Skini

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
smieszny gosc nie powiem. ale przez to ze Morion dal mu bana to sie nie dowiem jak bedac patriota moze miec w :cenzura:e wybory z koro od tych wyborow w duzej mierze zaleza dalsze losy kraju... bylo to hmm bardzo ciekawe stwierdzenie:D a fakt ze gosc dowodzic chce swoich pogladow za pomoca ustawki jest jak dla mnei ponizajacy i tylko dowodzi ograniczenia tego goscia...
byś się nie dowiedział bo i z Tobą zacząłby się umawiać. to jeden z takich z którymi dyskusja jest bezsensowna
 

Wszebor

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2008
Posty
207
Punkty reakcji
0
Miasto
kraina tysiaca jezior dawne włości prusów
byś się nie dowiedział bo i z Tobą zacząłby się umawiać. to jeden z takich z którymi dyskusja jest bezsensowna
tak wiem... tak tylko przekornie pisalem;) tacy ludzie mnei zenuja a potem wszedzie w kolo sie slyszy ze skini to tylko napier*alac sie chca. i pogadac z nimi nie mozna.


a i zeby nei bylo skinem nie bylem nie jestem i watpie abym kiedykolwiek byl:p a jesli ktos chce mnie szufladkowac to prosze mnei "wrzucic" do szufladki metali
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
byś się nie dowiedział bo i z Tobą zacząłby się umawiać. to jeden z takich z którymi dyskusja jest bezsensowna
Jak tak Telmah chciał się z chłopakami umawiać to trzeba go było poznać z Homikiem. Może by go ucywilizował. A poważnie kolo odważny przed monitorem a jakby przyszło co do czego toby się nie zjawił, bo mu nagle wypadła kontrola zgryzu u ortodonty, albo referat musiał napisać.
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
Potwierdzam. Koleś mocny w "gębie" a jakby przyszło co do czego, to by się po prostu nie zjawił..xD
A w ogóle widzę, że temat dotyczy czegoś innego ; p
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Nawet jeśli to tylko "skojarzenie" to użycie jednoznacznie "kojarzących" się symboli i gestów zostało odebrane jako obraza i profanacja. Ja też wstydzę się za tych, którzy nazywają się "prawdziwymi Polakami" a używają symboli które się jednoznacznie "kojarzą". Poza tym "salutowanie po rzymsku" jest powszechnie "kojarzone" z poglądami nazistowskimi. Jeśli ludzie, którzy nazywając się "prawdziwymi Polakami" "salutują po rzymsku" to ja widzę tu pewną nieścisłość - dlaczego nie mogą wstąpić do wojska i salutować po polsku? (!) Jeśli chęć salutowania jest u nich tak silna to niech wstąpią do armii, porządna musztra wybije im z głowy głupoty, nasalutują się do woli a i dla kraju może zrobią coś pożytecznego.
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
callidonis, racz z łaski swej przejrzeć to forum na pod hasłem salut rzymski. Wiele razy tłumaczyliśmy co to za gest i z czym się powinien kojarzyć. Ludzie którzy ginęli na Górze Świętej Anny to byli właśnie w wielkiej liczbie osoby związane z ruchem narodowej demokracji. Nie można piękniej oddać im hołdu niż przez gest, który był dla nich święty.

Natomiast jeśli chodzi o swarzycę na fladze Zadrugi... Wygląda znacznie mniej smacznie niż salut, mogli by używać wyłącznie toporła zwłaszcza, że ta stylizowana nie jest chyba jakoś specjalnie z zadrugizmem przedwojennym związana.
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wyraziłem swoje zdanie, które jest zbieżne z opinią ludzi, którzy zostali w ten sposób obrażeni. Jedni ten gest nazywają "salutem rzymskim" (oczywiście to rozumiem) inni widzą w tym wyraźne nawiązanie do ideologii nazistowskiej. Ja, jak i większość Polaków należę do tej drugiej grupy. Mój pogląd na ten temat jest taki - chcesz zasłużyć się dla Polski i wykazać się jako patriota (?) - wstąp do wojska.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Wyraziłem swoje zdanie, które jest zbieżne z opinią ludzi, którzy zostali w ten sposób obrażeni.
ciekawe, że "uczestnicy i potomkowie powstańców poczuli się urażeni" a powstańcy? nie poczuli się urażeni :]

