Statyw

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Jasne, że taki sam temat, jak pozostałe :p Siema. Przymierzam się do kupna statywu. Jak wynika z tematów poprzednich,
to firma VELBON jest dobra. Chodzi mi o dobry statyw, ale nie wiem, jaki będzie najlepszy z tych dobrych.
Cena do 200 zł.
Na czym mi zależy:
- na super wysokości roboczej (ile maksymalnie polecacie?)
- na ładnym wyglądzie
- na dobrej jakości materiałów, z jakich jest zrobiony

Jakieś inne cechy są ważne? Waga statywu nie musi być jakaś minimalna. Super paker :sexy: sobie poradzi i będę miał przy okazji jakąś pewność, że statyw nie zacznie latać przy wietrze. Macie jakieś propozycje? Czekam i dziękuję za każdą odpowiedź.
 

carpathia

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rzeszów
wysokosci spokojnie wystarczy Ci 1.60 m. wyglad nie jest wazny, patrz na solidnosci wykonania! wystajace plastiki, zlacza.. jesli bedzie zbyt lekki to tez zle, moze sie kiwac na wietrze itp itd.

a obok velbona rozejrzyj sie tez w ofercie manfrotto, aczkolwiek nie wiem czy maja cos do 200zl, raczej trzebaby dac ok 300.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
A czy jakieś inne duperele są ważne? Jakieś ciekawe bajery w tym przedziale cenowym, które w jakimś stopniu mogą pomagać?
 

carpathia

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rzeszów
Kupujac Velbona lub Manfrotto praktycznie o nic nie musisz juz sie martwic ;] Choc ja uzywam statywu za 49zl i tez nie narzekam, sprawuje sie jak trzeba.
Ale majac 200zl na statyw wybralabym Velbona.

Tylko pamietaj aby kupujac statyw zwrocic uwage na maksymalne obciazenie.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Mój kompakt waży jakiś 1k (to max, max, max, z gumą przyklejoną do obiektywu i z kamieniami w miejscu
na kartę pamięci :) ). Szukać takich, które zniosą duże obciążenia?
 

carpathia

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rzeszów
Jesli tylko do kompaktu to kazdy praktycznie tyle uniesie. Ale upewnic sie nigdy nie zaszkodzi.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Takie jeszcze jedno pytanie...
Jest kompakt, co jest jeszcze? Lustrzanki to ten sam temat?
 

carpathia

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rzeszów
Lustrzanki zazwyczaj sa ciezsze, wiec jesli chcialbys sie kiedys w takowa wyposazyc warto byloby kupic statyw z udzwigiem do np 2.5kg. Ale to w zaleznosci od potrzeb.

Kompakt a lustrzanka to zupelnie co innego ;]
Po teorie odsylam do ksiazek, wystarczy odwiedzic biblioteke, ew. przeszukac www, nawet na tym forum znajdziesz sporo tresci.
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Statyw spokojnie wystarczy Ci do 150 cm. Mam ponad 180 cm wzrostu, a mój statyw ma dokładnie 152 cm. W zupełności to wystarcza, bo wyższy statyw, to i cięższy statyw i większy, a przez to mało poręczny. Na Manfrotto nawet nie patrz, bo nie potrzebny Ci jest taki statyw, zapewniam. To najwyższa półka jakości, ale i ceny dla ludzi zajmujących się fotografią zawodowo i mających spore wymagania, a i mający głęboką kieszeń z pieniędzmi. Velbon to najlepsza marka dla "zwykłych śmiertelników", którzy chcą najlepszej jakości sprzęt. Za marką Velbon też stoi solidność i jakoś. Sprzęt Velbon wykorzystują także profesjonaliści. Niektórzy nawet marki Manfrotto i Velbon umieszczają na równi. Tak więc, to polecam, jeżeli już chcesz wydać trochę grosza. Tańsze statywy innych firm też bywają dobre. Warto się nad tym zastanowić.

Co do wagi, jaką może utrzymać statyw, to przy kompakcie nie ma to dla Ciebie w ogóle znaczenia. Każdy będzie dobry.

Panie prosta sprawa, kompakt to jak sama nazwa wskazuje aparat poręczny, a lustrzanka ma po prostu w sobie lustro. ;)
 
Do góry