Studia słabe wyniki z matury

leparkour8

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Witam mam do was takie pytanie czy mam szanse dostać się na jakieś studia w krakowie lub katowicach Smiley jeszcze dokładnie nie wiem co chciałbym studiować lecz napewno nie studia typu zarządzanie filozofia bądź pedagogika otóż z matury miałem słaby wynik ponieważ się mało uczyłem najlepiej jakby to były studia techniczne albo bhp
polski 41%
mata 36%
angielski 80%

Na jakie uczelnie miałbym szanse się dostać w tych 2 miastach

Ps. prosze mi pisać postów typu trzeba było się uczyć itd tylko prosiłbym o rady
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Na jakie uczelnie miałbym szanse się dostać w tych 2 miastach
Na du_piate. Daruj sobie, idź do pracy, załóż własną firmę, zarejestruj się w UP... Po dobrze spędzonych pięciu latach będziesz miał lepiej niż Twoi koledzy magistrzy. Po co się pchać na studia, skoro się ewidentnie nie nadajesz.
 

leparkour8

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
;p może i tak ale ja chce studiować :) i nadaję się ;) bo jak trzeba było się uczyć zawsze to robiłem ;]
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Chcesz studiować czy spróbować uroków studenckiego życia albo zrobić papierek?

A jaki przedmiot dodatkowy zdawałeś? Przez 3 lata liceum nie udało Ci się dojść do tego co chciałbyś w przyszłości robić i co studiować, a nagle w kilka tygodni zebrało Ci się na wyższą edukację? Nie mówiąc już o tym, że raczej nie dostałbyś się ani n filozofię, ani na zarządzanie ani na pedagogikę nawet... Skończysz na jakieś Wyższej Szkole Lansu i Bansu i będziesz po 5 latach rozżalonym magistrem bez żadnych kwalifikacji.
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Idź na studia zaoczne - przyjmą Cię na każdą uczelnie, więc myślę, że jakie sobie tam wymarzyłeś takie możesz ukończyć.
W miedzy czasie idź do pracy :)
Przyjemne z pożytecznym :p
 

Ineczka

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
może spróbuj na uczelnie prywatne jeśli chcesz iść na dzienne
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Po prywatnej będzie miał ciężko robote znaleźć, a z takimi wynikami na dzienne będzie ci trudno się dostać.
 

leparkour8

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
wiem że będzie mi się trudno dostać zdaję sobie z tego sprawe dlatego skierowałem się na forum aby doświadczeni mi pomogli ;)
 

Martynka:(

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
32
na techniczne odradzam bo widze ze z matmy u ciebie słabo a techniczne to 5 lat samej matmy i fizyki...
http://www.agh.edu.pl/pl/kandydaci/informacje-podstawowe/najczesciej-zadawane-pytania/progi-punktowe.html

http://www.pk.edu.pl/rekrutacja/index.php?option=com_content&task=view&id=178&Itemid=234

tu masz progi na Politechnike Krakowska i AGH z zeszłego roku... przelicz sobie i zobacz jesli ci zalezy na technicznych... jeszcze na rolniczej z technicznych chyba jest inzynierie srodowiska i technologia zywienia...
 

leparkour8

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
wiem że tam jest bd maty i fizyki a skoro jestes obcykany napisz mi na jakie uczelnie w tych 2 miastach mam szanse sie dostać ;) ja sobie przejże kierunki
 

Martynka:(

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Szansa jest zawsze:), i nie obcykany tylko obcykana i nie jestem taka obcykana, poprostu tez teraz ide na studia... i raczej wiem co chce robić;) zobacz PAT(Papieska Akademia Teologiczna), zobacz KSW(a raczej już KA - Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego, ale ona jest prywatna...) zreszta musisz sam przejzec progi kierunkowe na uczelniach...)
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
jeśli nie zdawałeś matury z przedmiotów dodatkowych tylko podstawa, to na żadne chyba Cie nie wezmą, bo w każdej rekrytacji trzeba mieć jakiś przemdiot typo WOS,fizyka biologia czy coś choćby na poziomie podstawowym.
Wiec masz do wyboru prywatne albo żadne.
 

SteveHarrisOwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
207
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Miasto
Kraków
jeśli nie zdawałeś matury z przedmiotów dodatkowych tylko podstawa, to na żadne chyba Cie nie wezmą, bo w każdej rekrytacji trzeba mieć jakiś przemdiot typo WOS,fizyka biologia czy coś choćby na poziomie podstawowym.
Wiec masz do wyboru prywatne albo żadne.
:mruga:
Nie wiem skąd masz takie absurdalne informacje i nawet nie chcę wiedzieć. Przy rekrutacji na studia jest jasno określone jakie przedmioty są brane pod uwagę i tak np. jeżeli będzie się chciał dostać na informatykę na AGH, to liczona będzie mu matematyka i angielski (z tego co ma) - nic innego mu nie będzie do tego potrzebne.

polski 41%
mata 36%
angielski 80%

Na jakie uczelnie miałbym szanse się dostać w tych 2 miastach
Moim pierwszym odruchem jak zobaczyłem te wyniki była chęć pocieszenia Ciebie, że co prawda szału nie ma ale rozszerzoną matmę jest w stanie zdać tylko jakiś niewielki ułamek społeczeństwa, więc w sumie nie ma się co załamywać. Po chwili jednak dotarło do mnie, że to są wyniki z podstawy i mam do napisania tyle:

Na AGH i PK są kierunki (choć naprawdę ciężko w to uwierzyć), na które mógłbyś się dostać (Martynka:( zapodała Ci linki, więc sobie je obczaj) ale z całego serca Ci to odradzam.

Dlaczego?

To są renomowane uczelnie, na których z matmą czy z fizyką nie ma żartów i warunki z przedmiotów matematycznych mają osoby, które miały z rozszerzonej matmy czy fizyki ok. 100% na maturze - nie wyrobiły z ilością materiału jaki był do opanowania (sam mam warunek z analizy matematycznej...). Do opanowania tego materiału niezbędna jest dobrze ugruntowana elementarna wiedza z matematyki - jeżeli napisałeś matematykę (podstawową!) na 36%(!) to znaczy, że jej po prostu nie masz. 50% z tej matury można uzyskać podstawiając dane do wzorów, które są w tablicach, co nie wymaga żadnych umiejętności matematycznych.

Jeżeli zależy Ci na uczelni publicznej, która umożliwi Ci uzyskanie stopnia inżyniera, to sprawdź sobie ofertę Uniwersytetu Rolniczego -> są tam kierunki, na które przyjmują bez naboru (tzn., że przyjmują każdego kto zdał maturę). Na takich kierunkach matma nie jest straszna, a z przedmiotów kierunkowych możesz wynieść sporo pożytecznej wiedzy.

Zawsze też możesz tak jak pisała Martynka:( -> Kupić Sobie Wykształcenie na KA czy innej prywatnej uczelni ;)
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Z maturą podstawową z publicznych to w Krakowie chyba tylko brał Uniwersytet Pedagogiczny. Ale dla autora pedagogika odpada, z taką matmą to bym na techniczne raczej nie startowała. Rolniczy nie jest zły, tylko czy na jakimś ogrodnictwie się nie zanudzi? Te kierunki nie są pasjonujące dla większości ludzi.
 
Do góry