Strajki rolników w krajach Unii Europejskiej

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No i mamy przykład błędu jaki popełnili politycy w Brukseli, ale także politycy i rządy w krajach unijnych.
Nie tylko w Polsce i Niemczech strajkują rolnicy, ale także inne grupy zawodowe, ale strajk rolników przenosi się także na inne kraje unijne.
To jest spowodowane niekontrolowanym importem nie tylko zbóż z Ukrainy do Polski oraz do innych krajów unijnych w Europie, ale także innymi produktami rolnymi z Ukrainy, które osłabiają rynek unijny.
Przez to mają problem rolnicy w krajach Unii Europejskiej, ale także inne grupy zawodowe.
Nie może być na to zgody, żeby: Ukraina, która nie jest w Unii Europejskiej była lepiej przez polityków unijnych traktowana, niż kraje w tejże strukturze.
I dlatego jest sprzeciw, nie tylko samych rolników w krajach unijnych.
Także protestują rolnicy w Brukseli, a politycy w Parlamencie to widzą i muszą słuchać głosu rolników.
Inną sprawa, to złe przepisy unijne dla rolników, którym to szkodzi.

I teraz, jeżeli politycy unijni nie wezmą tego pod uwagę i nie rozwiążą tego problemu, to demonstrację rolników i nie tylko tej grupy zawodowej we wszystkich krajach unijnych będą kontynuowane i zaostrzane.
Wystarczy popatrzeć, co się we Francji dzieję... ?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Było do przewidzenia.
Takich protestów będzie coraz więcej. W całej Europie na sile przybierają skrajne siły polityczne.
Ciekawe dlaczego?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No, mało kto sobie pozwoli w Europie, żeby osłabiało to rolnictwo czy też inne branże.
Jak we Francji potrafią demonstrować... , to już pokazali i pokazują.
Tam sobie nikt w społeczeństwie nie pozwoli na gorszą jakość życia i wywołują presję na politykach.
Główną przyczyną jest: Ukraina, która jest lepiej traktowana przez polityków unijnych w Brukseli, niż kraje unijne, a tak być nie może.
Ukraina nie nalezy do struktury unijnej, ani do NATO.
Wprawdzie, Ukraina miała podpisaną jakąś umowę handlową z Unią Europejską, ale to jest za mało, bo nie jest to kraj unijny.
Jest to kraj poza unijny.
Produkty ukraińskie, spożywcze są eksportowane już nie tylko do Polski, ale tez do innych krajów Unii Europejskiej, co zaburza rynek w krajach unijnych i to jest odczuwalne przez rolników w tychże krajach.
To nie jest tylko samo, zboże ukraińskie.
Inna sprawa, to niedobre przepisy unijne, które miały być dobre dla krajów unijnych, dla rolnictwa, a nie są i to wkurza rolników, hodowców i plantatorów w Europie, w krajach unijnych.
I gniew nie tylko rolników, hodowców... wybuchł... w krajach unijnych i dlatego wyjechali na ulicę i demonstrują.
Już nawet w Brukseli, pod Parlamentem byli, pod nosem unijnych polityków.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Na tyle sobie nie pozwolą, na ile będą mogli. Sytuacji na świecie nie zmienią.
Będą coraz bardziej odbierać zwrot swojej poprzedniej polityki, na której się wzbogacili- imperialno-kolonialnej.
Kaczyński chciał, aby Polska nie będąca krajem z przeszłością kolonialną, tej ceny nie płaciła. Stąd wieczne zgrzyty z Unią. Teraz mamy inną władzę i ona będzie bardziej wobec Unii potulna.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Na tyle sobie nie pozwolą, na ile będą mogli. Sytuacji na świecie nie zmienią.
Będą coraz bardziej odbierać zwrot swojej poprzedniej polityki, na której się wzbogacili- imperialno-kolonialnej.
Kaczyński chciał, aby Polska nie będąca krajem z przeszłością kolonialną, tej ceny nie płaciła. Stąd wieczne zgrzyty z Unią. Teraz mamy inną władzę i ona będzie bardziej wobec Unii potulna.
Ty może lubisz egoistyczny i zły PiS, który tyle naszkodził Polsce i nawet tego nei widzisz...
PiS nie jest i nigdy nie był żadną... Prawicą...
Oni tylko mają taką nazwę, która nic nie znaczy.
PiS się zachowywał, jak rząd/partia socjalistyczna i tak było przez 8 lat.
PiS to jest zakłamana, złodziejska i fałszywa partia.
Z jednej strony głoszą piękne hasełka "jak to dla Nas jest ważna Polska i suwerenność... ", z drugiej strony, zdradzili własny kraj, rozkradli własny kraj i zepsuli praworządność.
I każdy, kto im wierzy, jest naiwny i głupi.
Normalny, prawdziwy rząd prawicowy ( taka jest np. Konfederacja, z prawdziwego zdarzenia ), dba o kraj z prawdziwego zdarzenia, nie okrada własnego kraju i nie dba o cudze interesy, ale o własne.
PiS nigdy nie dbał o własne, narodowe sprawy.
Ale to już na dłuższą dyskusję, w temacie politycznym, a i tak pewnie się ze mną byś nie zgodziła...

Co do sytuacji rolników w Polsce i Europie.

