Sprawa dotycząca duszy.

maggie11111

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
troche stad, troche stamtad :P
No więc powiedzcie mi jak to jest... Skoro dusza jest nieśmiertelna i `trwa` dalej, nawet gdy umrzemy, to co się z nią działo przed naszymi narodzinami??? Gdzie była?? :mruga:
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Nieśmiertelna - nie znaczy: odwieczna. Powstała razem z twoim ciałem, jako jedno - tyle, że się potem rozstaną.
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Czy jest więc możliwe, że po śmierci, mojej babci dusza jest gdzieś "Tam"?
Opuściła ciało fizyczne i jest gdzieś, ale nawet nie wiem gdzie, ale jest?
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Możesz sobie przyjąć taką teorie, aczkolwiek nikt ci tego nie potwierdzi no chyba że sama babcia :) Albo księża wmawiający swoje teorie na ten temat.

Pozdrawiam.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
dusza nigdy nie została stworzona ponieważ jest niematerialna tzn że nie możesz jej dotknąć itp. To czy istnieje to wyłącznie twoja wiara
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Nie koniecznie wiara bo w końcu gdy nadejdzie czas śmierci i "dowiemy się" że jednak dusza istnieje to nie będzie to wyłącznie sprawa wiary.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
zadajecie pytania na które nikt nie zna odpowiedzi, i z tego co widzę to na siłę próbujecie wpajać innym swoje poglądy.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
no dobrze, skoro zostala stworzona razem z czlowiekiem, to powiedzcie mi dokladnie kiedy?? :mruga:

moim zdaniem kiedy człowiek zostaje poczęty, jako iż każdy ma swoją dusze jest to sprawa indywidualna dla każdego z nas. jeśli chcesz wiedzieć kiedy twoja to odejmij 9 miesięcy od daty urodzi powinno wyjść tak w przybliżeniu.

a co do pytań kiedy powstał świat i co się stanie jak umrę ? po co się nimi zadręczać, fakt, faktem są ciekawe, ale dowiemy się prędzej czy później co jest albo czego też po śmierci nie ma.

Początek świata? tyle teorii ilu filozofów ;)
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
w takim razie co powiecie na reinkarnacje? sa na swiecie przypadki wskazujace na to, ze takie zjawisko moze istniec. w takim przypadku okazaloby sie, ze dusza nie rodzi sie razem z czlowiekiem.
dlatego sklaniam sie ku teorii, ze gdzies w innym wymiarze istnieja niematerialne byty, ktore co jakis czas pojawiaja sie na Ziemi w ciele czlowieka zeby wypelnic jakas misje, samodoskonalic sie lub z jakiegos innego nieznanego nam powodu.
 

Sensibilia

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
30
...gdyby istniala to nie mogla by sie wziac tak z powietrza, nagle :mruga:

Moim skromnym zdaniem, nie pojawiła się nagle. Rozwinęła się stopniowo z zalążka świadomości- tak jak dziecko, powstało z połączenia dwóch komórek i ich rozwoju.

Moją teorię popieram tym, że charakter (częsc duszy?) kształtujemy przez całe życie, tak jak rozwija, a potem starzeje się nasz organizm.
Nie wiem, co się dzieje z nią po śmierci, nigdy tam nie byłam.

Chociaz pewnie się mylę. :).
 

dalian

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
224
Punkty reakcji
0
Dusza to pole emocjonalno-informacyjne, czyli aura i aureola ( fotografia Kirlianowska )
 

dalian

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
224
Punkty reakcji
0
Istnienie duszy jest faktem, czyli pole biologiczno- emocjonalne zapisane w czasoprzestrzeni, utrwalone na fotografii kirlianowskiej
 

Neithan2

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2009
Posty
174
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Sądzę że dusza została stworzona przez Boga i w Bogu. Tym sposobem nasza dusza doświadcza tego co jest fizyczne co pozwala doświadczać także Bogu. Duszę nie obchodzi nasze fizyczne przeżycia zdarzenia itp tylko samo bycie. Co do reinkarnacji, sądze że sama dusza wybiera co chce doświadczyć.
 
Do góry