiedzmy w wieku do 20 lat i - zeby to bardziej poetycko zabrzmialo - musi miec dobre i otwarte serce ;) Zeby byl to ktos na kogo naprawde moglbym liczyc, kogo nawet moglbym wyrwac w srodku nocy na spacer - chocby milczacy po parku. Ktos, kto patrzac w niebo nie widzialby tylko popekanych chmur na blekitnym tle, kto bylby w stanie podzielic moje zycie na kawalki i wypolerowac kazdy z nich, kto jednym anielskim usmiechem przynioslby mi ulge. Kto nie sluchalby muzyki klubowej, tylko takiej, ktora ma jakas melodie i slowa i sens. I zeby ten ktos choc czasami lubil czytac jakas ksiazke - nie z przymusu nauczyciela, lecz dla wlasnej przyjemnosci. Ciekawe, ze gdy kiedys moja polonistka zadala mojej klasie pytanie 'o czym wy wlasciwie rozmawiacie ze swoimi sympatiami skoro nie czytacie ?' to w duchu sie lekko zasmialem, a teraz przyznaje jej racje - rzeczywiscie fajnie jest pogadac o wspolnie przeczytanych . Ktos, kto by czul co to znaczy 'romantycznosc' i nie rozumial poprzez nia podarowanie kilku czerwonych badyli (tzw. roze), lecz cos wiecej, cos, co mozna czuc tylko poprzez dreszcze na swojej skorze i widac tylko w glodnych oczach drugiej osoby. Nie wiem co jeszcze... Sport ? Uwielbiam sport - pilke nozna, siatkowke, ale nie bede wymagal od dziewczyny, aby tez znala sie na tym aczkolwiek gdyby nie brzydzila sie jakims wysilkiem fizycznym lub czasem obejrzala mecz siatkarzy to tez byloby milo ;)

A moze jednak duzo wymagam ? Tak, czy inaczej niech pisze kto chce - kto nie uznal mnie jeszcze za dziwaka, czy to pod tematem, czy na PW - jak kto chce :)
 

Jashmin

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hmmm....mam ten sam problem, ostatnio bardzo zawodzę się na ludziach...i tak, bratnia dusza - osoba, do której możesz zadzwonić w środku nocy z tekstem, że jesteś w więzieniu w Meksyku a ona odpowie "daj mi minutkę zaraz będę" :) Książki, kocham czytać, nie wyobrażam sobie dnia bez jakiejś książki, co ciekwego możesz mi polecić?
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
To wiezienie w Meksyku chyba juz zostalo zamkniete, ale zasadniczo masz racje - kogos takiego wlasnie mi potrzeba. Mimo wszystko trzeba wierzyc w ludzi :)

Moze bede malo oryginalny, ale ostatnio czytalem i polcam "Cien wiatru" Carlosa Ruiza Zafona - bo choc wiem, ze jest niesamowicie lansowana przez empik, bedac praktycznie na kazdej polce - moze wykluczajac ewentualnie polki z dzialu pism dla panow, ale musze przyznac, ze dobra powiesc. Te 500 stron nie wiadomo kiedy zostaly przekartkowane :) Nie wiem co lubisz czytac, ale wczesniej tez swietnie sie bawilem czytajac "Klamstwa Locke'a Lamory" Scotta Lyncha :) A Ty co polecisz ?
 

maggie11111

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
troche stad, troche stamtad :P
Postanowilam skusic sie i napisac tu cokolwiek :D
Tak wiec drogi olivierze chyba kazdy szuka bratniej duszy, mam nadzieje ze Ty swoja znajdziesz ;)
Wymagania to Ty masz spore, nie powiem :p

`Cien wiatru` wlasnie mam zamiar czytac :D a Tobie polecam `Na koncu teczy` Cecelii Ahern :D
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
No wlasnie, przesadzilem chyba z tymi wymaganiami dlatego niech pisze kto kolwiek, kto czuje sie fajny i sympatyczny i komu czasem sie nudzi wieczorami ;)

A wiesz, ze "Na koncu teczy" ktos mi juz polecal ? Fajna osoba swoja droga. Ale narazie czytuje sobie "Tajemnica Vivaldiego" Pedro Mendozy, bo ta "tecze" juz jakas zolza mi sprzatnela sprzed nosa w bibliotece ;)

Pozdrawiam :)
 

miska1991

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
174
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Sosnowiec
Hej :)
Zaciekawiłeś mnie ;) też lubię czytać książki, zawiodłam się na wielu ludziach, i chętnie poznałabym kogoś z kim mogłabym porozmawiać ;) Co prawda nie jestem z Łodzi, ale to chyba nie będzie wielki problem, prawda? jak chcesz odezwij się, miska1991_1991@o2.pl
 

Itak

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Można by rzec, że spełniam częściowo Twoje wymagania..

