Strony z pomysłami na biznes

k-ask-a

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
ale nasi inwestorzy są trochę zacofani, jesli ktos ma innowacyjny pomsyl - mowia ze to nie wyjdzie
jak sie to sprawdzi za granica - to nagle warto w to inwestowac...

Zgadzam się, że większość venture capital tak robi. Dla nich liczy się pewny zysk, dlatego jeśli się już zgłaszasz do nich z pomysłem musisz być pewny że to wypali i poprzeć to liczbami. Więc najlepiej mieć już dobrze prosperującą firmę, którą trzeba dofinansować.

Są jednak w Polsce instytucje, które pomagają realizować innowacyjne pomysły. Musisz mieć tylko fajny innowacyjny, a oni dają Ci kase. Większość są to projekty realizowane ze środków UE, głównie inkubatory technologiczne.
 
A

arek50

Guest
Jedna rzecz mnie zastanawia. Dlaczego co drugi post odbiega od tematu i promuje programy partnerskie.

Wróćmy do tematu.
Stron z pomysłami jest wiele, ale najważniejsze jest obserwowanie trendu na rynku i tego, co dzieje się w okolicy.

Musisz wiedzieć, że biznes, to nie tylko pomysł. Musisz przemyśleć całą strategie promocyjną i szanse powodzenia przedsięwzięcia. Do tego należy zbadać konkurencje.

Niedawno w artykule "Masowe przesyłki kurierskie tanim pomysłem na biznes" http://labenete.pl/blog/archives/287 opisałem prosty w realizacji pomysł zarabiania na pośrednictwie w spedycji.

Co ciekawe pomysł nie jest drogi w realizacji. Wymaga jednak trochę wiedzy technicznej.

Gdy dobrze się poszuka, to na pewno trafi się odpowiedni pomysł
 
H

Haan

Guest
Ktoś wspomniał powyżej o sklepie internetowym - wydaje mi się, że to świetny pomysł, ta branża ma przyszłość i jako jedyna wyszła całkowicie bez uszczerbku z kryzysu:) A co do pozycjonowania i promocji w sieci to owszem, zajmuje to trochę czasu, ale z drugiej strony jest wiele tańsze niż reklama zwykłego biznesu. Ogólnie promocja w internecie jakiegokolwiek biznesu nie jest droga - wystarczy zerknąć choćby na portal firmy.net, który nie dość, że rozwija się z prędkością światła, to jeszcze oferuje możliwość wypróbowania swojej oferty i nowych opcji na darmo. Myślę, że taka forma promocji będzie coraz to popularniejsza i opłacalna, dlatego bynajmniej nie zniechęcałabym się do pomysłu ze sklepem internetowym.
 

kujorma

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
dobrze wyżej powiedziano, ja do tego dokładam jeszcze okazjonalne opcje o znaczy jeżeli biznes nie idzie najlepiej akurat w jakimś okresie, to się chwytam różnych jednorazowych opcji. Ja czasem trzeba dokładać do interesu to trochę frustruje, ja ostatnio zacząłem się bawić forexem ale to trzeba trochę poczytać i demo sobie założyć zanim sie zacznie, no i aukcje groszowe (za10groszy.pl, dobij.to...itp) jak coś się trafi t omożna potem łatwo sprzedać i część kosztów sie zwróci.
 

marcelek15

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Jezeli ktoś chce zarabiac na stronie to musi ona być o tym na czmy się znać . Jakoś sobie nie wyobrażam ,żeby przykładowo dziewczyna która zna się na butach i szminkach prowadziła portal samochodowy , a portal samochodowy to jest bardzo dobry biznes
 

age

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
obecnie moim zdaniem żeby wystartować z jakiś dobrym serwisem internetowym który ma przynosić zyski, to:
1 albo trzeba mieć dużą kasę by się dobrze rozreklamować i przeciwstawiać konkurencji
2 albo wymyślać coś orginalnego czego nie ma na rynku

wiec nie ma co się wzrorować jakimiś serwisami...
Bardzo łatwo i szybko można mieć fajny serwis wykorzystując darmowy skrypt CMS Joomla. ma oprócz dużej własnej funkcjonalności mnóstwo darmowych i płatnych dodatków. Koszty utworzenia takiego serwisu są naprawdę niewielkie.
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Najprościej zacząć od rwania babciom torebek pod kościołem, potem przejść na radia, a nastęnie całe fury. Po roku warsztat samochodowy i bicie numerów i już jesteś szefem wszystkich szefów. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina będzie Ci latał po hot-dogi.
 

