Stereotyp:"czy Blondynki, To Osoby Glupie,slodkie I Naiwne?"

sprezynka

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
161
Punkty reakcji
0
Zakladajac ten post, mam pytanie. Czy sadzicie, ze kolor wlosow odgrywa duza role w chcarakterze danej osoby? Jest wiele stereotypow, ale chcialabym zatrzymac sie przy jednym. BLONDYNKI.... Czy wg was to osoby, rzeczywiscie glupiutkie, malo inteliegentne, naiwne?? Na pewno jest wiele innych cech, ktore niby dotycza blondynke. Widzac dziewczyne o jasnym, blond kolorze macie ustalone z gory o niej zdanie?? Wedlug was, ktora jest bardziej odwazna: BLONDYNKA czy BRUNETKA. Mowi sie, ze blondynka to delikatna, mila i reszte cech ktore wymienilam wyzej, a brunetka - dziewczyna zmyslowa, pewna siebie, ruda - wredna, z temperamentem. Czy zgadzacie sie z tymi stwierdzeniami??
 

Caala_ja

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Moim zdaniem nie powinny istnieć stereotypy i naklejanie z góry "nalepek". Nie wygląd człowieka jest ważny, a to co ma w środku, jego wnętrze...
Osobiście nie wierze w te gadanki. Hmm może jest w tym trochę racji, może jest coś co łączy blondynki, brunetki i inne (zalezy jak ktoś na to spojrzy), ale ja osobiście nie kieruję się cechami zewnętrznymi u człowieka... :)
(Ale to tylko moje skromne zdanie ;))
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Stereotypt, to coś co wymyślił sobie cżłowiek, a czy wszystko co cżłowiek wymyslil jest mądre i zgodne z prawda? chyba nie :)
 

Zabi

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2006
Posty
167
Punkty reakcji
0
Ja tam myślę że to nie prawda... kolor włosów nie ma nic do charakteru :)
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Wygląd a osobowość to dwie różne rzeczy. Przyjeło się już tak że blondynki są naiwne i głupie... ale znam dużo mądrych :) Brunetka pewna siebie ? Kolejna sprzeczność. Ja nią jestem a pewności mi brak.
Dlatego myśle że kolor włosów nie odgrywa żadnej roli.
 

Wredota

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2006
Posty
233
Punkty reakcji
0
Miasto
Centrum dowodzenia światem :>
Wygląd a osobowość to dwie różne rzeczy. Przyjeło się już tak że blondynki są naiwne i głupie... ale znam dużo mądrych :) Brunetka pewna siebie ? Kolejna sprzeczność. Ja nią jestem a pewności mi brak.
Dlatego myśle że kolor włosów nie odgrywa żadnej roli.

ok przyjelo sie jak sie przyjelo...ale te stereotypy nie biora sie z powietrza od razu... nie wszystkie blondynki sa takie jak sie o nich mowi..ale zdazaja sie wyjatki :D czy brunetki sa pewne siebie? mozliwe zalezy ktore... a rude wredne? ja jestem wredna a jestem blondynka w dodatku ciemna blondynka :p
wyglad nie jest odzwierciedleniem osobowosci... a takie osadzanie obcych ludzi po wygladzie a w szczegolnosci po kolorze wlosow moze byc dla niektorych bardzo krzywdzace...
pozdrawiam
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Co do podziału na to czy A jest lepsze od B, kiedyś był już taki ktoś kto uważał, że jedni są lepsi od drugich nazywał się Hitler i wiemy jak to się skończyło. Nie segregujmy ludzi na podstawie cech zewnętrznych czy wewnętrznych akceptujmy ich takimi jakim są.
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
a ja slyszalam, ze te teksty o glupich bladynkach wymyslily inne kobiety... :p a zrobily to z zazrosci o powodzenie, jakim sie wsrod mezczyzn ciesza zlotowlose panie... :p
 

olenka102

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
309
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z twoich ukrytych marzeń
Moja przyjaciółka jest blondynką, a ja jestem brunetką. Razem stanowimy mieszankę wybuchową. Jest ona wspaniałą osobą i stereotyp jaki istnieje na temat blondynek do niej w zupełności nie pasuje. W ogole uważam, że coś takiego jest bardzo dziwne, no bo jak o moim charakterze i osobowości może decydować kolor włosów?
 

Moniś123

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem poprzez kolor wlosow nie da sie okreslic osobowosci czlowieka :) znam kilka blondynek i jakos zadna z nich nie jest glupiutka. To utarty stereotyp jakich wiele na swiecie.
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Napewno nie sprawdza się to w 100 % ale coś w tym jest.
Ja wiele razy spotkałam się własnie że tak powiem z "głupią blondynką" i byłam pewna że ten stereotyp się sprawdza...ale wcale tak nie uważam bo znam dużo blondynek które wręcz przeciwnie są zupełnymi przeciwieństwami tego otóż stereotypu.
Ale to że rude to wredne...to coś w tym chyba jest może nie każdemu można taką cechę przypisać ale paru napewno ;) hehe
Pozdrowionka :D
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Nie wierzę w to...
Wszak każdy moze sobie przefarbować włosy i co wtedy?
Automatycznie zmienia swój charakter?
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Hihra ma rację. Jestem blondynką jasną i naturalną więc jesli przefarbuję się na kasztan to stanę się nagle mądra?? Wcale nie. Ale powiem Wam kochani że włosy blond i to mówię tu o naturalnych i długich i zadbanych robią wspaniałe pierwsze wrażenie;)
Ale do tych głupiutkich nie należe i jestem dumna że potrafię przełamać ten:cholerny: stereotyp blondynki
Pozdrawiam
Pa pa
 

Cieniu

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Inowrocław
Z tych blondynek co ja znam, to wszystkie pasują do tego opisu o blondynkach ;P
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Stereotyp stereotypem, ale w większości dziewczyn blondynek sprawdza się i pasują do wszystkich żartów?!
 

adin

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
to jest tylko stereotyp..nie przwiązywałabym większej roli do koloru włosów bo co masz na zewnątrz to w głowie nie masz...i na odwrót
 

nadia

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
212
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja jestem blondynka moze i wygladam na miłą osobe, czy na głupia to niewiem ale miła na pewno nie jestem jestem wredna i msciwa to na pewno. ktoś sobie to wymyślił bo nie miał co robic, ale osobiście nie przeszkadza mi to co ludzie mówia
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Nie, chyba że blondynka nasłucha się dużo takich rzeczy, podświadomie przyjmie to do siebie i zacznie się dostosowywać :p
 
Do góry