Stypendium socjalne na studiach

tomek205

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tam gdzie mnie nogi poniosą ;-)
Witam. W październiku zamierzam zacząć studia. Słyszałem że gdy dochód nie przekracza okreslonej kwoty, mozna co miesiac dostawac stypendium na wyżywienie, mieszkanie itp. Czy ktos byłby mi w stanie powiedziec ile wynosi górna granica dochodu na jedna osobe aby dostac to stypendium? Pozdrawiam
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Uczelnia ma regulamin przydzielania stypendiów, jak już się dostaniesz na studia, to łatwo się dowiesz w dziekanacie na jakich zasadach można otrzymać stypendium socjalne.
 

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
Ta kwota niemlaze co roku się zmienia.
Za czasów, gdy ja studiowałam wynosiła niecałe 600zł na jednego członka rodziny, nie wiem jak jest teraz, ale wiem, że jesli dochody w twojej rodzinie przekroczą nawet o złotówkę ustaloną kwotę, to socjalnego stypendium nie dostaniesz.
najlepuiej jest się starać w ciągu roku i meić stypendium naukowe.
Ja miałam :p ono jest przynajmniej pewne.
 

lenart

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od uczelni. Każda ma swoje progi.
 
B

bone1906

Guest
Każda uczelnia ma inny regulamin przyznawania stypendiów socjalnych. U mnie ten próg wynosił chyba 650 zł. Z tym, że jak dochód był przekroczony, to od razu nie przyznawano dalej stypendia.
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Chłopie daruj sobie studia.
Jeśli nie możesz dowiedzieć się o regulaminie przyznawania stypy na swojej uczelni to nie jesteś ani inteligentny ani sprytny ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Za dużo wymagasz od pierwszoroczniaka.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
on jeszcze nie student, to "prospekt"
swoją drogą przyszła polska inteligencja nie potrafi google użyć...
 
K

kinga_sc

Guest
Zależy od uczelni chyba 314 na osobę lub 514 na osobę, zależy chyba czy zaoczne czy dzienne. A dodatki to 50zł na dodatek do biletów, 50zł na mieszkanie i chyba 150zł wyżywienie. Tak u mnie jest. Uczyć się nie warto bo najlepsi ze średnia zbliżoną do 5,00 dostają po 300zł stypendium
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
U mnie naukowe wynosi koło 100 zł...Nie zebym miała niestety ;) Ale motywowanie do nauki stypendium naukowym u mnie nie ma racji bytu :D
 
K

kinga_sc

Guest
Wysokość naukowego zależała od ilości kujonów, im więcej tym niższe. Najniższe mieli 50zł.
 

naiwny20

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
360
Punkty reakcji
1
U mnie na uczelni jest ministerialne, naukowe, socjalne mozna i z 2000zl prawie wyciagnac jak jest sie w zaszczytnym gronie 6 czy tam 8 najlepszych ludzi na roku... nie wiem od kiedy to ministerialne obowiazuje bo ja juz sie nie zalapalem, ale z tego co wiem to jakis nowy pomysl od roku czy dwoch...
Jesli chodzi o stypendium socjalne jesli Cie nie drecza wyrzuty sumienia z powodu legalnego ale nie slusznego przydzielania stypedium socjalnego dla pewnosci o ile masz taka mozliwosc, najlepiej przemeldowac sie w do mieszkania domu w ktorym nikt nie mieszka wtedy Twoje dochody na czlonka rodziny beda wynosic 0zl i Twoje stypedium socjalne nie bedzie przez caly tok studiow zagrozone :) Najgorszy i najbardziej perfidny przypadek wykorzystania tego kruczka jakim jest znajomy, ktoremu rodzice kupili mieszkanie w Katowicach jezdzi samochodem za okolo 100tys zl, ale skoro nie ma on dochodow i jest biedny to pobiera stypendium socjalne... takich przypadkow mozna mnozyc, dlatego wysokosc stypendium socjalnego dla ludzi ktorzy napawde tego potrzebuje jest takie a nie inne "nie na czlonka rodzine, tylko na czlonka rodziny w gospodarstwie domowym czyt. miejscu zameldowania"
BTW... z tego co pamietam to prog do stypendium socjalnego jest narzucany odgornie a nie przez uczelnie ale moglem to pomylic z kredytem studenckim wiec jesli kogos wprowadzilem w blad to przepraszam... lepiej wykorzystac wyszukiwarke na G zebym nie robil reklamy i znalezc potrzebne informacjie
Pozdrawiam
 
Do góry