Sony Xperia E czy LG L3 II (GPS i AGPS)

marko1234

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam forumowiczów! Chciałbym zasięgnąć waszej opinii odnośnie wyboru telefonu dotykowego. Nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, aktualnie posiadam nokię 6822 (z doskonałą klawiaturą qwerty), aczkolwiek interesuje mnie opcja GPS-u w obu telefonach. Sony Xperia E jest odrobinę mocniejszy od LG, ma większą pojemność, kamery są identyczne oraz charakteryzują się GPS-em z AGPS. Z tego o zdążyłem się dowiedzieć, AGPS polega na połączeniu z siecią komórkową do szybszego określenia lokalizacji. Czy korzystanie z GPS w tych telefonach odbywa się przy połączeniu z internetem? Czy czekałyby mnie jakieś dodatkowe koszty w przypadku owego AGPS? Czy można to jakoś wyłączyć? Pozdrawiam.
 
A

alfabeta11

Guest
Witam!
Jeśli chodzi o same telefony to osobiście jestem większym zwolennikiem Sony zamiast LG. Może to tylko moje odczucia ale Sony są jakieś takie bardziej wytrzymałe czy coś. Nie wiem jak to powiedzieć. No i jest większa szansa, że dostaną aktualizacje systemu na przykład ;)
Jeśli chodzi o drugą kwestię to wygląda to tak: samo używanie GPS nic nie kosztuje. Nie trzeba mieć do tego włączonego internetu itp. To jest całkiem osobna sprawa. Jednakże koszty mogą powstać na przykład przy użyciu nawigacji dostarczanej przez google. Ona musi pobrać z internetu trasę i ogólnie aktualnie używany fragment mapy. Więc koszty mogą się pojawić. Jeżeli natomiast używa się dobrych (często płatnych) aplikacji nawigacyjnych to koszty nie powinny być naliczane. Takie programy mają wbudowane pakiety map oraz zaimplementowane algorytmy szukania tras.
AGPS aby był używany, musi być udostępniany przez operatora komórkowego i CHYBA jest darmowy. Nie jestem co do tego pewien.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Jestem zwolennikiem LG i te odmłodzone z serii L są warte zakupu. Zatem postaw na LG L3II.
Co do GPS i AGPS, to lokalizacja jest darmowa, ale można ją wyłączyć. Włączenie GPS również nic nie kosztuje, poza zwiększonym zużyciem baterii.
 
Do góry