Dambis

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
71
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Bełchatów
Wynalazki ... Pamiętam ze w Polsce jest facet który wymyślił zderzak do samochodu który przejmuje większość uderzenia nie robiąc szkody dla samochody bo jest na jakiś tam silniczkach. facet w aucie uderzył z prędkością 60 km w ścianę i się nie rozwalił samochód ani nic. Podłączyli ten silniczek do windy, potem ja spuścili z 3 pietra z 1 żywą istota (człowiekiem) i tez się nic nie stało. Ale silniczek nie poszedł do produkcji bo by składni na ubezpieczenie spadły wiec zahamowali jego produkcje. Tyle na temat hamowania innowacji... Kasa jest wazniejsza niz zycie ludzkie... Ciekawe ile srebrników jest warte ludzkie życie w tych czasach?
 

pinkiboy

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
208
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Miasto
Jelenia Góra
Wynalazki ... Pamiętam ze w Polsce jest facet który wymyślił zderzak do samochodu który przejmuje większość uderzenia nie robiąc szkody dla samochody bo jest na jakiś tam silniczkach. facet w aucie uderzył z prędkością 60 km w ścianę i się nie rozwalił samochód ani nic. Podłączyli ten silniczek do windy, potem ja spuścili z 3 pietra z 1 żywą istota (człowiekiem) i tez się nic nie stało. Ale silniczek nie poszedł do produkcji bo by składni na ubezpieczenie spadły wiec zahamowali jego produkcje. Tyle na temat hamowania innowacji... Kasa jest wazniejsza niz zycie ludzkie... Ciekawe ile srebrników jest warte ludzkie życie w tych czasach?

Ten facet, o którym mówisz prwadzi badania w Kowarach, koło Jeleniej Góry. Znam Go osobiście. Całe życie poświęcił temu i innym wynalazkom, które teraz dopiero zdobywają uznanie, chociaż są bardziej doceniane na świecie niż w Polsce. Aktualnie sprawami organizacyjnymi zajmuje się syn tego Pana.

Wracając do pomysłów na biznes, to nie sądzę aby średnio intelignetny człowiek oddał dobry pomysł na łamach forum i to zupełnie za darmo.
 

Dambis

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
71
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Bełchatów
Fajnie ze mu się udało. Pozdrów go ^^
ps. Można gdzieś kupić jego zderzak? Bo zamierzam kupić pierwszy samochód a wiecie jak to jest z pierwszym autem :D

Co do tematu wracając. To ostatnio widziałem na stronie lotto ze można sobie kupić najpopularniejsze systemy KUPIĆ! Już nawet oni zarabiają na wszystkim na czym się da wiec ciężko będzie znaleźć na forum pomysł na super biznes. Ale pomysł podrzucę co gdzieś czytałem. Dostawa wódki na telefon, coś jak pizza ale w płynie :D
 

wojtek432

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Pl
Wracając do pomysłów na biznes, to nie sądzę aby średnio intelignetny człowiek oddał dobry pomysł na łamach forum i to zupełnie za darmo.

O dobrych pomysłach rozmawia się wyłącznie pod rygorystyczną klauzulą poufności i tylko z ludźmi, którzy mają kasę ;) Pomysłów się nie oddaje za darmo, szuka się dla nich inwestora. Na tym przecież opiera się chociażby Symultana.

Widziałem kiedyś ciekawy anglojęzyczny serwis opierający się na następującym schemacie: firmy publikują problem do rozwiązania i nagrodę za znalezienie rozwiązania, ludzie wysyłają firmie pomysły na rozwiązanie danego problemu, najlepszy pomysł dostaje kasę. Nie pamiętam jego nazwy ale myślę, że mogłoby chwycić coś takiego w Polsce
 

pindrunia

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ciekawym pomysłem na biznes jest organizacja różnego rodzaju imprez. Najlepiej zacząć od imprez okolicznościowych, potem firmowych i tak stopniowio się rozwijać budując coraz bogatszą ofertę i wyrabiając sobie kontakty. Proponuję prześledzić stronę Agencji Artystycznej CRAZY EVENTS i poznać jej zakres działania www.crazyevents.pl
 

aliyah33

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Jeżeli myślisz o otwarciu własnej firmy to nie obserwuj tylko opinii ludzi ale przyglądaj się też trendom światowym.

W 100% popieram - warto wiedzieć, co jest w modzie i jakie są zapotrzebowania. Sam pomysł na biznes to nie wszystko, trzeba monitorować konkurencję również - jakie są jej zalety, wady (ogólna opinia w internecie). Wbrew pozorom własny (opłacalny!) biznes nie jest wcale tylko i wyłącznie oryginalnym pomysłem, którego jeszcze nie ma (lub nie realizuje go zbyt wielka liczba firm).
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
O dobrych pomysłach rozmawia się wyłącznie pod rygorystyczną klauzulą poufności i tylko z ludźmi, którzy mają kasę ;) Pomysłów się nie oddaje za darmo, szuka się dla nich inwestora. Na tym przecież opiera się chociażby Symultana.

Widziałem kiedyś ciekawy anglojęzyczny serwis opierający się na następującym schemacie: firmy publikują problem do rozwiązania i nagrodę za znalezienie rozwiązania, ludzie wysyłają firmie pomysły na rozwiązanie danego problemu, najlepszy pomysł dostaje kasę. Nie pamiętam jego nazwy ale myślę, że mogłoby chwycić coś takiego w Polsce

Nie wiesz czy są już takie serwisy z problemami do rozwiązania w Polsce, które działają na zasadzie, którą opisałeś?
 
M

maniek04

Guest
Na pewno w Polsce działa WSAB (http://wsab.org.pl/). To platforma do kojarzenia przedsiębiorców z inwestorami. Zresztą chyba się orientujecie w kwestii Aniołów Biznesu?
 
Do góry