Studia Politechnika Gdańska

DawidShelby

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich. Nie długo kończę szkołę i zastanawiałem się nad studiami(jeśli matura na to pozwoli). Więc tak : chciałbym nauczyć się całego sterowania silnika od podstaw tzn. dokładnie poznać całe sterowanie, przeniesienie napędu i wszystko co z tym związane. Głównie interesuje mnie mechatronika samochodowa lub budowa maszyn i teraz rodzi się moje pytanie: Co powinienem wybrać, jaki kierunek aby poznać dokładną budowę jednostki napędowej samochodu, instalacji elektrycznych itp. Czy na Politechnice Gdańskiej nauczę się tych rzeczy czy raczej powinienem ,,uderzyć" w inne studia ?

Dziękuję za rady i przepraszam za moją pisownie (chaotyczna).
 

fishionelka

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
DawidShelby napisał:
Witam wszystkich. Nie długo kończę szkołę i zastanawiałem się nad studiami(jeśli matura na to pozwoli). Więc tak : chciałbym nauczyć się całego sterowania silnika od podstaw tzn. dokładnie poznać całe sterowanie, przeniesienie napędu i wszystko co z tym związane. Głównie interesuje mnie mechatronika samochodowa lub budowa maszyn i teraz rodzi się moje pytanie: Co powinienem wybrać, jaki kierunek aby poznać dokładną budowę jednostki napędowej samochodu, instalacji elektrycznych itp. Czy na Politechnice Gdańskiej nauczę się tych rzeczy czy raczej powinienem ,,uderzyć" w inne studia ?

Dziękuję za rady i przepraszam za moją pisownie (chaotyczna).
Mechanika i budowa maszyn lub transport ze specjalnościami typu silniki spalinowe lub samochody i ciągniki. To są akurat nazwy z PP, może też Cię zainteresują? Tym bardziej, że PP współpracuje m. in. z Volkswagenem i Solarisem. Dostać się na MiBM nie jest tam wyjątkowo trudno, ale potem trzeba ostro brać się do roboty, żeby dostać się na te specjalności, bo sporo osób jest nimi zainteresowanych, a przydział zależy nie tylko od deklaracji studentów, ale i od ich średnich (osoby z lepszą średnią mają pierwszeństwo wyboru, a liczba miejsc na specjalnościach jest ograniczona).

Na PG może Cię zainteresować to:
- MiBM - Pojazdy, maszyny robocze i układy napędowe
 
Do góry