Syn sprzątaczki

kolegakolegi

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Może mnie nie zrozumiecie, ale to dla mnie naprawdę trudność.
Spotykam się z pewną dziewczyną. Jesteśmy już bardzo blisko. Na każdym spotkaniu dużo rozmawiamy. W tym, dużo jest rozmów o nas, o naszych rodzinach. Za każdym razem boje się że się zapyta, o to, co robi moja mama. Moja mama to cudowna kobieta.. Ale pracę ma nie fajną- sprząta. Wiem że w dzisiejszych czasach samo posiadanie pracy jest nie lada osiągnięciem i lepsze to niż bezrobocie. Ale nie ma się czym szczycić. Boję się że jak się dowie, że moja mama sprząta, to zacznie na mnie krzywiej patrzeć.
Boje się jej zrazić..
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Może mnie nie zrozumiecie, ale to dla mnie naprawdę trudność.
Spotykam się z pewną dziewczyną. Jesteśmy już bardzo blisko. Na każdym spotkaniu dużo rozmawiamy. W tym, dużo jest rozmów o nas, o naszych rodzinach. Za każdym razem boje się że się zapyta, o to, co robi moja mama. Moja mama to cudowna kobieta.. Ale pracę ma nie fajną- sprząta. Wiem że w dzisiejszych czasach samo posiadanie pracy jest nie lada osiągnięciem i lepsze to niż bezrobocie. Ale nie ma się czym szczycić. Boję się że jak się dowie, że moja mama sprząta, to zacznie na mnie krzywiej patrzeć.
Boje się jej zrazić..

Ja bym się cieszył. Jeśli przez to gdzie pracuje Twoja mama zacznie Cię oceniać, albo Twoją mamę, to będziesz wiedział, że jest nic nie warta. Nie praca jest wyznacznikiem wartości człowieka.
 

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
po pierwsze żadna praca nie hańbi !

pozatym jeśli chcesz z nia żyć to musisz byc z nia szczery i jej o tym powiedzieć

No i jeśli jej o tym powiesz zobaczysz czy jej zależy na tobie.

i gwarantuje ci to ze twoja mama pracuje w takiej pracy niczym nie gorszy ciebie czy kogo innego.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Jeżeli wybrałbyś sobie na dziewczynę taką która śmieje się z kogoś i ocenia go na podstawie jego zawodu, to źle świadczy i o tej dziewczynie, i o Tobie - z kimś takim i tak nie warto się według mnie wiązać
I lepiej dla Ciebie będzie jak dowiesz się tego teraz niż po kilku miesiącach
Ale nie ma co prorokować - przecież nie dowiesz się jak ona zareaguje póki jej tego nie powiesz, a im prędzej tym lepiej - będziesz miał to z głowy i nie będziesz się stresował ciągle czy zapyta o Twoją mamę, jak zareaguje itp
Miałam podobny problem z moim ojcem alkoholikiem - bałam się jak zareaguje mój mężczyzna jak zobaczy go "w akcji", teraz wiem że niepotrzebnie
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Może mnie nie zrozumiecie, ale to dla mnie naprawdę trudność.
Spotykam się z pewną dziewczyną. Jesteśmy już bardzo blisko. Na każdym spotkaniu dużo rozmawiamy. W tym, dużo jest rozmów o nas, o naszych rodzinach. Za każdym razem boje się że się zapyta, o to, co robi moja mama. Moja mama to cudowna kobieta.. Ale pracę ma nie fajną- sprząta. Wiem że w dzisiejszych czasach samo posiadanie pracy jest nie lada osiągnięciem i lepsze to niż bezrobocie. Ale nie ma się czym szczycić. Boję się że jak się dowie, że moja mama sprząta, to zacznie na mnie krzywiej patrzeć.
Boje się jej zrazić..

Nie może,ale na pewno Cie nie zrozumiałem.Bym sie wstydził pisząc coś takiego.
Matka jest jak tęcza-nie ma w niej czarnego koloru.
 

jula456

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Hej sprzątać to też praca to nie żaden wstyd,jeśli ta dziewczyna jest Ciebie warta to nie bd patrzała co robi twoja mama,a jeśli bd to daj sobie z nią spokój.Bądź szczery bo jak bd w poważnym związku i tak bd musiał powiedzieć.Pozdrawiam :]
 

K.B.

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
36
Punkty reakcji
5
Miasto
bywa różna
Piszesz, że nie chcesz zrazić do siebie dziewczyny, podoba Ci się, może więc myślisz o czymś poważniejszym. Tylko teraz pytanie gdzie tu jest zaufanie do tej drugiej osoby? Boisz się jej powiedzieć o kimś, kto jest częścią Twojego życia, nie jesteś z nią szczery. Nie na tym to wszystko polega, bez stabilnych fundamentów wszystko runie przy najmniejszym wietrze.

