Strony z pomysłami na biznes

Jagoda002

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam!

Od pewnego czasu myślę nad pomysłem na biznes i szukam ciekawych stron o tej tematyce.
Pomyślałem, że poniższe adresy mogą się Wam przydać.

MamBiznes.pl

Biznesforum.pl

Biznes-firma.pl

Pozdrawiam!

J.
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Jeżeli myślisz o otwarciu własnej firmy to nie obserwuj tylko opinii ludzi ale przyglądaj się też trendom światowym.
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
obecnie moim zdaniem żeby wystartować z jakiś dobrym serwisem internetowym który ma przynosić zyski, to:
1 albo trzeba mieć dużą kasę by się dobrze rozreklamować i przeciwstawiać konkurencji
2 albo wymyślać coś orginalnego czego nie ma na rynku

wiec nie ma co się wzrorować jakimiś serwisami...
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
obecnie moim zdaniem żeby wystartować z jakiś dobrym serwisem internetowym który ma przynosić zyski, to:
1 albo trzeba mieć dużą kasę by się dobrze rozreklamować i przeciwstawiać konkurencji
2 albo wymyślać coś orginalnego czego nie ma na rynku

wiec nie ma co się wzrorować jakimiś serwisami...

jesli ma sie duze pieniadze i sledzi rynki zagrancizne, to mozna cos fajnego rozkrecic. wystarczy zobaczyc jak to dziala, zainwestowac w kampanie marketingowa i jakos bedzie hulalo;) tak powstala nasza-klasa, tak powstalo allegro, tak pwostaly aukcje podbijarki, ktore pare miesiecy weszly na rynek
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
trzeba miec :
a - pomysl, a jesli pomysl jest innowacyjny to juz Ci to wystarczy na reszte zycia (patrz gg, naszaklasa, allegro)
b - wystarczy patrzec co w zeszlym roku, albo w zeszlych latach bylo na topie w usa i zrobic to u nas (patrz biznas ostatnich miesiecy - podbijarki)

i tyle mysle w tym temacie

jesli ma sie duze pieniadze i sledzi rynki zagrancizne, to mozna cos fajnego rozkrecic. wystarczy zobaczyc jak to dziala, zainwestowac w kampanie marketingowa i jakos bedzie hulalo;) tak powstala nasza-klasa, tak powstalo allegro, tak pwostaly aukcje podbijarki, ktore pare miesiecy weszly na rynek

naszaklasa powstala jako zaliczenie cw na polibudzie, o dziwo dostali chlopaki tylko 3, ale si eten prof musi teraz dziwic :)
allegro to kopia ebay +plus reklama
gg to chyba byla wlasnie rewolucja
spryciarze.pl tu wg mnie chlopaki madrze pomysleli
podbijarki to kopia z zachodu, zero w tym polskiego wkladu, ale Ci ktorzy to jako pierwsi w kraju u nas (chyba fruli i podbij) rozkrecili teraz maja juz kasy jak lodu, i o to w tym chyba chodzi, w koncu malo w nas filantropow :))

pzdr
 

szczyglywygly

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
obecnie moim zdaniem żeby wystartować z jakiś dobrym serwisem internetowym który ma przynosić zyski, to:
1 albo trzeba mieć dużą kasę by się dobrze rozreklamować i przeciwstawiać konkurencji
2 albo wymyślać coś orginalnego czego nie ma na rynku

wiec nie ma co się wzrorować jakimiś serwisami...



1- nie ;))) Kasa to nie wszystko można wtopić mnóstwo kasy a nie mieć nic a nic

- Ważny jest pomysł, motywacja oraz jakieś pewnego rodzaju rozplanowanie gdzie i jak działać oraz do kogo dotrzeć. Czasami zaufana grupa odbiorców jest w stanie sprawić, iż taki serwis staje na nogi i jest w stanie przeć do przodu pomimo konkurencji w tle etc.

trzeba miec :
a - pomysl, a jesli pomysl jest innowacyjny to juz Ci to wystarczy na reszte zycia (patrz gg, naszaklasa, allegro)
b - wystarczy patrzec co w zeszlym roku, albo w zeszlych latach bylo na topie w usa i zrobic to u nas (patrz biznas ostatnich miesiecy - podbijarki)

i tyle mysle w tym temacie



naszaklasa powstala jako zaliczenie cw na polibudzie, o dziwo dostali chlopaki tylko 3, ale si eten prof musi teraz dziwic :)
allegro to kopia ebay +plus reklama
gg to chyba byla wlasnie rewolucja
spryciarze.pl tu wg mnie chlopaki madrze pomysleli
podbijarki to kopia z zachodu, zero w tym polskiego wkladu, ale Ci ktorzy to jako pierwsi w kraju u nas (chyba fruli i podbij) rozkrecili teraz maja juz kasy jak lodu, i o to w tym chyba chodzi, w koncu malo w nas filantropow :))