Po pierwsze nie jestem z Łodzi.
Po drugie mam do 20 lat.
Po trzecie lubię siatkówkę i piłkę nożną, choć dużo bardziej siatkówkę.
Po czwarte lubię czytać książki.
Po piąte popieram Twój sposób patrzenia na romantyzm..

Jak chcesz to pisz na GG: 3244783

Przepraszam, jeśli Cię rozczaruję.
 

Itak

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Już Cię pamiętam;-)
Przepraszam Cię bardzo, że w pierwszej chwili nie skojarzyłam..
Może dlatego, że byłam jeszcze zaspana;D
Nie gniewaj się.. ;-)
 

barx

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
121
Punkty reakcji
0
I jak tam idą poszukiwania miłości? Udało się? Czy nadal szukasz?
Pozdrawiam
 

Jagoda92

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Zabrzmi banalnie, ale też szukam bratniej duszy. Nieskromnie powiem, że spełniam wiele Twoich 'wymagań', jeśli wymaganiami można to nazwać. Lubię sensowną muzykę, uwielbiam czytać książki (ostatnio jestem pochłonięta literaturą rosyjską ;) ), jestem posiadaczką ciepłego serca :) Lubię letnimi nocami spacerować wśród pachnących zbóż, a leniwymi popołudniami zanurzać się w trawie na łące. Nie interesuję się piłką nożną, ale za to jeżdżę konno i jestem kolarką-amatorką. Nie mieszkam w Łodzi. Gdybyś chciał porozmawiać, odezwij się na privie.

Pozdrawiam
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
No wiec jakby ktos chcial jeszcze pogadac z takim dziwakiem jak ja to zapraszam :) Najlepiej sie dogaduje z sympatycznymi, inteligentnymi, wrazliwymi dziewczynami ze spora dawka zdrowego poczucia humoru. Ale to tylko sugestia. Najchetniej to jakby ktos sie znalazl z tej pieknej krainy zwanej Lodzia, ale to tez tylko taka luzna sugestia :)

Zmienilbym najchetniej ten pierwszy post, ale o dziwo, choc to ja go pisalem, to nie moge go zedytowac. Coz..

Piszcie, mailujcie, smsujcie jesli tylko ktoras chce, bo posada mojej bratniej duszy wciaz jest wolna ;)
 

antifa_

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
88
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chmury
Kurczę, jesteś jakoby tym gatunkiem facetów, którym grozi wyginięcie.
 

gung4

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska
Bardzo ładnie napisane :) Widzę, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Mianowicie książki, sport... Ale myślę, że jestem młodsza, więc pisać nie będę :) Pozdrawiam!
 

undomiel117

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2010
Posty
96
Punkty reakcji
0
Chyba naprawdę jestes na wyginieciu ;D
'Posada bratniej duszy' brzmi interesująco, nie powiem ;]
I jak poszukiwania, jesli wolno spytac??
Pozdrawiam ;]
 

Jagoda92

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Nie będę mówić za niego, ale ja znalazłam w nim pokrewną duszę... ;)
 

undomiel117

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2010
Posty
96
Punkty reakcji
0
To Ci powiem, że Wam zazdroszcze! ;DD

Fajnie jest znalezc osobę, ktora zrozumie, wesprze, pomoze i vice versa ;]

Pozdrawiam ;]
 

olivier01

gorzkniejacy romantyk
Dołączył
7 Czerwiec 2008
Posty
962
Punkty reakcji
109
Miasto
Lodz
Moze juz nie braniej duszy (to raczej niemozliwe), ale kogos do pogadania wciaz chcialbym poznac. Niestety wieczory znow zaczely sie dluzyc, a ja nie mam z kim rozmawiac, wiec fajne dziewczyny proszone sa o jakikolwiek znak zycia. Cechy pozadane to: inteligencja (przynajmniej emocjonalna), wrazliwosc na swiat i ludzi, optymizm w jak najwiekszych dawkach, by zrownowazyc moje nieczeste dolki. Posiadanie pasji, romantycznej, czy artystycznej duszy rowniez mile widziane :)
 

suzi999

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2007
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Moze juz nie braniej duszy (to raczej niemozliwe), ale kogos do pogadania wciaz chcialbym poznac. Niestety wieczory znow zaczely sie dluzyc, a ja nie mam z kim rozmawiac, wiec fajne dziewczyny proszone sa o jakikolwiek znak zycia. Cechy pozadane to: inteligencja (przynajmniej emocjonalna), wrazliwosc na swiat i ludzi, optymizm w jak najwiekszych dawkach, by zrownowazyc moje nieczeste dolki. Posiadanie pasji, romantycznej, czy artystycznej duszy rowniez mile widziane :)



ehhh a już myślałam że nie znajdę nikogo tak podobnego do mnie:) piękna i wysublimowana wizja na romantyzm...artystka? tak jestem artystką ..chętnie pogadam na gadu
 
Do góry