Sposoby na gładkie dłonie

ladycarmen

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja trzymam dłonie w oliwce z oliwek. Pomaga. Mozesz rowniez używac kremów do rąk ale tych bez parafiny ponieważ parafina wysusza skórę..Obecnie używam kosmetyku z firmy Gruber - hand emulsion. Spr skład i nei zawiera on parafiny. Ma cytrynowy fajny zapach, wygładza, nawilża oraz rozjasnia dłonie. To jakie kosmetyki do paznokci wybieramy jest również ważne. Odżywki, utwardzace , zmywacze... ehhh można spedzic caly dzien nad pielęgacją Ciała...
 

pirania0072

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kielce
Ja używam maści ochronnej z witaminą A. Można ją kupić w aptece za około 3-4 złote. Bardzo dobrze nawilża wszelkie przesuszona partie skóry. Ja najczęściej używam jej do smarowania dłoni i ust.
 

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Tylko trzeba mieć czas na te wszystkie zabiegi. Ja go za bardzo nie mam więc tylko od czasu do czasy kładę się spać w masce na dłoniach i rękawiczkach kosmetycznych- szczególnie zimą.
 

joolia

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Gdynia
Nie trzeba iść od razu do salonu medycyny estetycznej. Wystarczy dobra kosmetyczka, parafinowanie lub inny zabieg wygladzający dłonie
 

joskin27

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Zależy jaki salon czy gabinet czasem nie zdjaemy sobie sprawy że Pani kosmetolog wykonuje na nas zabiegi typowo drogeryjnymi produtkami kupionymi za pare złotówek.
Fajne są saszetki z Marionu do dłoni zawierajace peeling i maske/serum a nawet pare rekawiczek folowych. Tanie a przy reguralnym stosowaniu efekty sa naparwde świetne. :123:
 

joolia

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Gdynia
Dlatego zawsze chodzę do sprawdzonego salonu. Na początku wiadomo - metoda prób i błędów, aż w końcu trafi się na ten jedyny ;) W moim przypadku jest to plus dla urody w Gdańsku. Ceny nie są najniższe, ale właśnie też po tym poznaje się kto uzywa kosmtyków drogeryjnych ;)
 
Dołączył
10 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
jestem zwolenniczką porduktów fair-trade i tych nietestowanych na zwierzętach. Dlatego częściej niż do dorgerii wybieram się do sklepów z żwynością eko i tambuszuję po półkach/działach z kosmetykami (np. Organic dysponuje ciekawą ofertą kosmetyków nautralnych). Kremy do rak nawilżają, ale się nie lepią, a zapach nie jest agresywny. Polecam osobom, kóre chcą zahcować spokój sumienia przy wyborze kosmetyków :)
 
R

rabunia89

Guest
Powiem szczerze, że takie domowe sposoby są ciekawe i pewnie skuteczne :) Jednak niekażdy ma czas na robienie takich "mikstur". Dlatego też ja stosuje jedynie krem ziołowy do rąk HB. Zapewne niewiele Wam mówi ta nazwa, dlatego podzielę się zdjęciem:

xl_kraeuter_hand_creme__1291291035.jpg
 

Karusek13

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
a drogie są te cuda? Bo to zwykle tak bywa.. Któraś z Was pytała się o skórki, ja też miałam ten problem, bo obgryzałam, jest taki specjalny płyn zmiękczający z flosleka, muszę przyznać, że działa, rozejrzyj się :)
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
Dobrze 2-3 razy w tygodniu zrobić peeling w domu - wystarczy oliwa i sól kuchenna.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Nakładam na przesuszone dłonie krem, zakładam rękawiczki bawełniane i idę spać. Rano dłonie pięknie nawilżone i gładkie.
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Lublin
ja robię raz na tydzień peeling z kawy ( najpierw robię mała czarną z fusami, wypijam a potem ostuczonymi fusami myje ręce, dokladnie masując) Potem nakładam krem glicerynowy lub maść witaminową. I trzymam pod ręcznikiem przez 15 minut. Efekt naprawde od razu jest widoczny
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Popieram, kawowy jest świetny, choć ostatnio w oko mi wpadły peelingi cukrowe, muszę przetestować :)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Do 2 l wody wlać pół szklanki oliwy z oliwek. Moczyć dłonie codziennie po 10 min przez 7 dni. Po " kąpieli" delikatnie osuszyć dłonie papierowym ręcznikiem , potem lekko wmasować pozostałość . W zimie należy powtarzać tygodniową kuracje przynajmniej raz w miesiącu i stosować odpowiednie kremy do rąk na tę porę roku.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Moim idealnym odkryciem jest maka na ręce:
https://poland.secure.oriflame.com/katalogi/archiwum/2012/201216_pl_PL.pdf

Daje świetny efekt, gładziutkich, nawilżonych dłoni, choć powiem szczerze, że jak ją dostałam nie byłam przekonana, ale że w pracy wielokrotnie myję ręce, ważne dla mnie jest nawilżanie dłoni, zatem często stosuję krem, a taką maskę szczególnie w domu na noc.
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Lublin
też się zastanawiam nad cukrowym:)
Ja jeszcze od siebie mogę polecić dwa kremy do rąk jeden to Krem glicerynowy nawilżająco-łagodzący z Czterech pór roku ( mi pasuje najbardziej o zapachu zielonej herbaty z aloesem) lub krem z Yves Rocher o zapachu cytryny i wanilii
 
Do góry