szalikowcy ultras/hooligans

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Moje zdanie w tym temacie jest takie.
Ultrasi - świetna sprawa dzięki nim stadion wygląda świetnie. Widać, że kochają klub zero uprzedzeń.

Hoolsi tutaj sprawa wygląda inaczej. Byłoby świetnie gdyby rzeczywiście "walczyli o honor" swoich klubów.
Niech sobie głowy pourywają czy cokolwiek lubią - w ramach tych starć. Niech się zadźgają czy cokolwiek innego.
Tylko dlaczego oni nie robią tego między sobą... a wciągają w to innych.

Dlaczego ja jeśli ubieram się na czarno, noszę glany i mam troszkę dłuższe włosy muszę się bać przejść moim osiedlem w godzinach nocnych?
Dlaczego jestem nazywany "brudem" - i wyśmiewany publicznie?
Chyba nie na tym polega subkultura. Skąd w was tyle nienawiści do miłośników metalu?
Wielu moich znajomych zostało przez właśnie takich typów pobitych.
Nie robili nic - nie odzywali się, nie mieli żadnych barw klubowych na sobie, myślę że większość nie widziała żadnego meczu w przeciągu 5 lat co najmniej.

Ktoś mi to wyjaśni?
 

Mannart

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wielu moich znajomych zostało przez właśnie takich typów pobitych.
a skad wiesz ze akurat przez kibiców zostałes pobity?
Zapytałes sie ich jak Cie tłukli... wes skoncz, kazdy dresik ma ochot sprac pysk metalowi ;)
Tylko dlaczego oni nie robią tego między sobą... a wciągają w to innych.
Co masz na mysli...?
w jaki sposób wciągaja w to innych?
Chyba nie masz na mysli to ze jakies łebki pogonia Cie pomiedzy blokami?
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
wlasnie nie wciągają, na umówione ustawki idą tylko Ci ktorzy chca sie bic, maja zasady jak ktos mowi ze juz nie chce sie bic, nie bija go, oczywiscie mowimy tu o wszystkich klubach pomijajac krakowskie :p
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
no to masz tego pecha ze zyjesz tam gdzie obowiązują zasady, choc wątpie ze twoi znajomi dostają od kibiców, tak jak ktos napisał kazdy dres ma ochote oklepac maske metalowi...
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Ja nie wiem czy to kibice czy pseudo kibice czy co to jest w ogóle. Zwykle lekko napruci. . . pasiaste koszule co drugi nosi to dla mnie kibic.
Bo jak sam ktoś stwierdził jak ja to odróżnię? Spytam - jesteś drecholem czy hoolsem jak będzie mnie lał?
Dla mnie to wszystko nie ma większego sensu... honor klubu? Ci ludzie nie mają honoru.
Cały ten osiedlowy tuman ludzi u bluzach z kapturem to dla mnie rak społeczeństwa.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
jak pasiaste to juz wiemy o kogo chodzic ;)
ale bycie takim hooslem wcale nie jest takie złe...
a tak po za tym nie wszedzie jest tak jak w krakowie-w innych miastach sa ustawki, a metale wszedzie mają nie fajnie :p
 

malolat_8

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
CK
Kraków jest jedynym miastem na kibicowskiej mapie Polski gdzie nie obowiązują żadne zasady, i nie nalezy im sie zaden szacunek bo oni nie wiedzą co to honor. Ci co w tym siedzą wiedzą dokładnie o co chodzi szczególnie ja, osoba z Kielc z wiadomych względów. W dodatku krakowskie ekipy nie podpisały paktu poznańskiego( oprócz Hutnika ).
I odpowiedzcie mi na jedno pytanie: Idzie sobie gość ulica, przez osiedle i dostanie wpierrdol, czemu odrazu każdy uważa ze dostał od kibiców!? To jest smieszne. Na każdym osiedlu mozesz dostac po ryju od zwykłych osiedlowych cwaniaczków którzy :cenzura: maja wspólnego z kibicami.
A poza tym niech długowłose bałagany nie bedą już takie święte i pokrzywdzone. A co, stali byście sobie w 10 osob w nocy i szedł by jakiś dresik to co nie zaczepilibyście go? Nie wierze! Nie raz widziałem ze bałagany też święte nie są.
 

