sucha skóra

Kahlua

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
167
Punkty reakcji
0
Ja się zmagam z suchą skórą. Najlepsze co do tej pory odkryłam to lanolina. Kosmetyki nawilżające z tym składnikiem są najskuteczniejsze. Znacie jakieś kremy zawierające lanolinę?
 

moniaPD

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Suderm krem 50 g

Skład:
lanolina - pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wilgotności skóry, zmiękcza i wygładza skórę
tlenek cynku- środek antybakteryjny
alkohol benzylowy - środek antyseptyczny
D-panthenol - działa łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, nawilża

teoretycznie dla dzieci, ale można stosować u dorosłych

Aha. cena ok 9zł
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Najlepszym sposobem na suchą skórę są kąpiele z dodatkiem oliwki(takiej dla dzieci).Pomaga na suchą skórę na całym ciele.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Mi oliwka nie pomaga. Daje krótkotrwały efekt, nic co pomogłoby naprawdę, raczej maskuje problem...
Lanoliny nie próbowałam, ale chyba się skuszę :)
 

wodniczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
u siebie
szczerze polecam (wypróbowane na sobie) zwykłą oliwkę dla dzieci :)
działa :)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
No najlepsze jakieś tłuste kremy :) albo oliwki właśnie :) Może warto też nawilżyć się od środka :D
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Polecam na skórę wysuszoną słońcem, opalaniem piankę Panthenol Spray. Działa rewelacyjnie i mocno nawilża. polecam z czystym sumieniem.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Z powodzeniem można nim zastąpić balsam po opalaniu. Stosowałam to też jako krem do buzi, jednak za szybko zaczęłam mi się przetłuszczać.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
myślisz, że zaczęła się przetłuszczać po piance panthenolu spray?
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
Wiele z nas ma problem z suchą skórą. w lecie słońce, twarda często chlorowana woda nie pomaga w tym, żeby mieć piękną, nawilżoną i gładką skórę.
Ale też każda za nas, jak ma taki problem stosuje kosmetyki, które nawilżają skórę. Jeśli o mnie chodzi to myślę, że jednym z lepszych kosmetyków do pielęgnacji suchej skóry są kosmetyki Meriono z Nowej Zelandii, które zawierają lanolinę, witaminy i filtry UV. Dzięki lanolinie skóra jest doskonale natłuszczona i nawilżona.
 

baska.k

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja używam nawilżającego kremu Under twenty. Jest dobry nie tylko dla tych ponizej dwudziestki, a jest skuteczny i cudnie pachnie:D
 

logujsie

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Ja używam emulsji Balneum. Jest droższa od tych różnych przereklamowanych kosmetyków, ale wydajna i skuteczna. Dostępna tylko w aptekach
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Tak będzie, że im więcej osób tym więcej rzeczy które jest dla nich skuteczne. Ja jestem mile zaskoczona bo coraz częściej słyszę, że ludzie stosują panthenol spray. Ja go kupiłam wczoraj z myślą o dobrym spakowaniu walizki za upalne wakacje :D
 

różowapantera

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
75
Punkty reakcji
0
przeczytałam cały wątek i powiem tak mam odwieczny problem z moją skóra, a szczególnie po lecie jest wysuszona od nadmiernego opalania ;) i chciałabym zakupić coś co mi pomoze przy mojej skórze.Polecicie cosik???

Po za tym nawet nie wiedziała, ze tę pianke na oparzenia tez można stosować do nawilżania skóry, wow
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Nakładam na całe włosy na jakiś czas przed myciem, a później normalnie myję włosy- polecam;)
 
B

benjamima

Guest
mi paradoksalnie najbardziej pomaga ( w przypadku skóry twarzy ) krem do... rąk ;) ale długo szukałem odpowiedniego, zanim udało mi się znaleźć coś, co mi pasuje :p
 

różowapantera

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
75
Punkty reakcji
0
idzie zima i chyba zaprzyjaźnię sie z pianką panthenol spray bo ona ładnie natłuszcza moja skórę. Ja od gorących kąpieli mam bardzo wysuszona skórę, potem wystawiam ją na mróz i gotowe. Skóra moja pierzy się jak nic. nawet balsam nie dawał rady.
 
Do góry