pzdr

Hmm zastanawiam się czy digart byl innowacją czy jest odtwórczy. Jeśli to pierwsze, to nawet fajnie im to wyszło. Widać wtedy szata graficzna/użytkownicy - reklama dźwignia handlu;)
 

wlazel

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
hehe biznesforum to akurat kącik wzajemnej adoracji dla leniuchów..
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
naszaklasa powstala jako zaliczenie cw na polibudzie, o dziwo dostali chlopaki tylko 3, ale si eten prof musi teraz dziwic :)
allegro to kopia ebay +plus reklama
gg to chyba byla wlasnie rewolucja
spryciarze.pl tu wg mnie chlopaki madrze pomysleli
podbijarki to kopia z zachodu,

zgadzam sie. Polskie spoleczenstwo przejmuje wiele trendow z zachodu. ludzie, ktorzy probuja to adoptowac u nas w kraju, wespra to kampania promocyjna i biznes sie kreci. nalezy jednak pamietac, ze jest rowniez wiele pomyslow, ktore sie nie przyjelo. inaczej byloby za latwo...
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
zgadzam sie. Polskie spoleczenstwo przejmuje wiele trendow z zachodu. ludzie, ktorzy probuja to adoptowac u nas w kraju, wespra to kampania promocyjna i biznes sie kreci. nalezy jednak pamietac, ze jest rowniez wiele pomyslow, ktore sie nie przyjelo. inaczej byloby za latwo...


ale nasi inwestorzy są trochę zacofani, jesli ktos ma innowacyjny pomsyl - mowia ze to nie wyjdzie
jak sie to sprawdzi za granica - to nagle warto w to inwestowac...

az dziwne ze takie serwisy podbijane powstaly... ;]
 

szczyglywygly

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
zgadzam sie. Polskie spoleczenstwo przejmuje wiele trendow z zachodu. ludzie, ktorzy probuja to adoptowac u nas w kraju, wespra to kampania promocyjna i biznes sie kreci. nalezy jednak pamietac, ze jest rowniez wiele pomyslow, ktore sie nie przyjelo. inaczej byloby za latwo...

Jakby wszystko się przyjmowało to mielibyśmy wielkie spamowisko na google;)


ale nasi inwestorzy są trochę zacofani, jesli ktos ma innowacyjny pomsyl - mowia ze to nie wyjdzie
jak sie to sprawdzi za granica - to nagle warto w to inwestowac...

az dziwne ze takie serwisy podbijane powstaly... ;]

Bo u nas stronią od innowacji i czasami (b. często ) przechodzi się kolo nich jak koło bezdomnego- byle z dala i szybko zapomnieć;) Jednak czasami zdarzają się cuda i ...jest sponsoring ew. pomocna dłoń, żeby coś pokazać, iż przyjmie się także tutaj na polskim rynku :lol:
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
Jakby wszystko się przyjmowało to mielibyśmy wielkie spamowisko na google;)

Bo u nas stronią od innowacji i czasami (b. często ) przechodzi się kolo nich jak koło bezdomnego- byle z dala i szybko zapomnieć;) Jednak czasami zdarzają się cuda i ...jest sponsoring ew. pomocna dłoń, żeby coś pokazać, iż przyjmie się także tutaj na polskim rynku :lol:

Właśnie nie chodziło mi o przejmowanie z zachodu (jak podbijanki itd), tylko o nowe pomysły, które sa zabijane w zarodku ;]
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Właśnie nie chodziło mi o przejmowanie z zachodu (jak podbijanki itd), tylko o nowe pomysły, które sa zabijane w zarodku ;]


przykladowo ?

Hmm zastanawiam się czy digart byl innowacją czy jest odtwórczy. Jeśli to pierwsze, to nawet fajnie im to wyszło. Widać wtedy szata graficzna/użytkownicy - reklama dźwignia handlu;)

reklama zawsze byla dzwignia handlu :) ale za reklame trzeba zaplacic i tu wracamy do kwesti posiadania kapitalu przy zakladaniau biznesu

a co do digart, to ja nie widze w tym rewelacji zadnej, ladna stronka, popularna, mozna powiedziec ze ma jakies przeslanie artystyczne, ale w jaki sposob zarabia?? nie ma reklam, nie pobiera oplat, etc
a teraz nalezy do onet, czy jest raczej pod patronatem onet, wiec oni placa tworca, chyba
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
przykladowo? hmm nie mam przykladow bo sie o nich nie dowiadujemy

