Solidarność

Status
Zamknięty.

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Dzieki, ale musze powiedzieć ze wielu wam duzo zawdziecza......szczególnie moj bliski kolega...on dzieki tym strajkom zycie uratował...ale to swoja droga....
Jeszcze raz Mowie Mam Nadzieje Ze Za Całe Pokolenia:
DZIEKUJEMY
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Deras jesteś niesamowity ,kto ci dał tyle miłości dla nas ,tyle wyrozumiałości ,chyba miałeś kogoś kto ciebie tak fantastycznie wychował,mam ogromnie dużo dla ciebie wdzięczności za zrozumienie .
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Powiem ze ta "miłość" dał mi moj pradziadek i dziadek....potem tato mi mowił ze wszystko im zawdzieczamy....powiem takze ze moj pradziadek był sztygalem w kopalnii na Ślasku.....on tam razem z innymi walczył.....pamietasz górników kopalni Wujek....to tam gdzie odegrała sie "rzeź" gorników.....którzy strajkowali.... milicja ich wtedy zaatakowała o ile mnie pamięc nie zawodzi....moj pradziadek był organizatorem i tylko dzieki Tajemnicy wszystkich górników dozył XXI wieku! Ale niestety został na zawsze kaleką....stracił kontrole w nogach po pierwszych strarzałach.....Ja go tak bardzo kocham ze wszystko bym za Niego i za Nich oddał... Pozdrawiam i dziekuje serdecznie......
 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
No chyba sie popłacze.... :p Deras to ktoś szkoda ze wyjechał....nio i nie wział kompa.....heh jest teraz w Berlinie i pewnie mu tam dobrze....heh......no ale za to ja witam!! Po przerwie.....hehe...
Solidarność.....no wiec moge sie tylko dołączyć do Deras'a

DZIEKUJEMY
 

zetka

złośnica...:)
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
681
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
spadłam z nieba... :)
wszyscy dziękuja Solidarności... a trzeba przecież pamiętać, że Solidarnośc z roku 1980, a po roku 1989 jest zupełnie inną Solidarnością. obchody sierpniowe chciały przypomnieć tylko ta 'dobra' Solidarność. dla mnie Wałęsa wcale nie jest taki święty... dlatego dziękuję tym ludziom, którzy nie obchodzili hucznie tej imprezy, ale gdzieś, w jakimś zaciszu świętowali w grupie starch przyjaciół. ta rocznica była mocno przesadzona...
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Zetka Solidarność istnieje i to ta sama tylko ludzie na jej plecach wiwindowali się do władzy zdradzili ideały sierpnia niestety.A całe odium tego co oni wyczyniali spadło na nasz związek Solidarność ,na naszych plecach doszli do władzy i wykorzystali ją do brudnych interesów.Obecnie działa związek zawodowy Solidarność i jego statutowym obowiązkiem jest obrona miejsc pracy i godności człowieka,dlatego przez obecne elity władzy i biznesu jest postrzegany jako wróg ich interesów ,boją się związków bo to jedyne teraz organizacje,które upominają się o godną zapłatę i to na czas,niektórzy bisnesmeni za nic mają prawo i często opóżniają lub wręcz nie wypłacają wynagrodzenia za pracę.Ja sam jestem w Solidarności od jej początku i wież mi nie uczestniczyłem w żadnej oficjalnej fecie.Nadal działam w Solidarności w swoim zakładzie pracy i udaje nam się jak narazie rozmawiać często z wielkim bólem z pracodawcom,ale jest coraz gorzej ,oni nie rozumieją podstawowych potrzeb ludzi pracy dla nich to motłoch nadający się tylko do pracy i igrzyska.Dlatego muszą istnieć związki zawodowe ,nie ważne jakiego koloru ,ważne by broniły interesów szarego pracownika.
 

Falkhor

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Łańcut
Ja tez moge powiedzieć, że dziękuję - bo byl to przełom, bez cienia wątpienia.

A to, że ideały sierpnia nie zostały zrealizowane tak, jak chciał tego rozentuzjazmowany tłum, to już co innego. mamy demokrację, ale nie demokratyczną. Mamy pracę, ale dla nielicznych... mamy, nie mamy... To inna dyskusja.

Co do zaś samych obchodów... Wydaje mi się, ze przez tą medialna pompę coś uciekło przez palce mimo wszystko...

Pozdrawiam.
 

Karolowy Pabloski

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
413
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Starachowice POL / GBR
No kristoforo1956 !!
Takich ludzi jak ty to podziwiam calym soba !!

KOCHAM POLSKE i zdecydowanie czuje sie patriota.

Wielkim uznaniem darze Ludzi Bohaterow tamtych czasow.
Z bolem musze powiedziec, ze wiekszosc rodakow wypowiada sie negatywnie.
A wtedy czuje jakas zlosc i ogromny bol gdyz wiem, ze oszukuja sie nawzajem.
Do Dzialaczy Solidarnosci czuje wielki, OGROMNY szacunek:
-Jana Pawla II
-Walese
Itd....

