Smoki

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
Hej jestem wielka fanatyczka smokow:) czytam o snokach wszystko co mi wpadnie w rece i ogladam kazdy film jaki zauwaze:) czy ktos moglby polecic mi jakies tytuly ktorych byc moze jeszcze nie spotkalam? chodzi mi glownie o fantastyke. dziekuje z gory i pozdrawiam:)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Trochę smoków jest w cyklu Smocza Lanca (Dragonlance), ale wydaje mi się, że największy wypas to cykl "Jeźdżcy smoków" pani Anne McCaffrey - no i smoki są tu dość ciekawie pomyślane.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Mają konkretną funkcję, do której są wykorzystywane i zdolność przenoszenia się w czasie. Są silnie związane ze swoim jeźdźcem. Nie chcę pisać więcej żeby nie psuć ci zabawy.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Może Toliena nie kocham, ale w hobbicie jednego smoka spotkasz, ale to tak bokiem, ważną książką bedzie 'Rudy Dżil i jego pies' :D
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
aga-byczek wybacz ze nie przytocze autorow ale do tego nie mam pa mieci:) oczywiscie czytalam "hobbita" tolkiena ale to bardziej z milosci do tolkiena niz do smokow:) eragon rzecz jasna i kontynuacje czyli najstarszego, smokologie i druga czesc smokologii choc tytulu niestety nie pamietam, jezdzcy smokow, bialy smok i jeszcze kilka z tej serii, zguba elfow, serie straznikow plomienia, no i jeszcze switaja mi w glowie inne ksiazki ktorych niestety tylulow nie pamietam ale gdy wroce do domu przejrze dokladnie moja biblioteczke to dopisze reszte:)
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
No skoro napomniano o Tolkienie to ja powiem że w Sapkowskim jest wzmianka o smokach również. Szczególnie w Mieczu Przeznaczenia ;).
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
mimo że tak pobieżnie o smokach, to Sapkowski ciekawie je przedstawił :) no ale czego po mistrzu się spodziewać? :D
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Polecam taka ksiazke ->"smok i Jerzy".
O smokach mozna poczytac rowniez w ksiazkach Urszuli K. Le Guin....szczegolnie w tytule "najdalszy brzeg".
Z przyjemnoscia do tego wracam :).
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
Vandien slyszalam o tym to sa te nowele prawda? probowalam to kiedys znalezc ale nie bylo w moich ksiegarniach ale skoro polecasz to hyba zakupie przez neta choc tego nie lubie:) dziekuje
 

Dollomino

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z drugiej strony kabla
możesz spróbować przeczytać serię o Temerairze Naomi Novik w polsce wyszły do tej pory dwie części "Smok Jego Królewskiej Mości" i "Nefrytowy Tron" ja czytałam na razie tylko ten pierwszy i był całkiem fajny.
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
dzieki Dollomino poszukam problem w tym ze brak w moim miescie dobrej ksiegarni z literatura fantasy:) ale od czego jest net;)
 
Do góry