Szkoła Podoficerska w Poznaniu

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Stare forum było ładniejsze.

Mam trzy pytania, do znawców tematu.
1) czy w przyszłym roku jest nabór do szkoły podoficerskiej w Poznaniu?
2) chce sobie zrobić tatuaż na ramieniu i barku. W koszulce będzie on niewidoczny. Czy może to stanowić jakomś przeszkodę w naborze do szkoły/wojska?
3) Jestem krótkowidzem. Czy muszę sobie załatwić operacje wzroku przed nowym naborem, czy już jako żołnierz wojsko mi to zafunduje?
 

hydysz

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja też jestem krótkowidzem ale to nie przeszkadza, no chyba że masz bardzo dużą wadę i nie przejdziesz komisji lekarskiej.

Pozdrawiam
 

euphoria22

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
266
Punkty reakcji
0
Stare forum było ładniejsze.

Mam trzy pytania, do znawców tematu.
1) czy w przyszłym roku jest nabór do szkoły podoficerskiej w Poznaniu?
2) chce sobie zrobić tatuaż na ramieniu i barku. W koszulce będzie on niewidoczny. Czy może to stanowić jakomś przeszkodę w naborze do szkoły/wojska?
3) Jestem krótkowidzem. Czy muszę sobie załatwić operacje wzroku przed nowym naborem, czy już jako żołnierz wojsko mi to zafunduje?

Witam wszystkich spowrotem. Ja nie zapomniałam o forum, ale niestety praca i studia robią swoje :)
Jeśli chodzi o nabó 2010 - 2011 odbędzie się tutaj co nie co możecie poczytac http://www.wso.wroc.pl/Re...wala_13_WSO.pdf , co do Twojego drugiego pytania, myślę że nie bedzie Twój tatuaż przeszkadzał bo sama go miałam, na badaniach psychologicznych próbowali mnie tylko uświadomić że jeśli będę chciała usunąć to że jest to drogie i na starość brzydko wygląda, takie ble ble ble ( drugim uchem wyleciało). Jeśli chodzi o wzrok raczej wydaje mi się że nie, tym bardziej że wchodzisz już z wadą wzroku i nie jest to spowodowane zawodowo.

Pozdrawiam :)
 

evoreactor

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
257
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
południk zero.
euphoria22 link nie działa
Też zastanawiałem się nad wojskiem..mam kilka pytań:
1. Jak już przejdę podoficerke, i zostane zawodowym to czy misje/wyjazdy są obowiązkowe?
2. Czy z wojska mogę odejść i z jakimi konsekwencjami musiałbym się liczyć?
3. Jak wygląda sprawa na dzień dzisiejszy z tym naborem? Mam kumpla który skończył marynarke i pracuje na budowie bo zamkneli przyjęcia? Czy to prawda?
 

Mariusz Oleś

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2009
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
1. Najpiew się tam dostań
2. Przeczytaj zasady podpisywania kontraktów i ew. drogi zrywania go. To nie trudne - www.google.pl
3. To zależy od wielu czynników, głównie od etatów, jest rotacja kadr to są etaty. Kwestja specjalności, wykształcenia itp. idt.
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
A ja mam takie pytania.
Czy jest to trudne, by od razu po liceum dostać się do szkoły podoficerskiej lub oficerskiej?
Jakie miałbym inne możliwości rozpoczęcia pracy/nauki w wojsku?
Mógłbym np. po liceum iść do wojska 'na ochotnika', a jakoś po roku udać się do szkoły wojskowej?
Może mi ktoś tutaj doradzić, co najlepiej robić po liceum, by zostać żołnierzem?

Pozdrawiam :)
 
Do góry