Studia-moda, stylizacja, disain...jest cos takiego w polsce?

piterrrek

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
488
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
L-ca
Witam :D , interesują mnie studia związane z moda, stylizacja, i disain'em, czy w polsce wogóle jest coś takiego ? jeśli nie to czy jest coś takiego w UK, szukałem w googl'ach, i niestety nic specjalnie nie było...tzn podobno maja otwierać coś w poznaniu, ale żadnych szczegółów nie znalazłem, chyba możecie pomóc, dodam tylko ze nie interesuje mnie studium lecz studia :) z Góry dziękuje i pozdrawiam :D
 

Balbinka_89

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
62
Punkty reakcji
0
powinieneś poszukać czegoś pod hasłem "wzornictwo". z tego co wiem to kierunek ponoć przyszłościowy i realizuje się go na wielu uczelniach.
 

piterrrek

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
488
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
L-ca
Dziekuje :) ale nie jestem zainteresowany wzornictwem, tylko stylizacja(moda, ciuchami) :)ale mimo wszystko dziekuje za odpowiedz :D
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Wejdź sobie na jakieś forum tematyczne dot. interesujących cię spraw i popytaj pojawiających się tam stylistek (sorry za seksizm, ale takie fora są głównie babskie), co i gdzie kończyły. Na wszelki wypadek zarejestruj sie pod babskim nickiem, zeby nie było, że zdradzają tajemnicę sukcesu wrogiej płci.


http://wizaz.pl/forum/ - może tu?
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
hej!

zobacz na AP Edukacja, oni tam maja duzo fajnych kierunkow, chyba w ktoryms z miast tez mieli cos zwiazanego z tym, czego szukasz :)
 

enenyaskin

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
z tego co się orientuje na pewno są 2 szkoły w stolycy:

International Costume & Fashion Design School - http://www.mskpu.com.pl/
Viamoda - http://www.viamoda.edu.pl/index1.php

nie wiem czy o to Tobie chodzi, można poszukać również na ASP, wydaje mi się że istenieją jeszcze szkoły w Krakowie i Łodzi ale to już bardziej kostiumografia, podobno za rok mają otworzyć jakiś oddział projektowania/stylizacji w jakieś wyższej szkole tańca i różańca w poznaniu, sama mam zamiar się tam wybrać i rozejrzeć.

Pozdrawiam ;]
 

kiciaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wszystkich zainteresowanych modą mogę zaprosić do studiaowania na WST w Katowicach. Mają tam kierunek Wzornictwo na którym są specjalizacje: projektowanie mody i druga projektowanie biżuterii. Dodatkowo jest to kierunek zamawiany (kto nie wie na czym to polega to niech sobie sprawdzi - bo warto).
 

JaGuru

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Studia z kosmetyki czy mody to nie ma czegoś takiego, ale wiele szkół artystycznych czy pomaturalnych ma w ofercie coś na kształt studiów gdzie zdobywasz np. tytuł licencjonowanej kosmetyczki.

Natomiast zamiast mody polecałbym jakieś wzornictwo przemysłowe np. projektowanie opakować, obudów, fasad budynków itd. Ciekawe zajęcie wymagające wizjonerskiego podejścia i duszy artysty.
 

kiciaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wzornictwo specjalizacja projektowanie modytylko w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach!!!!!! :310:
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Jak widać tych szkoł teraz jest bardzo dużo. Ale też na pewno sam dyplom ma znaczenie, zwłaszcza kiedy potem idziemy do potencjalnego pracodawcy i szukamy pracy. A nie w kazdej z tych szkoł mamy tez odpowiednią ilość praktyk. Z tego co wiem, to niezle jest to rozwinięte w Studium Dziewulskich.
 
Do góry