Sposób zabezpieczenia się...

Wiedziemka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Warmia
to ma tylko ok. 3 cm długości, nie wrasta i nie działa na nic innego, jak choćby tabletki działające destrukcyjnie na wątrobę...ale to tak tylko, w sumie każda z nas ma prawo do swoich twierdzeń (z tym czytaniem to trzeba mocno uważać, "papier" jest cierpliwy)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
no mojej cioci spirala sie wroslai zoonk ciecie chirurgiczne no ale nie dla kazdego moze sie tak zdarzyc
 

Wiedziemka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Warmia
przepraszam za drażliwe pytanie, ale ile czasu ciocia nosiła zatem tę wkładkę, bądź kiedy to było? może miała problemy ginekologiczne wiążące się z przerostem endometrium, lub jakiekolwiek inne wskazujące na taką możliwość, albo zwyczajnie miała źle założoną i nie było to wrośnięcie a wbicie? w zdrowej macicy dobrze zamontowana wkładka użytkowana przez rekomendowany czas użycia nie ma jak wrosnąć, po prostu
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nosila 2 lata a wkladka zaklada sie na 3- 5 ale musieli jej usunac chirurgicznie moze to bylo 3-4 lata temu, nie miala zadnych probllemow ginekologicznych
 

Wiedziemka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Warmia
i jesteś pewna, ze to było wrośnięcie? przepraszam, ale zwyczajnie nie umiem sobie tego wyobrazić - sporo czytam na temat wkładek i podpytuję i nie spotkałam się z takim przypadkiem (koleżanka położna przez całe studia i praktykę też nie, ani lekarze ginekolodzy, których pytałam - stąd może drażliwe dopytywanie się, za co przepraszam) wydaje mi się na logikę, że może to było przesunięcie się wkładki w jakieś słabo dostępne miejsce usunięcie której wymagało zabiegu
ale jeśli pewna jesteś diagnozy, to zostaje mi tylko stwierdzić, że ten przypadek należało zgłosić producentowi, bo nie przypominam sobie, żeby to zagrożenie było wymienione w skutkach ubocznych (co by jednak nieco wspomagało moje dociekania, bo w skutkach najczęściej wpisuje się wszystko co kiedykolwiek gdziekolwiek wystąpiło i mogło być połączone z produktem)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
o Boze Wiedziemka robisz ze mie jakas wariatke?tak to bylo wrosniecie i usowanie chirurgicznie,wiem ze ciocia jakies odszkodowanie dostala ta sprawa trafila do sadu
 

Laluna

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
To ja podejżewam, że skoro trafiło do sądu to zapewne był błąd lekarza.
I nikt nie robi z nikogo idiotki.
Ot zwykła dyskusja, bo natrafi na nia małolatka, przeczyta że spirale wrastają, od tabletek się umiera, a prezerwatywy nic nie warte.
Później zajdzie w ciąże i zmarnuje sobie młodość.... bo się wypisuje takie stereotypu. Sprawdź jak wysoko się pozycjonuja takie dyskusje w googlach, a właśnie w taki sposób młode dziewczyny szukaja informacji.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie chodzi o to jezeli cos pisze to jestem pewna swojego zdania i w tym wypadku jestem pewna ze spirala wrosla i byla usunieta chirurgicznie
 

Wiedziemka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Warmia
przepraszam, nie chciałam być niemiła
dociekałam, bo sama mam wkładkę, nigdy się z takim przypadkiem nie spotkałam i pytałam z ciekawości
po prostu
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Wiedziemka nic sie nie staLo, u mojej cioci wkladka wrosla ale nie ozanzca ze u kazdej kobiety wrosnie
 

Wiedziemka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Warmia
jasne, że nie u każdej
no sam fakt, że ja panikara dotąd nie natrafiłam na taki przypadek, to już określa rzadkość zjawiska (ale faktycznie nie ma tego w skutkach ubocznych na żadnej przejrzanej przeze mnie ulotce)
jeszcze raz przepraszam za natarczywość
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ok ok nie ma sprawy ;) jezeli bedziesz jeszcze cos chciala wiedziec na ten temat(mojej cioci) to pytaj
 
Do góry