segador

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
Rotek Ty z Krakowa?
Powiem szczerze,ze znam paru pseudohuliganików ale to frajerstwo(podniecają się pozniej,ze w 20 "skroili chopa z szalika".Poza tym największe to za wisełką(potwierdzam statystyką!)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Kraków jest jedynym miastem na kibicowskiej mapie Polski gdzie nie obowiązują żadne zasady, i nie nalezy im sie zaden szacunek bo oni nie wiedzą co to honor. Ci co w tym siedzą wiedzą dokładnie o co chodzi szczególnie ja, osoba z Kielc z wiadomych względów. W dodatku krakowskie ekipy nie podpisały paktu poznańskiego( oprócz Hutnika ).
I odpowiedzcie mi na jedno pytanie: Idzie sobie gość ulica, przez osiedle i dostanie wpierrdol, czemu odrazu każdy uważa ze dostał od kibiców!? To jest smieszne. Na każdym osiedlu mozesz dostac po ryju od zwykłych osiedlowych cwaniaczków którzy :cenzura: maja wspólnego z kibicami.
A poza tym niech długowłose bałagany nie bedą już takie święte i pokrzywdzone. A co, stali byście sobie w 10 osob w nocy i szedł by jakiś dresik to co nie zaczepilibyście go? Nie wierze! Nie raz widziałem ze bałagany też święte nie są.
pakt antysprzetowy swoja drogą a jego łamanie swoją.
chyba kazdy pamieta co sie stało we Wrocku jak grał Śląsk z Arką i kazdy wie kto zrobil wjazd ze sprzetem (nie piszcie ze był to Śląsk) albo sprawa kieleckiego kibica Korony, kto za tym stoi?

a tak nawiasem-małolat_8 nie macie juz zadnej zgody z Craxą ani układu? slyszalem ze nawet jakies bluzgi na meczu były? szkoda ale widocznie KKS tak postanowił ;)
 

malolat_8

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
CK
Nic nas juz z nimi nie łączy. Nigdy ich nie lubiłem i sie ciesze.
Polcam :) http://www.ultrasonline.com/ref/aocc/
 

ktoś123

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Co do klimatów krakowskich wszyscy którzy się interesują tematyką kibicowską doskonale wiedzą jak tam jest...specyficznie :) Niestety chyba do tego poziomu powoli dochodzi Górny Śląsk,nie mówię że wszyscy ale co jakiś czas można się dowiedzieć jakie ekipy świrowały z "zabawkami".

Też nie rozumiem gadania że jak ktoś zostanie obity to że to kibice czy teraz bardziej popularne stwierdzenie kibole zrobili.Pewnie dlatego takie głupie myślenie jest w społeczeństwie bo naoglądają się różnych tvnów i innych pierdół i ślepo we wszystko wierzą bo tak np pan Kamil Durczok powiedział.Masakra jakaś

Tak niektórzy krytykują kiboli,chuliganów a tak się składa że najczęściej ten kibol ma więcej zasad,honoru i rozumu niż ci ślepo zapatrzeni w tv.
 

blondyna90

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2010
Posty
103
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Jest XXI wiek, teraz bójki odbywają się większością po za stadionami, tylko czasem gdy powstaje napinka to dochodzi do starć na stadionach..Ultrasi wiele poświęcają aby było świetne widowisko i dzięki im za to :)
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Kultura na forum przede wszystkim. Dobrze, uzasadnię dlaczego. Myślisz, że kocham zniszczone stadiony, porozbijane szkło lub zdewastowane ściany jakimś grafiti, które ch*** znaczy?! Tak zachowują się debile, którzy są kibolami.

Dla mnie niech sobie niszczą stadiony i tak piłka jest poza moimi zainteresowaniami. Niech sobie piszą na murach i tak mieszkam na blokowisku od dziecka przywykłem do takich widoków. Jednak po co oni nakręcają aż taką spiralę nienawiści. Do togo po co wciągają to ludzi z innych subkultur lub nawet takich którzy nie zrobili zupełnie nic. Teraz podnosi się raban, że zwykli dresiarze to nie hoolsi, itd tyle że oni najczęściej wzorują się na tych prawdziwych. Jeżeli jedni prezentują taką a nie inną postawę - generują zło. Gdyby nie elementy dużej przemocy nic bym do tego nie miał.
 
C

Crockett

Guest
To ci, którzy "kochają" swój klub, interesują się czynnie jego sprawami, począwszy od organizacji meczy, ich oprawy aż do współdziałania z zarządem klubu i sprzedaży gadżetów. Niby fajnie ale jak przychodzi co do czego to takie chamstwo się ujawnia, że ma się co dziwić, że tych ludzi trzeba prowadzić jak bydło na wypas w otoczce policji, która z kolei musi być jak kosmonauci naubierana żeby nic im się nie stało kiedy komuś odbije i wcale najgorsi nie są sami, typowi chuligani...
 

Casual14

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
wyczytałeś to w gazecie w. czy tvn oglądałeś ??
http://www.youtube.com/watch?v=t_h_Pzsohdg
 
C

Crockett

Guest
Jak się człowiek wypowie w temacie jakiejś subkultury to wkraczają zagorzali jej przedstawiciele i za wszelką cenę chcą jej wybronić.
Ciężko dyskutować obiektywnie o kimś, z kimś kto takim jest. To chyba jasne... Nikt nie da tu sobie złego słowa powiedzieć, będzie omamiać i manipulować, żeby wyszło na jego korzyść. Na szczęście jestem na to przygotowany.

Bywałem na meczach ekstraklasy i odechciało mi się kiedy zobaczyłem, że normalny człowiek na meczu z winy tych porządnych kiboli nawet może zostać uznany za przestępcę. Nie chciałem już w tym uczestniczyć. Wystarczy mi słuchania wulgaryzmów z trybun, czego muszą słuchać również ważne osobistości często pojawiające się na lepszych spotkaniach. Stowarzyszenia kibiców robią co robią ale wychowania i kultury brakuje tam po kolei każdemu, wystarczająco dużo razy się o tym przekonałem.
 