ale napewno sa jakies rzeczy ktore wymyslono u nas, nie zakaceptowali ich sponsorzy, i poszly na zachod gdzie odniosly sukces (tylko o tym sie nie mowi juz)

kto wie czy jakies serwisy internetowe nie powstaly wlasnie w takiej kolejnosci...
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Hmm... na pewno są takie serwisy, jednak nie są nimi ani podbijarki, ani aukcje typu allegro, ani mapy, czy serwisy społecznościowe. Generalnie więcej chyba się przyjęło u nas z zachodu niz na zachodzie od nas
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
Hmm... na pewno są takie serwisy, jednak nie są nimi ani podbijarki, ani aukcje typu allegro, ani mapy, czy serwisy społecznościowe. Generalnie więcej chyba się przyjęło u nas z zachodu niz na zachodzie od nas

Tutaj się z Tobą zgodzę. Ten "zachód" jest troszkę większy, więc trudno żeby było na odwrót :)
 

szybki_rumcajs

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
172
Punkty reakcji
0
Przeprosił że sie wtrania w temat ale... raz odwiedziłem forum biznes.pl czy coś takiego , nie pamietam dokładnie , i jeżeli tam wypowiadają się poważni ludzie tzw.biznesmani to nic tylko płakać w jakim kraju żyje :bag: sam nie wiem czy większość tematów i pomysłów tam opisanych powstało "dla jaj" czy na poważnie... tak czy inaczej 5 minut spędzone na czytaniu tych bredni były chyba najzabawniejszymi 5-cioma minutami mojego życia hahaha Andersen mógłby sie od ludzi stamtąd uczyć pisać bajki :lol:
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Hmm... na pewno są takie serwisy, jednak nie są nimi ani podbijarki, ani aukcje typu allegro, ani mapy, czy serwisy społecznościowe. Generalnie więcej chyba się przyjęło u nas z zachodu niz na zachodzie od nas
wiekszosc przyszlo do nich ebay = allegro, swoopo(podbijarka)=fruli, podbij itp, naszaklasa nie wiem jaki ma odpowiednik,
ale generalnie musimy pamietac ze usa net miala juz w latach 70, a my kiedy, w 90, to dwudziestoletnia przepasc, ktora my dopiero gonimi, i tak zmiejszylismy ten dystans do ok pol roku

Przeprosił że sie wtrania w temat ale... raz odwiedziłem forum biznes.pl czy coś takiego , nie pamietam dokładnie , i jeżeli tam wypowiadają się poważni ludzie tzw.biznesmani to nic tylko płakać w jakim kraju żyje :bag: sam nie wiem czy większość tematów i pomysłów tam opisanych powstało "dla jaj" czy na poważnie... tak czy inaczej 5 minut spędzone na czytaniu tych bredni były chyba najzabawniejszymi 5-cioma minutami mojego życia hahaha Andersen mógłby sie od ludzi stamtąd uczyć pisać bajki :lol:


biznesmeni jak ich nazywasz maja w duzym stopniu wyuczone i uksztaltowane przez np szkoly myslenie i poglady, i zamkniete klapki na nowosci, oni umieje robic a nie wymyslac, nalepsze pomysly to pomysly ludzi calkowicie nie zwiazanych z branza, naszaklasa-projekt zaliczeniowy studentow polibudy wrocl, spryciarze to samo ale politechnika chyba z zielonej gory, itd itp
to wlasnie my mamy te otwarte umysly, a niektorym z nas sie udaje je zrealizowac :)
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
Przeprosił że sie wtrania w temat ale... raz odwiedziłem forum biznes.pl czy coś takiego , nie pamietam dokładnie , i jeżeli tam wypowiadają się poważni ludzie tzw.biznesmani to nic tylko płakać w jakim kraju żyje :bag: sam nie wiem czy większość tematów i pomysłów tam opisanych powstało "dla jaj" czy na poważnie... tak czy inaczej 5 minut spędzone na czytaniu tych bredni były chyba najzabawniejszymi 5-cioma minutami mojego życia hahaha Andersen mógłby sie od ludzi stamtąd uczyć pisać bajki :lol:

podziel się z nami, też z chęcią się pośmieje ;p
 

orbituj

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
obecnie moim zdaniem żeby wystartować z jakiś dobrym serwisem internetowym który ma przynosić zyski, to:
1 albo trzeba mieć dużą kasę by się dobrze rozreklamować i przeciwstawiać konkurencji
2 albo wymyślać coś orginalnego czego nie ma na rynku

wiec nie ma co się wzrorować jakimiś serwisami...

Dodam coś jeszcze .... duuuuużo czasu na zajmowanie się stronką i pozycjonowanie (przy założeniu braku kasy)
pozd
 
Do góry