Cóż, politykom unijnym zwyczajnie odwaliło na punkcie Ukrainy i godzą się nawet na dalszą korupcję w tym kraju.
Przekazuję nie swoje pieniądze na Ukrainę, tylko pieniądze podatników europejskich, a pieniądze te sa w dużej części na Ukrainie rozkradane, tak jak część pomocy humanitarnej.
PiS robił to samo w Polsce, jak oddał wiele, dobrych sprzętów wojskowych na Ukrainę, które tam poszły na... stracenie.
Oddał to za darmo, w prezencie.
I jestem przekonany na tysiąc procent, że większość ludzi, nie tylko w Polsce na takie coś nie wyraża zgody.
Demonstrację rolników europejskich nie wynikają tylko z samej Ukrainy, ale ze złych przepisów unijnych, które szkodzą rolnikom, hodowcom i plantatorom.
Bez powodu rolnicy by traktorami na drogi nie wyjechali.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Konfederacja to partia populistyczna, która na głoszenie populistycznych hasełek może sobie pozwolić, bo nie grozi jej weryfikacja. Jest to partia, która nie ma programu ani dla klasy średniej, ani tym bardziej dla ludzi ubogich. Dlatego ma tak niskie poparcie, że może sobie bezkarnie głosić hasła antyukraińskie np.
Gdyby jakimś cudem dorwali się do władzy, szybko by zmianę takiej retoryki wymusiły sojusze, od których zależymy.
Nie poparłam nikogo w tych wyborach. Nie wiem jednak skąd pomysł, że gdybym poparła PiS, to dlatego, że to partia prawicowa? Ja co prawda mam trochę dryfujące w prawo poglądy, np. jestem absolutną zwolenniczką kary śmierci, ale bliżej mi do socjaldemokratów, niż liberałów, to na pewno.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Konfederacja to partia populistyczna, która na głoszenie populistycznych hasełek może sobie pozwolić, bo nie grozi jej weryfikacja. Jest to partia, która nie ma programu ani dla klasy średniej, ani tym bardziej dla ludzi ubogich. Dlatego ma tak niskie poparcie, że może sobie bezkarnie głosić hasła antyukraińskie np.
Gdyby jakimś cudem dorwali się do władzy, szybko by zmianę takiej retoryki wymusiły sojusze, od których zależymy.
Nie poparłam nikogo w tych wyborach. Nie wiem jednak skąd pomysł, że gdybym poparła PiS, to dlatego, że to partia prawicowa? Ja co prawda mam trochę dryfujące w prawo poglądy, np. jestem absolutną zwolenniczką kary śmierci, ale bliżej mi do socjaldemokratów, niż liberałów, to na pewno.
Tylko ciekawe, że nie mało ludzi w Polsce popiera Konfederację...
Nie ważne są sondaże, popierające partie polityczne, ale też istotne jest to, jak się wypowiadają ludzie na temat Konfederacji.
Ja czytam bardzo dużo komentarzy w sieci, pod róznymi tematami i zauważam, że coraz częściej Internauci dobrze się wypowiadają o tym, co politycy Konfederacji mówią.
PiS, według Ciebie nie jest populistyczny, tylko Konfederacja, tak? PiS, według Ciebie to jest "świętoszek", który nie jest niczemu winien, a każda inna partia, nie tylko Konfederacja, jest winna wszystkiemu, tak?
Czy to Krasnoludki w Polsce rządziły przez 8 lat, od 2015 roku? To Krasnoludki w Polsce zepsuły: prawo, praworządność, sądy, media i wiele innych rzeczy, a nie realny rząd?
Jeżeli wierzysz we wszystko, jak leci... , co mówią w PiS, w każde kłamstwo, to jesteś dla mnie naiwna i tyle...
Masz klapeczki na oczach i nie chcesz zobaczyć prawdziwej prawdy.
To jest oczywiście Twoja rzecz, nie moja.
Ja nie odpowiadam za ogłupionych, naiwnych ludzi.
Posłuchał sobie, co mówią mądrzy, doświadczeni ludzie: politolodzy, socjologowie na temat rządów PiS i Kaczyńskiego.
Tylko trzeba chcieć takich ludzi słuchać i nie lekceważyć tego.
Może wtedy oczy się Tobie na Kaczyńskiego otworzą...

A teraz do głównego tematu: Protesty w Europie będą tak długo, nie tylko samych rolników ( bo teraz np. strajkują kolejarze na kolei w Niemczech, gdyż chcą podwyżek do pensji, w związku z inflacją i drożyzną ), jak to będzie konieczne.
Polityk w Brukseli musi posłuchać głosu swojego wyborcy i całego społeczeństwa.
Społeczeństwo w Europie nie odpuści ani jednemu politykowi i to się tyczy, zarówno polityków w samej Brukseli, w Parlamencie, jak i w krajach unijnych.
My żyjemy w demokracji i to społeczeństwo sprawuję rządy, a nie żaden polityk.
 

Mateusz199

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2024
Posty
11
Punkty reakcji
0
Problem importu produktów rolnych z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej faktycznie stwarza trudności dla rolników w UE, a także dla innych grup zawodowych. Wielu rolników protestuje przeciwko temu, co wyraźnie pokazuje, że problem jest istotny i dotyka wiele osób. Politycy unijni powinni wziąć to pod uwagę i znaleźć rozwiązania, które ochronią interesy krajowych rolników i innych sektorów. Istotne jest również zwrócenie uwagi na przepisy unijne dotyczące rolnictwa, które mogą negatywnie wpływać na sytuację rolników. Jeśli te kwestie nie zostaną rozwiązane, to protesty mogą się nasilić w wielu krajach UE, co tylko pogłębi kryzys. Politycy powinni działać zdecydowanie i skutecznie, aby znaleźć wyważone rozwiązania, które uwzględnią potrzeby wszystkich zainteresowanych stron.
 
Do góry