Smażenie bez tłuszczu

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
Hej, może macie sposoby jak ograniczyć ilość tłuszczu przy smażeniu? Chodzi i technikę smażenia czy raczej o jakieś specjalne naczynia?
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Na dobrych, np. teflonowych patelniach tłuszczu używa się mniej. A ja czasami smażę na wodzie np. jajecznicę. Ale nie wszystko się da.
 

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
jolly78 napisał:
Najlepiej gotować na parze.
nie chodzi mi o gotowanie, tylko o smażenie. Nie wyobrażam sobie jeść tylko gotowanego mięsa, czasem po prostu lubię zjeść coś smażonego.
Co do teflonu, to próbowałam smażyć na nowej patelni bez tłuszczu, ale wszystko się przypalało. Ostatnio czytałam o jakimś groszkowym dnie w patelniach Philipiaka, na których ponoć się da, ale nie mam pojęcia jak to działa
 

Granola

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Zainteresowało mnie to groszkowe dno w patelni. Również szukam patelni na której można bez tłuszczowo smażyć. Dlatego chętnie dowiem się więcej coś na ten temat.
 

modzi

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Koleżanka ma patelnie z groszkowym dnem , to takie dołki i górki, w skrócie mówiąc. Posmarowała cienką warstwą tłuszczu przed pierwszym smażeniem , potem już nie dawała tłuszczu.
 

Balba

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Aby ograniczyć tłuszcz w naszych posiłkach, tym bardziej, że mąz ma nadwagę, kupiłam patelnię z philipiaka, ma ona groszkowe dno. Poczatkowo temu nie ufałąm, ale okazała się strzałemw dziesiątkę.
 

saraminionka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Yenna2 napisał:
Hej, może macie sposoby jak ograniczyć ilość tłuszczu przy smażeniu? Chodzi i technikę smażenia czy raczej o jakieś specjalne naczynia?
Cześć, możesz też wykorzystać specjalne torebki do smażenia z silikonową powłoką. Dzięki temu nie będziesz musiała zrezygnować ze smażonych produktów, a mocno ograniczysz zawartość tłuszczu w potrawach. Takie torebki ma Jan Niezbędny.
 

jan5qwerty

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
tłuszcz sam w sobie nie jest zły, ale fakt, przy smażeniu można ograniczyć. warto postawić na dobrą patelnię i problem z głowy ;)
 

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
modzi napisał:
Koleżanka ma patelnie z groszkowym dnem , to takie dołki i górki, w skrócie mówiąc. Posmarowała cienką warstwą tłuszczu przed pierwszym smażeniem , potem już nie dawała tłuszczu.
może trochę głupie pytanie, ale jedzenie nie zostaje w tych dołkach? :D Jestem zainteresowana tematem ;)
 
Do góry