Skład Polski Na Mundial

bartek1st

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Dzisiaj o 20:30 Paweł Janas ogłosił skład Polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata w Niemczech, oto lista zawodników :
NAPASTNICY
Paweł Brożek
Ireneusz Jeleń
Grzegorz Rasiak
Maciej Żurawski


POMOCNICY
Damian Gorawski
Piotr Giza
Arkadiusz Radomski
Radosław Sobolewski
Mirosław Szymkowiak
Sebastian Mila
Jacek Krzynówek
Kamil Kosowski
Euzebiusz Smolarek


OBROŃCY
Dariusz Dudka
Mariusz Lewandowski
Seweryn Gancarczyk
Mariusz Jop
Michał Żewłakow
Marcin Baszczyński
Jacek B±k


BRAMKARZE
Artur Boruc
Tomasz Kuszczak
Łukasz Fabiański

Kto wegług was nie powinien znależć się w kadrze na mundial, a kogo zabrakło??
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
jakoś mi brakuje Dudka, Frankowskiego ale to może bardziej z sentymentu. Dudek nie gra więc nie pojechał, frankowski nie strzela bramek też nie jedzie.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
W tym szaleństwie może jest jakaś metoda...Nie podejrzewałem Janasa o taką niespodziankę.. Żal mi przede wszystkim Frankowskiego, choć prawda jest taka, zę ostatnio grał źle..ale wiemy na co go stać..szkoda..

Największe zaskoczenia dla mnie to:

- brak Dudka, który do tej pory był nr "1"..jednocześnie szkoda mi też Kowalewskiego, który został na lodzie mimo dobrej formy..
- Dudka - potwierdzał swoją klasę w lidzę, ale myślałem, ze Janas zupełnie nie zwraca na niego uwagi
- Rząsa...hahaha..p[ytany po meczu czy ma nadzieje na wyjazd, odpowiedział "Myślę, ze pojadę". :D
-Giza - zupełnie nie rozumiem tego powołania. Engel miał Sibika, Janas ma Gizę...gracz w pewnym momencie całkiem niezły...ale ostatnio jakby pod formą
- Błaszczykowski - szkoda, że Janas mu niezaufał. Miał świetny sezon, jest lepszy niż Gora i byłby nie tylko wartościowym zmiennikiem
- Brozek - całkiem dobra runda, dorósł do gry w Wiśle, ale sądziłem, że jest poza celownikiem Janasa..zwłaszcza po ostatnim słabym sparingu w reprezentacji..
- Frankowski - mimo jego słabszej formy jednak MEGASENSACJA...

Ale kogokolwiek by nie wybrał, ja i tak Janasowi ufam i będę tak samo dopingował :)...
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Jestem ciekawy kto będzie strzelał bramki...bo jeżeli Janas liczy, że Żurawski minie 5 rywali po czym dośrodkowuje na główke a tam Rasiak bez problemy wykazując się niezwykłymi umiejętnościami czyli grą głową zdobędzie bramke...Otóż, nie Żurawski w Celticu...jest bardzo skuteczny...ale dostaje pilki od Maloneya,Petrova czy Nakamury...A w naszej reprezentacji, kto najbardziej rozumie się z Żurawiem jak nie Franek...Owszem Frankowski nie jest w dobrej dyspozycjii...Można się nie dziwić ze nie zostal powolany bo przecież...gdy Franek rozgrywał rewelacyjne mecze w lidze...to u Janasa był tylko jokerem...więc skoro już bramek w lidze nie strzela to gdzie do kadry...To Franek strzelił gola z kim...dajmy na to z Anglią, Walią, Austrią...czyli w kluczowych meczach eliminacji Mistrzostw Swiata...A Rasiak z kim strzelal gole...w spotkania towarzyskich z Izrealem, Serbią i Czarnogóra, Wyspami Owczymi...Szanuje Rasiaka...ale uwazam go za bardzo przecietnego pilkarza...zdecydowanie jak już bym mial wybierać odrzucajac Franka to wziołbym Grzesia Piechne...
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Frankowski to jeden z najlepszych zawodników ostatnich lat, od pół roku nie zagrał dobrego meczu..Nie ma szybkości, dynamiki, nie czuje piłki..jedno dobre podanie to za mało by w obecnej formie znaleźć się na mundialu..
Rasiak, mimo, ze jest stale krytykowany, to jednak swoje robi. To nie jest typ piłkarza technicznego, ale jednak te bramki jakoś strzela, a po Anglii krąży między klubami za miliony funtów. poza tym jest w kadrze jeszcze Jeleń, Brozek, Smolarek. Jest kim pograć w ataku i każdy z nich w tej chwili jest o klasę lepszy od Franka, taka jest prawda, choć jestem wielkim fanem Tomka.

