Sprawdzone sposoby na suchy kaszel.

M

MagdaPee

Guest
Witam wczoraj skończył mi się już całkiem okres. Dziś zauwazyłam na bieliźnie brązową wydzielinę, było jej dośc dużo na początku, potem znacznie mniej, była połączona tak jakby z białym wodnistym śluzem.. Nigdy coś takiego mi się nie pojawiało . Jeżeli to istotne, dodam że podczas okresu mój partner 'skończył' we mnie 2 razy . Czy to możliwe, aby owa wydzielina była objawem zapłodnienia ? :):)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Podczas menstruacji ryzyko ciąży jest znikome. Jeżeli Twoje cykle trwają dłużej niż 24 dni, to w czasie krwawienia masz dni niepłodne, podczas których nie możesz zajść w ciążę. Ze względu na wczorajsze ustąpienie krwawienia można przypuszczać, że opisywana wydzielina jest kończącym się okresem. Ciemnobrązowy kolor świadczy o utlenowaniu krwi, procesu do którego dochodzi podczas powolnego spływania krwi .
Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie budzi zastrzeżeń. W kolejnym cyklu powinnaś jednak się obserwować, a w przypadku ponowienia dolegliwości, udać się na kontrolną wizytę do ginekologa.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Uczucie wzdętego brzucha pozostaje zwykle po stosunku, podczas którego partner często wyjmował a następnie wkładał członka do pochwy. W trakcie kolejnych prób penetracji wprowadzane było powietrze do dróg rodnych, które może objawiać się bólami dolnych partii brzucha.
 

Szynszyla06

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Witam
Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu (nie długiego) często oddaję mocz, nie jest tego dużo i towarzyszy temu ból- występuje on nie tylko podczas tego procesu. Chciałabym wiedzieć dlaczego tak jest? Może mi ktoś pomóc?
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Witam
Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu (nie długiego) często oddaję mocz, nie jest tego dużo i towarzyszy temu ból- występuje on nie tylko podczas tego procesu. Chciałabym wiedzieć dlaczego tak jest? Może mi ktoś pomóc?
Jak na moje oko, to zapalenie układu moczowego<-przeziębiłaś, albo jakoś infekcja.
Idź do apteki, tam coś poradzą, jak nie to do lekarza.
 

elunia922

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
hej :)
Mam problem :( ostatnio zauważyłam plamienie ... tak od ok tygodnia prawie codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie pojawiają się plamki krwi na majtkach. Oczywiście nosze wkładki, ale nie wiem czym to może być spowodowane. Wiem że podczas ciąży może wystąpić plamienie, ale u mnie to nie ciąża.Robiłam test i wyszedł negatywny. Nie jest to także miesiączka.( tydzień po miesiączce pojawiły się te plamienia). Jeżeli któraś z was miała coś podobnego albo wie coś na ten temat to piszcie.
Z góry dzięki.
Dodam jeszcze,że wybieram się do lekarza, ale u mnie w miejscowości tylko w poniedziałki i czwartki jest ginekolog a ja mam do pracy, pozatym nie chcę do niego iść. To nie jest niby zbyt db lekarz więc muszę jechać do miejscowości oddalonej o 20 minut drogi samochodem i trzeba się w kolejkę zapisać a to trochę potrwa więc jeśli któraś ma z tym jakieś doświadczenie to proszę o pomoc.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
plamienie moze byc spowodowane nadżerką, zaburzeniami hormonalnymi, albo infekcją, nalezy sie zglosic do lekarza, bo samo NIE PRZEJDZIE. co niby Ci mamy doradzic , leków Ci nie przepiszemy.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
hej :)
Mam problem :( ostatnio zauważyłam plamienie ... tak od ok tygodnia prawie codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie pojawiają się plamki krwi na majtkach. Oczywiście nosze wkładki, ale nie wiem czym to może być spowodowane. Wiem że podczas ciąży może wystąpić plamienie, ale u mnie to nie ciąża.Robiłam test i wyszedł negatywny. Nie jest to także miesiączka.( tydzień po miesiączce pojawiły się te plamienia). Jeżeli któraś z was miała coś podobnego albo wie coś na ten temat to piszcie.
Z góry dzięki.
Dodam jeszcze,że wybieram się do lekarza, ale u mnie w miejscowości tylko w poniedziałki i czwartki jest ginekolog a ja mam do pracy, pozatym nie chcę do niego iść. To nie jest niby zbyt db lekarz więc muszę jechać do miejscowości oddalonej o 20 minut drogi samochodem i trzeba się w kolejkę zapisać a to trochę potrwa więc jeśli któraś ma z tym jakieś doświadczenie to proszę o pomoc.

Plamienia międzymiesiączkowe zawsze wymagają konsultacji ginekologicznej. Bez możliwości przeprowadzenia badania ginekologicznego niemożliwe jest ustalenie przyczyny dolegliwości. Plamienia są objawem niespecyficznym wielu chorób, w tym nadżerki, polipów, endometriozy, zaburzeń hormonalnych itd.
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
hej :)
Mam problem :( ostatnio zauważyłam plamienie ... tak od ok tygodnia prawie codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie pojawiają się plamki krwi na majtkach. Oczywiście nosze wkładki, ale nie wiem czym to może być spowodowane. Wiem że podczas ciąży może wystąpić plamienie, ale u mnie to nie ciąża.Robiłam test i wyszedł negatywny. Nie jest to także miesiączka.( tydzień po miesiączce pojawiły się te plamienia). Jeżeli któraś z was miała coś podobnego albo wie coś na ten temat to piszcie.
Z góry dzięki.
Dodam jeszcze,że wybieram się do lekarza, ale u mnie w miejscowości tylko w poniedziałki i czwartki jest ginekolog a ja mam do pracy, pozatym nie chcę do niego iść. To nie jest niby zbyt db lekarz więc muszę jechać do miejscowości oddalonej o 20 minut drogi samochodem i trzeba się w kolejkę zapisać a to trochę potrwa więc jeśli któraś ma z tym jakieś doświadczenie to proszę o pomoc.

