Solaris i Ubuntu za free

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Na stronie możecie zamówić Ubuntu, kóry przesyłają do domu całkowicie za free https://shipit.ubuntu.com/ a na http://www2.sun.de/dc/forms/reg_us_2211_391.jsp Solaris

Osobiście uważam, że takie akcje są jak najbardziej pozytywne, ale trzeba z nich korzystać z rozsądnikem (tzn. nie zamawiać po kilkadziesiąt płyt jak to co niektórzy robią!). Może właśnie dzięki takiemu sposobowi wielu ludzi doceni systey o otwartym kodzie :)

Ubuntu dostałem po 20 dniach, a z Solarisa jeszcze nie zamówiłem. Tak naprawe to nie słyszałem o nim. Nawet nie wiedziałem, że jest to system z rodziny unix ;-) Jaki jest to system? Ktoś z Was juz instalował?
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Kurcze świetna informacja Rainingman. Już zamawiam ubuntu. Co do linuxa to mam zamiar dopiero zacząć więc niestety nic ci nie napiszę o Solarisie. Dzięki za super linki.
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
O Ubuntu mam właśnie z takiego źródła..kumpel zamawiał, ale to chyba najlepiej więcej sztuk od razu zamówić, bo mu przysłali chyba z 10 i potem rozdawał (więc sie załapałem :) )
 

Arystoteles

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2006
Posty
205
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Z akropolu
Ja też mam już od kilku miesięcy instalkę ubuntu z tego źródła. O solarisie słyszałem, system trudny, ale z unixów jeden z popularniejszych.
 

jackotrue

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ubunciaków już pełno dostałem, natomiast Solarisa zamówiłem kilka dni temu. Ciekawe, kiedy dojdzie ;)
 

Agrado

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Bydgoszcz
Ubuntu dostałem już jakiś czas temu, teraz czekam na kolejne wydanie. Solarisa przysłali szybko - chyba po dwóch tygodniach od zamówienia. Niestety nie testowałem jeszcze, więc się nie wypowiem. Ponoć niezły, ale na słowo jakos nie wierzę, póki sam nie przetestuje.
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Dostałem Solarisa, a ubuntu zamawia kuzyn więc od niego będę miał, choć i tak mam na razie aktualną wersję 7.04
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Ubuntu próbowałem, ale nie zawiera KDE więc nie przypadło mi do gustu. Co do Solarisa pewnie kiedyś wypróbuję, ale wcześniej chyba spróbuję się pobawić jakimś systemem z rodziny BSD.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
lol ubuntu nie ma ale da sie doinstalowac, a pozatym jak bys poczytał o tej dystrybucji to bys wiedział ze jest kubuntu które zamiast gnome ma kde i kilka innych
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
yeti86, narazie instalowanie KDE chyba przewyższa moje możliwości. A co do Kubuntu, to oczywiście słyszałem o czymś takim, ale temat akurat jest o Ubuntu, więc napisałem, co napisałem.
 

Avad

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mógłby ktos mi pomuc przebrnąć przez proces zamawiania Ubuntu?? Ostatnio bardzo mnie zaciekawiło hakowanie (bezpieczeństwo ale i tez atak ^^) i jestem całkowicie zielony a w jakims temacie przeczytalem, ze to jeden z lepszych systemów operacyjnych, ta?
prosze o kontakt pod numerem gg - 4295462
 

mogaven

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mógłby ktos mi pomuc przebrnąć przez proces zamawiania Ubuntu?? Ostatnio bardzo mnie zaciekawiło hakowanie (bezpieczeństwo ale i tez atak ^^) i jestem całkowicie zielony a w jakims temacie przeczytalem, ze to jeden z lepszych systemów operacyjnych, ta?
prosze o kontakt pod numerem gg - 4295462
Kolejny script kiddy :p
A Solaris to podobno jakiś pochodny system od tych używanych na promach i stacji kosmicznej BB)
 
Do góry