sok grapefruitowy

Tiana

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
462
Punkty reakcji
0
Podobno sok grapefruitowy ma właściwości odchudzajace, czy też wpływające na przemianę materii. Ponoć przy odchudzaniu powinno sie go dużo pić.
Czy to prawda?
Moja kumpela właśnie zaczęła się odchudzać, żeby zdażyć do wakacji i co chwila bombarduje mnie nowymi informacjami. No ale o tym soku, to pierwsze słyszę :niepewny:
 

andzia1994

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
678
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
chyba to prawda, bo gdzieś to chyba czytałam xd ale ja osobiście bym nie mogła bo nie lubie soku grejfrutowego :(

czytałam też że dobre na odchudzanie jest jedzenie kapusty kiszonej xdd ale nie wiem czy to prawda xd po prostu tak czytałam ;)
 

rdzawa_dama

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
ja jem grejfruty jak jestem przeziębiona-bo jak mi lekarz mówił to bardzo odkaża- i jest zdrowe, zawsze przechodzi a na też pewnie dobre bo te owoce są specyficzne są do wszystkiego
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
jak byłam na diecie grejfrutowej (która powinna trwać 2 tygodnie) po tygodniu miałam takie bóle żołądka, że się skręcałam z bólu. soki czy same grejfruty są dobre przy dietach, bo początkowo zaspokajają Twój głód, ale skutki później są fatalne... :/
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
ano jest odchudzający
pod warunkiem że nie wygląda to tak: obżerasz się cały dzień a potem pijesz sok bo myślisz że on rozgrzeszy Cię z tego wszystkiego co w siebie wepchnęłaś :p
no i ważne jest to, żeby ten sok był przez nas wyciskany a nie jakiś kupowany
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Można się nabawić zgagi po takiej ilości soku. Wyciąg z grapefruita zwykle jest dodatkiem środków odchudzających. Więc na pewno wspomaga walkę z tłuszczykiem: Suplement diety do zgarnięcia jest w konkursie Schudnijmy Razem, trwa do końca maja. Wystarczy założyć drużynę. ;)
 

zagubiona18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja też słyszałam o odchudzających właściwościach grejpfrutów ale także ananasów ale chyba nie można się odchudzać na zasadzie jedzenia tylko grejfrutów, raczej jako uzupełnienie diety?
 

Loner

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Kocham grejfruty , ale na taką drastyczną diete grejfrutową to nigdy w zyciu ........ :przewraca:
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Najpierw spójrz, ile kalorii ma sok. Litr soku - a wypicie takiego litra to kaszka z mleczkiem - to 390 - 420 kcal. Równowartość niezłego obiadu. Rozsądni dietetycy mówią, żeby w ogole nie pić niczego, co nie jest wodą lub herbatą, czyli ma jakiekolwiek wartości odżywcze. To dezorientuje układ pokarmowy. Organizm nie "odczuwa" wypitych kalorii (soku, koktajlu mlecznego, coli) i dopomina się o żarcie. Odsyłam do Gazety Wyborczej sprzed może dwoch miesięcy, mieli caly cykl, między innymi i o tym.
Sok grejprutowy i jabłkowy pity w nadmiarze bardzo obciąża nerki, chyba jakies zawarte w nim kwasy sprzyjają kamicy, ale za to nie dam sobie uciąć głowy ani niczego.
Za równowartość zgrzewki soku lepiej wykupić zajęcia na basenie albo siłowni.
 
Do góry