Casual14

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wystarczy mi słuchania wulgaryzmów z trybun
nigdy się tak nie uśmiałem do monitora jak do momentu w którym przeczytałem cytowane zdanie :D Na meczy ekipy "X" z ekipą "Y" (domyślam się , nawet jestem przekonany że nie byłeś na wyjeździe) więc ekipa "X" dokonała wielkiego zgorszenia wśród zwykłych Kowalskich i nie tylko . UWAGA !!! UŻYWAŁA WYLGARYZMÓM ,no nie wiem jak Ty,ja bym za to kazał ich postawić i rozstrzelać . Albo przynajmniej 25 lat za kratkami posadził ;)
A więc jedziemy w Poznaniu społeczeństwo jest gorszone przez "Chorwackie Lecha" http://www.youtube.com/watch?v=8GpuxsbDaw0 , W grodzie kraka niesie się "HSV" http://www.youtube.com/watch?v=zCKOrtnqWTc ,Białystok http://www.youtube.com/watch?v=E2ZjMQSn1R8 no i Widzew http://www.youtube.com/watch?v=ogGm6NPEym8&feature=related . Lepiej nie słuchajcie bo wam uszy od bluzgów zwiędną.

Kibole dopuszczają się jeszcze innych również niebezpiecznych czynów jak np http://www.youtube.com/watch?v=tAHGCkLNuIM&feature=related racowisko ,również zakłucaja porządek oprawami http://www.youtube.com/watch?v=GPCYgCDI9Uo

Wkładamy serce ,czas, pięniądze . Jedyne co możemy otrzymać to ..... zakaz stadionowy ,karę finansową i zobaczyć swoją mordę w gazecie w. z podpisem bandyci.

Oczywiście dopuszczamy się innych "przestępczych" czynów http://www.zawiszafans.pl/galeria/foto/116/ tutaj Kibice Bydgoskiego Zawiszy pomagają w walce z "wielką wodą"

zbiórka pieniedzy na dom dziecka http://www.legialive.pl/news/33126_Zbiorka_darow_dla_Domow_Dziecka.html

Nigdy nie zostaniesz sam ,pomoc dla chłopaka z Sandomierze http://kibice.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=13633
Kibice zorganizowali akcję "AUKCJA-POMÓŻ DZIECKU CHOREMU NA BIAŁACZKĘ" http://kibice.net/forum/viewtopic.php?f=3&t=5851

Bandyci(kibice) pomagają Powstańcom Warszawskim

Powstańcy: to oni za nas robią wszystko

Jan Romańczyk, ps. "Łukasz Łata", walczył w czasie Powstania w batalionie "Miotła". O kibicach z OFMC mówi: – My mamy już dzisiaj więcej niż 80 lat. Coraz trudniej nam realizować nasze zobowiązania, kiedy ktoś z powstańców umrze, albo kiedy trzeba pomagać chorym. To kibice się tym zajmują. Dbają o porządkowanie grobów, o sztandary na uroczystościach.

Romańczyk w czasie Powstania był ranny w klatkę piersiową. Trafił do szpitala na Czerniakowskiej, który tego samego dnia został zbombardowany. Wcześniej, 11 sierpnia, szedł w szpicy w czasie natarcia batalionu "Miotła" na Stawki, mającego na celu przebicie się Zgrupowania Radosław z Woli na Stare Miasto. 31 sierpnia kanałami przedostał się na plac Bankowy.

Podkreśla, że kibice opiekują się powstańcami całkiem bezinteresownie: – Kiedy im dziękujemy za to, co robią, mówią tylko, że to dla nich zaszczyt. Mówi się, że nam pomagają, ale tak naprawdę to oni wszystko robią za nas, bo my możemy im już tylko dawać rady.

Ale działalność kibiców to nie tylko sprawy Powstania. Rafał Dzięciołowski z Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie także wysoko ocenia pomoc kibiców Legii. – Zbierali odzież, stroje sportowe i piłki, które trafiły do młodzieży polskiej we Lwowie – opowiada. – Wystarczy mieć z nimi kontakt, by zmienić stereotypową opinię o kibicach. Patrzyłem na nich z podziwem, robią bardzo wiele, by pozytywnie wpływać na to środowisko. Także poprzez spotkania z ludźmi z Armii Krajowej czy historykami. Bardzo dziwię się władzom Legii, które w ten sposób traktują osoby robiące tyle dobrego



To wszystko co przeczytałeś Crockett robią Ci źli kibole, bandyci ,szalikowcy zwał jak zwał .Przykładów mogę podać mnóstwo jednak nie ma o czym dyskutować z osobą Twojego pokroju. Jesteś marionetką w rękach mediów która jest karmiona tanią sensacją . Ciekawe czy Ty zrobiłeś coś dla innych jak Ci kibole? Czy wiesz co to miłość ,honor ,przyjaciele ,poświęcenie i zasady ??

Bez odbioru
 
Do góry