Podoba mi się decyzja Janasa, bo jest na prawdę bardzo odważna, a jednocześnie widać przemyślana. Janas nie boi się presji, wie, ze jeśli ie wyjdziemy z grupy będzie przegranym trenerem, ale jeśli Polska zagra ponad miarę swoich możliwości będzie bohaterem. Podoba mi sie w nim jeszcze jedno. On ma określoną taktyką i do niej dobiera sobie piłkarzy. Odwrotnie niż to robił Engel. Ma przy tym głęboko gdzieś dziennikarzy, zawistnych ekspertów pokroju Tomaszewskiego. Robi swoje i narazie mu to trzeba przyznać bardzo dobrze wychodzi.

Absencja Frankowskiego czy Dudka jest niczym w porównaniu z niepowołaniami:
Roya Makaaya, Waltera Samuela, Javiera Zanettiego, J.S.Verona, Antonio Cassano, Ludovica Guly'ego, Davidsa, Seedorfa, Morientesa, Kraniego czy Huntelaara. Widać jest moda na podejmowanie odważnych decyzji...
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
mi się podoba skłąd na mundial...no moze nie brał bym Sebka Mili na miejscu Pawła Janasa no ale ogólnie spoko skład...popieram trenera jeśli chodzi o nie zabieranie na mundial Dudka i Frankowskiego....no cóż żeby jechać do Niemiec trzeba grać...a w przypadku tego 2. to napastnik jest od strzelania bramek...trzeba było zostać w Elche a ni przechodzić do Wolverhampton...od początku wiedziałem że ten transfer nie rpzyniesie Frankowi nic dobrego...ze swoimi warunkami fizycznymi nie pasuje do angielskiego stylu gry a do gry w Hiszpanii jest w sam raz...tzn byyył...dynamiczny, dobra technika, zawsze jest gdzie trzeba....no cóż Tomuś i by na mundial pojechał i by w Primera Division w przyszłym sezone pograł....
 

pierwszy i ostatni

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2006
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Śląsk
Według mnie świetny skład. Może coś nim zawalczymy na mundialu :D :D

Nie mogło być dwóch świetnych bramkarzy w kadrze więc trzeba było zrezygnować z Dudka albo Boruca. Wybór padł na dudka bo boruc jest bardziej perspektywiczny a pozatym Dudek był już na mistrzostwach


Według mnie Giza nie jest wcale aż taki dobry żeby jechać na mundial. Ja na jego miejscu widział bym Błaszczykowskiego ale napewno nie Burkharda bo on zaliczył tylko pare bardzo dobrych meczów a w całej rundzie wcale tak nie błyszczał i wogule jest zbyt statyczny
 

Jusia1988

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2006
Posty
954
Punkty reakcji
0
Wiek
35
powinien wziąść Saganowskiego to coraz lepszy napastnik a w lidze portugalskiej radzi sobie bardzo dobrze, strzela duzo bramek a chyba wlasnie o to chodzi...
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
powinien wziąść Saganowskiego to coraz lepszy napastnik a w lidze portugalskiej radzi sobie bardzo dobrze, strzela duzo bramek a chyba wlasnie o to chodzi...

coraz lepszy, ale jeszcze zbyt słaby by grać w reprezentacji. W kadrze tak na prawdę nic wielkiego nie pokazał, a w pierwszej lidze portugalskiej RADZIŁ sobie dobrze...bo od przyszłego sezonu będzie brylował w II lidze...owszem strzelił kilka bramek, ale mamy lepszych niż on..
 

magikziomek

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
114
Punkty reakcji
0
uważam że skład Polski na te Mistrzostwa Świata jest jak najbardziej słuszny oczywiście brakuje mi Frankowskiego ponieważ jest on moim ulubionym zawodnikiem... ale słabsza forma wykluczyła jego wyjazd, chociaż może gdyby pojechał i zagrał jeden mecz to myśle że zostałby na następne 2 grupowe i dalsze mam nadzieje :)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
A ja dzis znalazłem w necie całą historię powołań Janasa :)...

Dzień z życia Pawła J.

Dość późno wróciłem
po ciężkiej naradzie,
kopłem psa z woleja
- co sie będzie sadził

Łyknąłem METAXY
jak mnie uczył Listek,
potem to juz chlałem
wódki zapas wszystek

Usiadłem przy stole
wyciągłem karteczki
co tu z kadrą zrobić?
- znów łyka z flaszeczki

Wpisałem nazwiska
przy nich też numery
Lecz tabelka krzywo
wyszła do cholery!

Ujdzie jakoś w tłoku
skład z ostatniej chwili
jest Franek i Dudek,
brak Rasiaka, Mili

Kibic się ucieszy:
"Kadra ukochana,
ta to wszystkich wrogów
rzuci na kolana".

Wszyscy będą śpiewać
pieśni o mej chwale
A i sam Kaczyński
przypnie mi medale

Tak sie rozmarzyłem,
a późna godzina,
czas w Polsat wyruszać
gdzie ta limuzyna?

Wyszłem na podwórek
psa kopłem po nerach
co się głupi patrzysz-
Nie poznał trenera!