Powiesz dziewczynie co Ci nie daje spać i wówczas przekonasz się jakie są jej intencje wobec Ciebie. Osoba, która potrafi tylko powierzchownie oceniać innych i uważa ich za gorszych z powodów tak absurdalnych jak np. niemarkowe ubranie czy wykonywany zawód, nie jest warta zachodu.
Jak ktoś taki, kto nie ma szacunku do innych, może traktować Ciebie?

A tak na koniec...sam piszesz, że Twoja mama to cudowna kobieta, więc dlaczego się jej wstydzisz? Nie słyszałeś oklepanego powiedzenia, że żadna praca nie hańbi? Jeśli to wg Ciebie mówi o ludzkiej wartości to......no cóż bez komentarza, ale przykro.
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
To że twoja matka ma taki zawód to żadna hańba, i jeśli ktoś tak twierdzi tonie hallo z nim. To co ma być dumna i doprowadzić do tego że nie będziesz miał co jeść bo "sprzątaczka to coś gorszego" ? Trochę racjonalnego myślenia. Powiedz jej wszystko, będziesz wiedział na czym stoisz.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
A wszystko przez te cholerne stereotypy...

To, że Twoja mama sprząta nie jest niczym złym - jedni są śmieciarzami, inni szambo nurkami, a jeszcze inni żebrakami, bo w ogóle pracy nie mają.
Przede wszystkim powinieneś być dumny z mamy i nie wstydzić się powiedzieć, jeśli dziewczyna zapyta. Jeśli Ty do tego normalnie podejdziesz i Twoja dziewczyna wszystko zrozumie. Jeśli jednak stałoby się tak, iż zaczęłaby się na Ciebie krzywo patrzeć - pusta i niczego niewarta laska.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
33
Miasto
pdkrpc
Wstydzisz się matki - nazwijmy rzeczy po imieniu. Samą otwartą rozmową na jej temat pokazujesz szacunek. Matka = świętość.

A gdyby panna zaczęła kręcić nosem dowiedziawszy się o zajęciu twojej matki - kopnij w dvpę :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
To, że Twoja mama sprząta nie powinno być dla Ciebie powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie... To nie jest łatwa i przyjemna praca i powinieneś docenić, że Twoja mama pracuje uczciwie, żeby mieć pieniądze na utrzymanie. Jeśli ta dziewczyna zacznie z takiego powodu patrzeć na Ciebie krzywo będziesz wiedział z kim masz do czynienia... Nie rozumiem jak możesz się wstydzić własnej matki, bo jest sprzątaczką. Czy to ktoś gorszy??
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
To, że Twoja mama sprząta nie powinno być dla Ciebie powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie... To nie jest łatwa i przyjemna praca i powinieneś docenić, że Twoja mama pracuje uczciwie, żeby mieć pieniądze na utrzymanie. Jeśli ta dziewczyna zacznie z takiego powodu patrzeć na Ciebie krzywo będziesz wiedział z kim masz do czynienia... Nie rozumiem jak możesz się wstydzić własnej matki, bo jest sprzątaczką. Czy to ktoś gorszy??

Doładnie. Nie warto się wstydzić tego, gdzie pracuje Twoja mama.
Jeżeli jej rodzice przykładowo są wielkimi biznesmenami i ona przez to chce kogoś swojego pokroju, to proszę droga wolna. Jeżeli jednak znajdziesz dziewczymę, ktora zwraca uwagę na inne sprawy , na Twoj charakter, osobowość, na to jakim jesteś człowiekiem, to na pewno nie będzie jej przeszkadzać zawód Twojej mamy.
Moja mam kiedyś też sprzątała, moja babcia obecnie sprząta i nigdy się tego nie wstydziłam.
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Może mnie nie zrozumiecie, ale to dla mnie naprawdę trudność.
Spotykam się z pewną dziewczyną. Jesteśmy już bardzo blisko. Na każdym spotkaniu dużo rozmawiamy. W tym, dużo jest rozmów o nas, o naszych rodzinach. Za każdym razem boje się że się zapyta, o to, co robi moja mama. Moja mama to cudowna kobieta.. Ale pracę ma nie fajną- sprząta. Wiem że w dzisiejszych czasach samo posiadanie pracy jest nie lada osiągnięciem i lepsze to niż bezrobocie. Ale nie ma się czym szczycić. Boję się że jak się dowie, że moja mama sprząta, to zacznie na mnie krzywiej patrzeć.
Boje się jej zrazić..
Najwiekszy problem jest w tym, że to Ty wstydzisz sie tego jak zawód ma Twoja mama. Co w tym złego że sprząta? Wszystkie kobiety robią to samo w swoich domach i nikt z tego powodu nie czuje sie gorszy.
Moim zdaniem masz szanse na poznanie wartosci swojej dziewczyny, jesli z tego powodu zerwie z Toba to znaczy ze nie była nic warta i nie masz czego żałować.
 

