Śląsk

Niunia999

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jestem z Siemianowic i wiem jaki ten nasz Śląsk jest nie tylko zanieczyszczony i jak juz wsponiales betonowe bloki i osiedla, ma w sobie walory turystyczne i ciekawe miejsca cool.gif pozdrawiam smile.gif
dobrze że nie jestem sama z siemianowic
 

justay

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
343
Punkty reakcji
0
Miasto
B-B
A czy to jest temat o tym skąd pochodzimy, czy o walorach turystycznych naszego regionu? :mruga:
 

Mc_VenTurI

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Żywiec.
Ja jestem ze Żywca. Bardzo ładne miejsce, które otaczają góry z każdej strony, można by było nazwać to kotliną. :)
Szczyrk widać z moich okien, są tam tanie hotele, a co najważniejsze różne atrakcje, i świetna zabawa.
Powracając do Żywca, znajduje się tutaj Zamek stojący w parku, z dynasti Hasbórgów. Świetny park, znakomite miejsce do spotkań z ludźmi. Górskie szlaki na Grojcu, parę kroków od śródmieścia, a można się znaleźć w prawdziwym leśnym raju. Ruiny zamku na czarnym Grojcu, bunkry z II wojny światowej, Tajemniczy piec wapienniczy, Krzyż papieski na szczycie Grojca, kościół NMP, rynek, te miejsca warto zwiedzić. :) Serdecznie zapraszam.
 

wera83

szalona wredotka :D
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z piekiełka :D Ja tam rządzę :P
te narcyza ty mnie obrażasz raczej moje miast :p
Moje miast jest lepsze niż Katowice więcej zieleni i mniej spalin i hałasu chociaż teraz kopią koło mnie rurska wymieniają wrrr... :D
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
Chryste, SCC to jest jakaś jedna wielka pomyłka. Tak jakby mało sklepów było wszędzie. Niedługo nie zostanie nic poza supermarketami w tym świecie.
 

Agniechaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
559
Punkty reakcji
0
no racja nie ma co ojczyzna jak sie patrzy :D
a do tego jest superankie miasto :) te a może zgłosimy kandydaturę Tychów na stolicę Polski :p :lol:
Ah,kurcze,świetny pomysł.

; )

Swoją drogą moje ulubione miejsce do przesiadywania to teatr ; p Bardzo fajne,przyznam.
Żeby nie było ot-właściwie do zwiedzania nic tam nie ma,ale jest tam fajnie ; ) Można posiedzieć,i tam takie.
Polecam,heh.



Tzn. ,żeby nie było. Nie teatr,ale plac obok niego ; ] Ahh.
 

wera83

szalona wredotka :D
Dołączył
5 Sierpień 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z piekiełka :D Ja tam rządzę :P
Ah,kurcze,świetny pomysł.

; )

Swoją drogą moje ulubione miejsce do przesiadywania to teatr ; p Bardzo fajne,przyznam.
Żeby nie było ot-właściwie do zwiedzania nic tam nie ma,ale jest tam fajnie ; ) Można posiedzieć,i tam takie.
Polecam,heh.
Tzn. ,żeby nie było. Nie teatr,ale plac obok niego ; ] Ahh.
co się martwisz ot nikt nie zauważy
wiem że to super pomysł zawsze tylko takie mam :lol:
teatr czy ja wiem czy jest tam tak fajnie ;)
 

jedrek85

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2006
Posty
81
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Sosnowiec
nie wiem czy ktoś z Sosnowca i okolic (szczególnie Mysłowice) wie gdzie znajduje się most na starej trasie kolei WW, w tamtych okolicach jest sporo fajnych miejsc do spacerowania, mały lasek brzozowy, a oprócz tego sam mostek z roku 1938.
Jeżeli wiecie gdzie jest oczyszczalnia to po drugiej stronie jest za drugą częścią oczyszczalni po tej stronie co jest rzeka znajduje się mostek, schowany z tyłu i strasznie zniszczony (potem zapodam foty) znajduje się to piękne i magiczne miejsce na spacery i szaleństwa rowerowe :)
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Wiem, że stary temat, proszę o wybaczenie, że odkopałam, no ale...
Chcę parę rzeczy sie wypowiedzieć.
Jestem z Radzionkowa( sąsiaduje z Bytomiem, T. Górami itd.) i następujące miejsca tutaj polecam:
1. Księża Góra- można pojeździć rowerkiem, pospacerować, jest boisko, taka jakby ''jaskinia'' i inne fajne miejsca. Mój tata zna ją jak własną kieszeń :)
2. Szkała- wzgórze tak trochę za moim domem. Idzie sie przez mój sad np. ( :lol: ) , potem w lewo, prosto i widzi się panoramę Cidrów- Radzionkowa. Są tam pola jest superrr.
3. Kościół neogotycki pod wezwaniem Św. Wojciecha.
4. Centrum Kultury + plac Jana Pawła Drugiego.
5. Park obok tego placu.
6 Jedyne w Polsce Muzeum Chleba.
Jak mi się cos przypomni, to napisze. ;)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Nie krępuj się, Verkam. W dziale mało się dzieje, więc to na pewno nie zaszkodzi.
 
Do góry