"Stara miłość nie rdzewieje"

ninette

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2008
Posty
155
Punkty reakcji
2
Miasto
Rzeszotary
Witam!
Na pewno znane Wam jest powiedzenie "Stara miłość nie rdzewieje". Ale czy na pewno?
Jedni się rozchodzą ale nawet po latach mają ten.. sentyment, a drudzy traktują to jak było, minęło, nie chcę pamiętać.
A Wy? Jakie macie spostrzeżenia co do trafności tego przysłowia?
 

Loner

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie zależy jak stara i jak staż związkowy był w ostatnim związku , wiadomo im dłużej było się razem tym więcej wspólnych wspomnień itp.....
 

ninette

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2008
Posty
155
Punkty reakcji
2
Miasto
Rzeszotary
Mi się wydaje,że to zależy od stopnia uczuciowości. Tzn od tego jak bardzo przeżywało się to uczucie do kogoś. Wiadomo z jednym przeżywa się miłość bardziej intensywnie, z drugim mniej. Bo w tym drugim czegoś brakuje, co było w tym pierwszym. Zagmatwałam:p Ale generalnie chodzi o to,że każdą miłość przeżywa się inaczej. I ta co wyryła w nas niezapomniane,głębokie przeżycia, ta której nie chce się zapomnieć pozostaje w nas i być może potrafi się odrodzić wraz z pojawieniem się tej osoby.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Hm... Trudno określić. Jeśli naprawdę czuło się bardzo dużo do swojej/ego ex, i to było obustronne, to możliwe że się do siebie jeszcze wróci. Ale to nie jest jakąś regułą. Jak już powiedziałaś ninette, to zależy od uczuć i od tego jakie wspomnienia ma się z daną osobą, i jeszcze od tego, przez co związek wcześniej się rozpadł. Myślę że to jest najważniejsze.
 

Egoistka21

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
116
Punkty reakcji
0
Miasto
.północny wschód.
nie wiem jak to jest w życiu bo ja jestem w związku z moją pierwszą miłością :D ale wydaje mi się że sentyment zawsze pozostaje. Oczywiście nie mówię tu o szkolnych zauroczeniach tylko o tej prawdziwej miłości. Bo jak można wymazać z pamięci np 4 czy więcej lat spędzonych z kimś kogo się kochało? (wogle nie rozumiem jak można przestać kogoś kochać ale to inna sprawa). Wydaje mi się że ludzie jednak czasem porównują swój późniejszy związek z tym w którym byli wcześniej, że nie da się tak po prostu zapomnieć.
i uważam również, że nawet po latach rozstania dwoje ludzi znowu może być razem. Bo jeśli na prawdę się kocha to nie da się zapomnieć.
 

IWzKk

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
169
Punkty reakcji
0
Coś w tym jest,musi to byc naprawdę cudowna miłość i prawdziwa ,inaczej nie ma szans na przetrwanie próby czasu...
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
35
nie wiem poki co jestem za jednym zwiazkiem i czas pokaze czy wroci, ale pewnie znajac brutalna rzeczywistosc to nie wroci ...

wiec bylo minelo :(
 

kasiulka11316

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
zgadzam się ze wszystkimi opiniami, ale najbardziej z tą że szukamy w następnych partnerach to co najbardziej kochaliśmy w byłych. Ech... takie życie, niektórzy tylko twierdzą że kochają.....
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
wydaje mi się ze stara miłość nie rdzewieje
bo milosc jest wieczna
osoby ktore kochalam..zawsze bede miec do nich sentyment
 

Necator

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
242
Punkty reakcji
0
ale wydaje mi się że sentyment zawsze pozostaje. Oczywiście nie mówię tu o szkolnych zauroczeniach tylko o tej prawdziwej miłości. Bo jak można wymazać z pamięci np 4 czy więcej lat spędzonych z kimś kogo się kochało? (wogle nie rozumiem jak można przestać kogoś kochać ale to inna sprawa). Wydaje mi się że ludzie jednak czasem porównują swój późniejszy związek z tym w którym byli wcześniej, że nie da się tak po prostu zapomnieć.
zgadzam się. i sentyment a nie uczucie, to odpowiednie słowo tutaj. porównywanie swoich aktualnych partnerów do byłych to też coś normalnego chyba, aczkolwiek ja akurat tak nie mam. raczej po prostu staram się poznawać nową partnerkę "od początku", bez żadnych porównań, nawiązań, itd.

i uważam również, że nawet po latach rozstania dwoje ludzi znowu może być razem. Bo jeśli na prawdę się kocha to nie da się zapomnieć.
takie przypadki się zdarzają ale raczej rzadko. a powroty takie na ogół kończą się kolejnym rozstaniem, bo ciężko tak po prostu wymazać to jak ktoś nas zranił kiedyś w przeszłości. a większość związków rozpada się jednak z winy/na życzenie jednej strony.
 
Do góry