Skuteczne sposoby na rozstępy.

Pompejusz1234

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam, mam 17lat i już od 2 lat nie potrafię się uporać z rozstępami...
Byłem u dermatologa dostałem pare maści a czytając ulotki na jednej pisało że przez używanie tej maści mogą powstać rozstępy, ale nic o ich zwalczaniu(nie brałem jej)
Co ok pół roku pojawiają się w nowych miejscach:
pierwsze zauważyłem na 1 barku po czym chciałem już zwalczać lecz bezskutecznie. Lekarze gadali że to od siłowni lub steryd itp, lecz siłownia owszem, ale żadne wspomagacze a tym bardziej sterydy.
Lecz okazało się że to nie od siłowni gdyż od tamtego czasu przestałem chodzić a do dziś pojawiły sie rozstępy na 2. barku, na plecach(głownie okolice krzyża) oraz na ręce się zaczynaja.
Chce szukać wszekiego sposoby si się pozbyć, chcę zacząć brać coś nie od dermatologa ale od sprawdzonych przez ludzi, wiem że revitol za 100+ zl jest dobry ale na moje to nie da dużo więc chcę zacząć od czegoś tańszego powili redukować aż beda znacznie mniej widoczne(Mam na to rok i myślę,że się znacznie poprawi z pomocą innych)
Proszę o jakieś sprawdzone maście/kremy albo olejki, cokolwiek.
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Najwidoczniej dermatolog miał podstawę/y by przepisać ci takie a nie inne leki i to pierwszy powazny blad jaki zrobiles. Lepiej zastosuj sie do rad jak nie tego to innego lekarza bo w koncu od tego on jest a raczej zdobywal wiedze na studiach. Internet a raczej cudowne porady nie pomoga lecz wrecz przeciwnie. Szybki przyrost tkanki miesniowej skutkuje rozstepami jesli skora nie ma wlasciwosci elastycznych ktore sa u kazdego czlowieka inne. Tak samo jak nie uzyskales miesni w jeden dzien tak samo nie pozbedziesz sie rozstepow wiec terapia bedzie dluga. Zawsze mozesz udac sie do gabinetu kosmetycznego bo oferuja takie uslugi glownie z mysla dla ciezarnych kobiet ale to nie powinno stanowic problemu ze akurat ty sie tam pojawisz. Jesli masz x-nascie lat po kilku latach same sie zatuszuja w mniejszym czy wiekszym stopniu.
 

Pompejusz1234

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Co do tej maści, pytałem innego lekarza powiedział bym nie brał.
Stwierdziła, że to do rozjaśnienia skóry a nie pozbycie rozstępów.
Tak, ale zabieg podobno kosztuje xdziesiat/set złotych od 10cm2. a licząc 2 barki, w zasadzie cały krzyż oraz pół bicepsa to sporo...
Widziałem po kilku latach jak wyglądaja u innych, nie sa już tak głębokie ale białe są. Z 1 barka na którym się pojawiły to nieco z góry nie widać by w ogóle coś było, no ale niżej.
A wiadomo jak to nastolatek, basen, laski, sport itp, a pokazać to też nie jest przyjemne, zwłaszcza,że aż tyle tego jest
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
tak jak powiedziałem efekt pojawi się po dłuższej kuracji... A co do wyglądu to albo będziesz się tego wstydził albo zaakceptujesz to i przerodzisz to w jakiś żart jeśli ktoś zada zbędne pytanie
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
Z rozstępami cięzko walczyć, najlepiej więc po prostu im zapobiegać, czyli dbać o sprężystość swojej skóry:) Jeśli rzeczywiście masz problem z tym, że nieustannie jakieś się u Ciebie pojawiają, to znaczy, że Twoja skóra nie nadąża z rozrastaniem się względem tego, co pod nią. W takim wypadku trzeba ją nieustannie nawilżać, natłuszczać, dodać jej sprężystości:)
 

revlis88

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
jak rozstepy sie juz pojawia, to bardzo trudno je zwalczyc. czasem jest to wrecz niemozliwe. wiec zgadzam sie z przedmowca, ze lepiej im zapobiegac. powoduje je nagly przyrost miesni lub masy ciala. skora po prostu nie nadaza rosnac razem z cialem. jesli cwiczysz, to zwolnij troche. miesnie nie musza urosnac w ciagu jednego dnia! jesli zaczales gwaltownie rosnac, to niestety nie masz na to wplywu, wiec znow zgodze sie z przedmowca na temat nawilzania skory. polecam oliwke dla niemowlat jahnsons baby. dzieciom pomaga ;) pozdr
 

Przemkoo

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja znam kolesia, któremu się rozstępy zrobiły po rozściąganiu się na dole pleców. Ma je do dzisiejszego czasu. Ale chyba najwazniejsze jest nawilżanie skóry, poproś dziewczyne albo siostre niech Ci kremuje barki może zacznie znikać. A dodatkowo co jakiś czas stosuj krem przeciwko rozstępom, nawet taki dla kobiec w ciąży
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Ale to nie od samego rozciągania, tylko ewentualnie przyrostu masy/ ciałka, kiedy skóra szybko zaczyna się rozciągać... Więc nie pisz prosze głupot.
 
Do góry