Do studia ja wchodzę
wyciągam karteczkę -
co jest do cholery!
- pomyślę troszeczkę

Co za baran zrobił
głupie zestawienie
jak go tylko dorwę
kopne go w siedzenie.

Nic mi nie pasuje
a czas dać nazwiska
Listek, co tu robić ?!
chwila klęski bliska

Nazwiska nie weszły
w odpowiednie kratki
oj przyjdzie mi chyba
pakować manatki.

Ale juz za późno -
skład w eter podany
cała Polska w szoku,
ja rozdygotany.

Wszyscy patrzą na mnie
co tu im powiedzieć
dobrze na tym stołku
i z miesiąc posiedziać

Idę ja w zaparte: -
"Tak postanowiłem
i myślą genialną
ten skład ustawiłem".

Wróciłem do domu
pies dostał z woleja
co będzie, to będzie
- chyba się nachleję.
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
coraz lepszy, ale jeszcze zbyt słaby by grać w reprezentacji. W kadrze tak na prawdę nic wielkiego nie pokazał, a w pierwszej lidze portugalskiej RADZIŁ sobie dobrze...bo od przyszłego sezonu będzie brylował w II lidze...owszem strzelił kilka bramek, ale mamy lepszych niż on..
taaa Sagan w reprezentacji nic nie pokazał....dachostrzelec z niegoo....w klubie mu dzie ale w reprezentacji jakoś nie....
 

bartek1st

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Według mnie to na mundialu zabraknie Dudka, bo on ma doświadczenie a taki Boruc ? Gzie on gra ? W lidze szkockiej to każdy może. Ale Dudek gra ( no może nie zbyt często :D ) w lidze angielskiej, dzie napewno więcej się dzieje.
 

kmikos168

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Chyba nie ogladales zednego meczu Celticu i nie wiesz jak Boruc broni, szkoda mi Dudka ale liczy sie gra w klubie a on niestety siedzi na lawce. Jakby mu pozwolili zmienic klub a nie trzymali na sile na pewno by pojechal na mundial. Wg mnie Franek powinien jechac za Rasiaka bo miedzy nimi nie ma żadnego porownania ale coz Rasiak wyjdzie w podstawowej jedenastce :(
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
Chyba nie ogladales zednego meczu Celticu i nie wiesz jak Boruc broni, szkoda mi Dudka ale liczy sie gra w klubie a on niestety siedzi na lawce. Jakby mu pozwolili zmienic klub a nie trzymali na sile na pewno by pojechal na mundial. Wg mnie Franek powinien jechac za Rasiaka bo miedzy nimi nie ma żadnego porownania ale coz Rasiak wyjdzie w podstawowej jedenastce


Generalnie Borus jest niezłym bramkarzem, ale prawda jest taka, że popełnia całą masę głupich błędów. Ma wielki kłopot z wychodzeniem do dośrodkowań i wprowadzaniem piłki do gry. Co z tego jak obroni 5 sytuacji 1:1, jak nie złapie piłki wrzuconej z boku..

Co do Rasiaka i Frankowskiego, to istotnie nie ma w tej chwili żadnego porównania. Na dzień dzisiejszy Rasiak jest o klasę lepszy. Frankowski jest bez formy, bez szybkości, dynamiki, bez instynktu strzeleckiego. Snuł by sie tylko w ataku przez 90 minut. A taki Rasiak ma coś do udowodnienia i będzie chciał zamknąć twarze wszystkim krytykantom. Frankowskiemu trzeba podziękować za to co zrobił i dodać mu otuchy...i to narazie tyle...
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
Według mnie to na mundialu zabraknie Dudka, bo on ma doświadczenie a taki Boruc ? Gzie on gra ? W lidze szkockiej to każdy może. Ale Dudek gra ( no może nie zbyt często :D ) w lidze angielskiej, dzie napewno więcej się dzieje.
dlatego jako 1. bramkarza postawiłym Kuszczaka....
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
janas powinien dostać porządnego kopa za ten skład - bez dudka i Frania to dostaniemy tak po naszej polskiej super :cenzura:e że aż tp s.a aż zaboli :lol:
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
lol.....nieobecność 2 piłkarzy ma stanowić o porażce naszej reprezentacji? weź mnie nie rozśmieszaj! na boisku gra 11 zawodników a nie tylko bramkarz i napastnik...poza tym Dudek z Frankowskim nie są tak wielkimi indywiduwalnościami które potrafia wygrać bez niczyjej pomocy mecz...będzie dobrzeee!
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
janas powinien dostać porządnego kopa za ten skład - bez dudka i Frania to dostaniemy tak po naszej polskiej super :cenzura:e że aż tp s.a aż zaboli

Ty to stary się nie powinieneś zwać 'HaKeRyK' tylko HERETYK. Nazwiska nie grają..zwłaszcza jak są bez formy. I założe sie, że wielu tych pseudofachowców, którzy teraz jadą po Janasie za skład za miesiąc będą musieli to wszystko odszczekać :p...
 
Do góry