Idź do lekarza.
Nie przesadzaj, jeśli Ci jeden nie odpowiada to idź do drugiego - na wizytę u lekarza, zawsze powinni Cię zwolnić na godzinę, czy dwie - albo przyjdziesz później - mówisz, że masz umówioną wizytę i tyle, nawet się nie musisz spowiadać do jakiego lekarza - pracodawcę to powinno guzik obchodzić.
Jeśli mimo to będzie stroił fochy, idź prywatnie do lekarza wieczorem.
Ja też jeżdżę jakieś 20 km km do innego miasta, bo tam jest moja ulubiona "ginekolożka" i żyję...
Nie rób problemów, tam gdzie tego nie ma...
 

natalia...xx...

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
witam. Od pewnego czasu mam dość nieprzyjemny problem. W okolicach intymnych pojawiły ma sie male, czerwone krostki. Nie pieką, niebolą , poprostu są, a co najgorsza nie znikaja od jakis 3 mies. Myślałam,że może miec to związek ze zmianą partnera (przez 3 lata mialam jednego) , po stosunku z innym dostałam strassznego zapalenia i od tamtego czasu wyskoczyły mi te krostki. Jest to dla mnie bardzo wstydliwy problem dlatego prosze o powazne odpowiedzi, dodam,ze nie bylam z tym u lekarza, co to moze wogole byc?
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Złapałaś jakiś syf albo od partnera, albo np. w publicznej toalecie. Nie ignoruj tego, w kobiet to może mieć potem wpływ na zdrowie układu rozrodczego, więc czym prędzej idź do dermatologa, najlepiej wenerologa. Nie wstydź się, do tego jest taki lekarz :)
 

iknowwhatIdo

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
a w zasadzie dwa.
1. od pewnego czasu odczuwam tępy, silny ból w pochwie. Nie jest on ciągły i występuje tylko w nocy. Szukałam czegoś na ten temat w internecie ale nie mogę nic znaleźć. Może ktoś wie czym może to być spowodowane?
2. odwiedzam teraz regularnie ginekologa. od czerwca nie mam miesiączki. próbowano ją wywołać różnymi lekami ale nic z tego. lekarz podejrzewał torbiele, jednak na usg okazało się że żadnych torbieli nie ma. kolejne przypuszczenie - zespół policystycznych jajników. ale to tylko przypuszczenie.
jakiś tydzień temu w nocy zaczęłam bardzo mocno krwawić. myślałam że dostałam okres, jednak to trwało jakieś 2 godziny. nie odczuwałam przy tym krwawieniu(naprawdę mocnym) żadnego bólu.
i tu moje pytanie - czy ginekolog może dać mi skierowanie do szpitala? nie chodzi mi o to że chcę tam się znaleźć, po prostu nie wiem na co się przygotować.

przepraszam że tak się rozpisałam, po prostu chciałam przedstawić Wam trochę dokładniej moją sytuację. Mam nadzieję że ktoś pomoże.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
objawy sa conajmniej niepokojace... powinnas zglosic sie do lekarza rodzinnego, moze ona cos zasugeruje, a ginekologa nalezy zmienic bo jak widac chodzisz tam regulanie, a do tej pory nic Ci nie pomogł.
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
mam ostatnio problem, co jkais czas odczuwam silne klucie w pochwie, czasem tez swedzenie i pieczenie... do tego mam jakis dziwny sluz, myslem ze to infekcja, poszlam do gina, a ten powiedzial ze to stres... od wczoraj biore probiotyki provag, bo wzmacniaja flore bakteryjan pochwy, co uniemozliwia infekcje i reguluja pH, moze pomoze, chciialabym tez cos co szybko zlagodzi pieczenie, bo to strasznie uciazliwe jest... co moge sobie kupic?? slyszalam tez o provag zel ale w zasadzie to nie wiem czy nie przesadze skoro biore juz te probiotyki doustne...?
 

mewus

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Cześć, mam tapi problem, kochałam się z moim partnerem trzy razy i za każdym razem krwawiłam podczas stosunku. dodam jeszcze, że to mój pierwszy partner z którym uprawiałam seks. Podczas stosunku krew jest czerwona, ale później lekko brązowieje. Obawiam się iść do ginekologa, chciałabym się dowiedzieć, czy coś może to być poważnego, czy to jest normalne, że błona dziewicza nie została do końca przebita
 
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
mysle ze ciagle przerywasz blone dziewicza i s tad to krwawienie, nie ma sie co na razie martwic, zobaczysz jak bedzie pozniej! teraz sprawdzaj czy bedzie krwawic:)
 

Macioszek.B

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. nie wiem czy jestem w dobrym miejscu, jakos nigdy na forum zadnym nie bylam i dla mnie to jakas czarna magia. A pilnie potzrebuje rady. Mam w domu wiecznego chorowitka, ma 4,5 roku. Ostatnio rozmawialam ze znajoma to doradziła mi zastosowac Biovilon, po nim jej dziecko nie choruje, Czy waszemu dziecku rowniez pomaga?
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
A może poprostu warto nawilżyć pomieszczenie, ja od suchego powietrza mam taki kaszel
 
Do góry