Studia

blanca

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
98
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk...a dokładniej nie powiem
Miałam zamiar zdawać na maturze język polski rozsz.(chociaż nie byłam do tego przekonana),język niemiecki podst. i WOS rozsz. Teraz po zmianie w maturach myślę o rezygnacji z rozszerz. polaka, bo nie czuję się na siłach , by go zdwać.
Czy zdając podst.polski i niemiecki oraz rozsz. WOS dostanę się na jakieś studia dzienne na państowej uczelni?Np. na socjologię,kulturoznawsto? Oczywiście zakładam,że z tych przedmiotów na maturze będę miał dobry,wysoki wynik.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
mysle ze sie dostaniesz tym bardziej ze bierzesz rozszerzony wos a swoja droga czemu nie zdajesz wszystkiego rozszerzonego?o ile dobrze pamietam to niczym nie ryzykujesz :) na niektorych uczelniach jezyki sie bardzi licza :) musisz sprawdzic w informatorze jakie przedmioty sa potrzebne na jakim kierunku bo kazda uczelnia moze miec inne kryteria przyjmowania :)
 

blanca

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
98
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk...a dokładniej nie powiem
Nie biorę niemeickiego rozszerzonego,bo nie jestem aż taka dobra.A polskeigo nie biorę rozszerzonego,bo minister Giertych zmienił jedną ważną rzecz:teraz mogę zdawać albo rozszerzony albo podstwawowy przedmiot. wcześniej zdałabym dobrze podst. i nawet jakby mi nie poszedł rozsz. to to nie miałoby znaczenia. Jeśli teraz wybiorę rozsz. poziom i go nie zdam dobrze,to albo obleję maturę albo i tak bedę miałą mało punktów.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
wez sprawdz w informatorze jakie przedmioty sa wymagane zebys potem sie nie rozczarowla ai nie musiala zmieniac kierunku studiow
 

Vixa22

>>>>>>>>>>
Dołączył
8 Sierpień 2006
Posty
1 146
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Fantasy World
nom zgadzam sie z poprzedniczkami musisz poprostu zobaczyc co dana szkoła oczekuje,
ale wydaje mi sie ze problemu nie bedziesz miała zeby sie dostać, za bardzo nie znam sie an tych nowych maturach bo sama zdawałam starą,ale teraz wszystko jest pokrecone, zawsze mozesz sie wychowawcy spyatc moze bedzie sie etz na tym znał co i jak :p
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
no wlasnie mozesz sie babki od wosu zapytac ona pewnie bedzie sie orientowala :)
 

blanca

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
98
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk...a dokładniej nie powiem
Dzięki za rady,ale niestety teraz nikt nic nie wie,bo uczelnie chcą od nowa ustalić kryteria kwalifikacji na studia. Inaczej wiedziałabym czy mam jakieś szanse. Ale zobaczę, do grudnia mogę jeszcze zmienić przedmioty, które zdaję , a także poziom.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
acha jak od nowa to rzeczywiscie klapa ale ja mam stary informator sprzed dwoch lat wiec moge ci sprawdzic bo mysle ze za wiele to oni nie zmiania a przynajmniej dowiesz sie co kieyds brali pod uwage tylko musisz mi napisac kierunek i uczelnie :)
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
sprzed dwóchlat,to stary..bo w tym roku duzo sie zmienilo na studia =) wiem,bo sama teraz zdawalam mature.
Najlepiej w necie sprawdzic ..jakei przedmioty biora pod uwage i tyle.. no i wiadomo,ze jak na studia to zdawac najlepeiej poziom rozszerzony.
 
Do góry