Kocham moich dziadkow, moje babcie, ktore opowiadaja mi w wolnych chwilach ciezkie chwile tamtego okresu. Bylem swego czasu harcerzem, gdzie nasluchalem sie dosc opowiesci o walkach partyzanckich w okolicznych lasach. Mowiac szczeze jestem gotow zrobic dla Polski to samo co WY kochani rodzice i kochani dziadkowie. Bo ta wolnosc,ktora cieszymy sie dzis mamy nie przez kogo innego jak tylko dzieki WAM.
Jesem gotow bronic naszego kraju i naszych interesow nawet i z bronia w reku.
Obecnie jestem za granica i potrafie spojzec sie na nasz kraj z dystansu.
Brakuje nam kogos takiego jak Walesa XXI wieku.
A Ciebie Deras pozdrawiam serdecznie i badz dumny z Polski tak jak JA !!

Dziekuje kristoforo1956 !!
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Karolowy Pobloski dziękuję za twój tekst jestem dumny ,że mamy takich ludzi jak ty szkoda,że jesteś za granicami kraju,ale myślę,że i tam jesteś potrzebny by bronić dobrego imienia Polski.Masz rację dziś wielu ludzi ma niechęć do Solidarności i jej zdobyczy.Wież mi dziś gdyby nie Solidarność i jej ofiary złożone dla ojczyzny nie było by wolnej i niepodległej Polski .Ja jestem i będę dumny,że w tym uczestniczyłem do końca swoich dni,to było wielkie święto te 18 miesięcy wolności i radości dało nam Polakom ogromny ładunek optymizmu i wiary w zwycięstwo nad najokrutniejszym systemem w historii świata.I bądzmy w końcu my Polacy dumni za to co zrobiliśmy dla siebie i dla świata,to my pokonaliśmy zło w sposób pokojowy ,to my poruszyliśmy lawinę ,która zmiotła komunistyczne reżimy.ŚWIAT bardziej nas ceni niż my sami siebie i to jest ten paradoks historii, ,,naród bez pamięci i bez szacunku dla przeszłych pokoleń ,bez szacunku dla jego zdobyczy i poświęcenia ,bez historii ginie w odmętach czasu,a po nim nic nie pozostaje nawet pamięć ginie".Pamiętajmy o tych słowach zanim będziemy potępiać tych,ktorzy dla ratowania tej pamięci gineli bezimiennie .Pamięć o tych maluczkich,tych którzy poświęcali się dla tych ideałów jest niewielka.Na pierwszych stronach gazet, podręczników nie uwidzisz tych szarych myszek,które wziąły na swoj bark gro walki .Dlatego tak ważna jest pamięć o tamtych radosnych dniach jak i o tych czarnej nocy stanu wojennego ,szanujmy ten wielki zryw jakim była Solidarność ta przez duże S jak i ta przez małe s.Miejmy więcej szacunku dla nich ,bo w ten sposób mamy szacunek dla siebie.Tak jak we wcześniejszym tekście tak i teraz powtórzę kocham ten kraj,któremu na imię Polska,kocham tych ludzi tu mieszkających i tych na obczyżnie i gotów jestem dziś tak jak w stanie wojennym oddać życie za ten kraj i za te ideały ,które mu przyświecają od zarania dziejów. :)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Ja też czuje się patriotką. Kocham ten nasz popaprany kraj :) Co do Solidarności budynki stoczni widzę codziennie, chodząc do pracy i przypominaja mi o wszystkim. Swoją drogą ciekawe były obchodzy - zaproszono 2 stoczniowców na oficjalne obchody. Reszta obchodziła święto w zwykłych namiotach przed wejściem :]
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Carmen to przerażające co napisałaś ,tylko dwóch stoczniowców,to się sprawdza co wcześniej napisałem,że nas maluczkich nikt na salony nie zaprasza.Inni jak Kwaśniewski,którzy w stanie wojennym prześladowali Soldarność spijali śmietankę.Cholera jasna kaci świętowali,a my ci co dostali po :cenzura:e mogliśmy tylko patrzeć i zębami z bezsilnej wściekłości zgrzytać.Warszawa z panem Kaczyńskim nas w godny sposób uczciła,piękny koncert,na którym byliśmy razem,wszyscy nikt tu nikogo nie odciął barierkami.Na tym koncercie czuliśmy się znów wspólnotą ,dziękuję panu Kaczyńskiemu za tak piękną oprawę naszego święta w Warszawie,tu nie było miejsca dla naszych katów.Pozdrawiam ciebie i dziękuję za informację. :)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
kristoforo1956 może i "maluczcy" nie są zapraszani na salony, ale więcej im zawdzięczamy niż tym z najwyższych rządowych stołków. Nie chciałabym się wychowaywać w komunie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry