Święto leworęcznych!

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Cześć :D ... Ja jestem praworęczną, ale zastanawia mnie fakt, bo mówią, że ludzie leworęczni są bardziej mądrzy, lepsi w przedmiotach ścisłych no i bardziej inteligentni, to prawda? bo np. moja koleżanka taka nie jest, jest leworęczna, ale jak wskazuje to nie powinna być :p
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wszystko zależy raczej od genów. Mimo swojej leworęczności jestem na profilu humanistycznym i radzę sobie na nim znacznie lepiej, aniżeli radziłabym sobie na matematycznym bądź innym ścisłym. Może leworęczni faktycznie mają jakieś uzdolnienia ścisłe, ale nie należy przesadzać z tym założeniem ;)
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
ludzie leworęczni mają bardziej rozwiniętą półkule mózgowa prawa a praworęczni lewą i
powiem, że wątpię w to żeby tak było :)
 

Nanami

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Dreams about Tokio
Jestem leworęczna jedyna w klasie, ponadto kopie lew¹ nog¹. Niektórych to bawi ;p
ale mi to nie przeszkadza no chyba że nie mogę pisać zwykłym piórem.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
powiem Ci ja też lewą nogą jak coś robię :)
no i na 42 osoby też jestem jedna w klasie :p
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
U mnie jestem jedną z dwóch leworęcznych, o ile się nie mylę, ale silniejszą nogę mam chyba prawą :)
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Ha ja też leworęczny. I z tym że leworęczny lepszy w przedmiotach ścisłych to się to u mnie zgadza :p Aczkolwiek wiem że u większości te jakieś dziwne reguły wcale się nie potwierdzają xP
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Nigdy w życiu bym nie pomyślał, że my też mamy swoje święto :lol:
 

radush

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
hehe dokladnie :) pzdr dla wszystkich leworecznych no i oczywscie dla mnie :)
 

kasik1991

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
33
znów zbliż a się święto leworęcznych więc wszystkiego najlepszego :*
pytanie do leworęcznych: powiedzcie czy używacie specjalnych przyborów biurowych dla leworęcznych (np. specjalnie wyprofilowany długopis czy coś)? a taka ciekawska jestem :p
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
powiedzcie czy używacie specjalnych przyborów biurowych dla leworęcznych
Raczej nie, bo większość rzeczy jest symetryczna i nie ma takiej potrzeby. Są też wyjątki jak np. odwrotnie składane nożyczki (miałem kiedyś takie), bo większość mańkutów nie potrafi ciąć zwykłymi. Podobnie z myszkami komputerowymi, na rynku jest kilka modeli wyprofilowanych na lewą rękę, ale zazwyczaj nie dorównują one tym z prawy profilem. Na szczęście najlepsze firmy i tak produkują myszki symetryczne (Razer) i tu też nie musimy się czuć szczególnie pokrzywdzeni.
EDIT: Można też kupić odwróconą klawiaturę, ale to już bardzo rzadko spotykana rzecz.
 

kasik1991

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Raczej nie, bo większość rzeczy jest symetryczna i nie ma takiej potrzeby. Są też wyjątki jak np. odwrotnie składane nożyczki (miałem kiedyś takie), bo większość mańkutów nie potrafi ciąć zwykłymi. Podobnie z myszkami komputerowymi, na rynku jest kilka modeli wyprofilowanych na lewą rękę, ale zazwyczaj nie dorównują one tym z prawy profilem. Na szczęście najlepsze firmy i tak produkują myszki symetryczne (Razer) i tu też nie musimy się czuć szczególnie pokrzywdzeni.
EDIT: Można też kupić odwróconą klawiaturę, ale to już bardzo rzadko spotykana rzecz.
ostatnio właśnie widziałam, że w sklepach takich papierniczych (takich większych) czy też w hurtowniach papierniczych pojawiają się działy z produktami dla leworęcznych. Muszę powiedzieć, że zawsze zwracają moją uwagę takie fajne długopisy specjanie wyprofilowane. Ale zastanawia mnie też jedna rzecz, a mianowicie, że dla osób praworęcznych nie ma identycznych produktów (chodzi mi np. o coś takiego http://www.leworecznosc.pl/images/c21.3a.S...e.and.easy.jpg).
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ale zastanawia mnie też jedna rzecz, a mianowicie, że dla osób praworęcznych nie ma identycznych produktów (chodzi mi np. o coś takiego http://www.leworecznosc.pl/images/c21.3a.S...e.and.easy.jpg).
Akurat w opisie tego pióra jest napisane "Jedyne pióro kulkowe produkowane zarówno w wersji dla lewo i prawo ręcznych!", czyli są identyczne wersja :] Jeśli chodzi o inne produkty to IMO zazwyczaj jest to chęć zwykłego nabicia kasy przez producentów. Dobrej jakości produkty zrobione symetrycznie mogą z powodzenie służyć osobom leworęcznym. W sumie to do tej pory nie potrafię pisać żadnym piórem i większością tanich długopisów.
 
Do góry