Skrzypiące,trzeszczące kolana

sznikers21

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Mam problem z trzeszczącymi(skrzypiącymi) kolonami. Mam częste treningi w siatkę,kosza i lekkoatletykę. Gdy robię przysiady nawet gdy chcę zawiązać sznurówki kolana mi skrzypią czasem tak jakby "strzelały" co jest tego przyczyną i jak to wyleczyć ?
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Intensywny wysiłek fizyczny może prowadzić do przeciążenia stawów kolanowych i tym samym do chorobowy zwyrodnieniowej. W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego lub ortopedy. Specjalista zbada ruchomość stawów kolanowych i ewentualnie zleci badanie RTG.
 

sznikers21

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
30
A oprócz tej wizyty to może być niedobór jakiś witamin bądź nie wiem żelaza itp ?
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
W oczekiwaniu na wizytę lekarską (kolejki...) polecam przyjmować glukozaminę, do tego bezwzględnie oszczędzać kolano, najczęstszą przyczyną takich objawów jest zwykłe przetrenowanie.
 

merry151

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Mój kolega miał taki sam problem okazało się, że ma za mało mazi w torebce stawowej, czy coś takiego :p Mały zabieg, rehabilitacja i minęło. Jak jesteś z 3miasta to polecam gabinet Zaglaniczny, dobry specjalista, chodzę do niego z ręką.
 

mentliczek

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja tak miałam i problem zlekceważyłam :( potem zaczął się ból jakby ktoś mi igiełki wbijał w kolano. Okazało się że moja chrząstka jest uszkodzona, to się nazywa chondromalacja :/
Teraz łykam tabletki i muszę uważać na kolana, bo przy większym wysiłku kolana mi puchną, usztywniają się i bolą :(
Lepiej nie lekceważ tylko do lekarza leć.
 

matinnne

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
2
Hmm... a już myślałam, że ominie mnie wizyta u lekrza. No ale z tego co tu piszecie, stwierdzam, że po większym wysiłku, kiedy będą mnie bolały kolana przejdę się do lekarza i nie będę bagatelizować problemu. No cóż, zdrowie jest tylko jedno. :)
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Ja na wzmocnienie stawów przyjmuję suplement z glukozaminą Stavin, dużo biegam więc musiałem znaleźć jakiś specyfik.
 
Do góry