Leonidas_ze_Sparty

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Powiedz jej to prosto w twarz! TO praca jak każda inna. Na słowa głupich nie zwracaj uwagi! Jak się będzie śmiać to ją rzuć!
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
Może mnie nie zrozumiecie, ale to dla mnie naprawdę trudność.
Spotykam się z pewną dziewczyną. Jesteśmy już bardzo blisko. Na każdym spotkaniu dużo rozmawiamy. W tym, dużo jest rozmów o nas, o naszych rodzinach. Za każdym razem boje się że się zapyta, o to, co robi moja mama. Moja mama to cudowna kobieta.. Ale pracę ma nie fajną- sprząta. Wiem że w dzisiejszych czasach samo posiadanie pracy jest nie lada osiągnięciem i lepsze to niż bezrobocie. Ale nie ma się czym szczycić. Boję się że jak się dowie, że moja mama sprząta, to zacznie na mnie krzywiej patrzeć.
Boje się jej zrazić..
Nie no to jest zabawne. To ta laska będzie miała problem jeśli jej się nie spodoba praca Twojej mamy a nie Ty. Mam dwóch znajomych, których rodzice sprzątają. Jeden jest mega równy i koleżeński, a drugi ma średnią ponad 5,00 i jest niezwykle wesołym człowiekiem. I w ogóle sprzątacze i woźni kojarzą mi się z bardzo miłymi ludźmi.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Najwiekszy problem jest w tym, że to Ty wstydzisz sie tego jak zawód ma Twoja mama. Co w tym złego że sprząta? Wszystkie kobiety robią to samo w swoich domach i nikt z tego powodu nie czuje sie gorszy.
Moim zdaniem masz szanse na poznanie wartosci swojej dziewczyny, jesli z tego powodu zerwie z Toba to znaczy ze nie była nic warta i nie masz czego żałować.

Raczej wypadałoby zapytać, jakie wartości reprezentuje sobą autor tematu skoro własnej matki się wstydzi.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Ja przepraszam bardzo. Jak można się wstydzić własnej matki? Rozumiem gdyby chlała i zataczała się po mieście, bądź była prostytutką, to może byłoby można się jej wstydzić. Twoja mama w ogóle wie, że jej własny syn wstydzi się tego co robi? Skąd w ogóle wziąłeś takie myślenie? Koledzy Ci coś nagadali czy co? Bo ja nie rozumiem. Tak w ogóle ile masz lat? Bo tylko nastolatki nie znające trudu pracy mają takie poglądy.

Pomyśl co będzie sądzić o tobie ta dziewczyna jak wyjdzie na jaw, że Ty się swojej własnej matki wstydzisz. Dopiero wtedy spojrzy na Ciebie pogardliwie, dziewczyny są czułe na takich punktach.

Moja bardzo ważna rada:

Jeżeli nie powiesz jej od razu kim jest twoja mama to po pierwsze będziesz sam się z tym męczył i zastanawiał ciągle co będzie jak się dowie, a po drugie gdy twoja dziewczyna nagle zobaczy, że kręciłeś się w okół tematu i to możesz dopiero się martwić jej stosunkiem do Ciebie.

Tak więc powiedz jej po prostu i będziesz miał spokój. Zobaczysz, że praca twojej mamy nie ma znaczenia (to tylko koledzy z podwórka potrafią się nabijać z takich rzeczy, ew. dziewczyny, które nie są warte miana porządnej). Może zapytaj ją o pracę jej rodziców. Może jej tata pracuje w zakładzie komunalnym? Jest jeszcze jedna możliwość. Zacznij z nią rozmawiać o zawodach, o tym co myśli i konkretnych i o tym jak ktoś się takimi zajmuje. Poznasz jej opinie i będziesz wiedział jak zareaguje, a wtedy powiesz, że twoja mam jest sprzątaczką i tyle.
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Zadna praca nie hańbi,a lepsza taka praca niz siedzenie w domu i zycie z zasilku:)
Jezeli dziewczynie naprawde na Tobie zalezy to to czym zajmuje sie Twoja mama nie powinno na wasze relacje wplynac.Poprostu powiedz jej o tym,a zobaczysz jej reakcje,duzo do stracenia nie masz jezeli okaze sie,ze ona ma z tym jakis klopot to zakonczysz to i znajdziesz dziewczyne ktorej to nie bedzie przeszkadzac:)

Mama nie kradnie uczciwie zarabia sprzataniem wiec przestan sie jej wstydzic:)
 
Do góry