Jedni ten gest nazywają "salutem rzymskim" (oczywiście to rozumiem) inni widzą w tym wyraźne nawiązanie do ideologii nazistowskiej. Ja, jak i większość Polaków należę do tej drugiej grupy. Mój pogląd na ten temat jest taki - chcesz zasłużyć się dla Polski i wykazać się jako patriota (?) - wstąp do wojska.
nie każdego przyjmują, nie każdy się nadaję, nie każdy wreszcie chce(chociaż poznałem na innym forum jednego podoficera WP który miał w nicku 1488 i te liczby nie wzięły się tam przez przypadek :D )
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5

Najbardziej mnie wk*rwia jak taki mierny dziennikarzyna co nie ma o tym pojecia robi o takich rzeczach reportaż.
Jak to powiedział - "symbole mające niewiele wspólnego z patriotyzmem" - a z czym k*rwa?

Dziennikarze to naprawdę gorszy gatunek ludzi, nie wszyscy ale większość. Później taki reportaż ogląda taki fightern czy bacuś czy callidionis i naprawdę myślą że Zadrguga czy ONR to nie są patrioci tylko jacyś zdrajcy...Ręce opadają.
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
(...)Zadrguga czy ONR to nie są patrioci tylko jacyś zdrajcy...Ręce opadają.

To nie są "jacyś" zdrajcy. Jeśli jestem patriotą i chcę to okazać poprzez symbole narodowe to używam symboli, które prawnie uznane są za narodowe. Jeśli uważacie, że stanowione w tej kwestii polskie prawo oszukuje polskich obywateli lub "system was zdradził" to ja widzę tu coś co można nazwać paranoją. Jeśli ktokolwiek z polskich patriotów lub "patriotów" ma wątpliwości co do tego jak wyglądają polskie symbole narodowe to proponuję zaprzyjaźnić się z:

http://www.symbolenarodowe.pl/

Chciałbym poznać opinię tych powstańców, którzy "nie poczuli się urażeni", bo to, że o tym piszesz jeszcze o niczym nie świadczy (nikt nie każe mi bezgranicznie wierzyć w wasze słowa). Co do tego, że "nie każdy się nadaje" - większość jednak się nadaje (a teraz przyjmują ochotników z otwartymi ramionami) bo służba w wojsku to nie tylko bieganie z karabinem. A jeśli nie wojsko to o swoim patriotyzmie możesz zaświadczyć w inny, równie pożyteczny sposób - służby mundurowe nie ograniczają się do wojska. Ja na miejscu tych, którzy krzyczą o swoim wielkim patriotyzmie i "nie chce" im się służyć swojemu krajowi zastanowiłbym się czy określenie "patriota" jest tu odpowiednie.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
To nie są "jacyś" zdrajcy. Jeśli jestem patriotą i chcę to okazać poprzez symbole narodowe to używam symboli, które prawnie uznane są za narodowe. Jeśli uważacie, że stanowione w tej kwestii polskie prawo oszukuje polskich obywateli lub "system was zdradził" to ja widzę tu coś co można nazwać paranoją. Jeśli ktokolwiek z polskich patriotów lub "patriotów" ma wątpliwości co do tego jak wyglądają polskie symbole narodowe to proponuję zaprzyjaźnić się z:

Prawo piszą ludzie, wielu z nich to idioci. Artykuł 13 konstytucji jest bezsensowny i uderza w demokracjie. Nie ma wolności słowa w Polsce - chyba że dla czerwonych i różowych, to tak.

To też są symbole narodowe:

120px-4sp.jpg


120px-Fed.Pol.Zw.Ob.Oj.1927.jpg
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wysuwam domniemanie, że czujesz się pokrzywdzony przez polskie prawo a „idiotami” nazywasz ludzi o rozległej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu a przez to uprawnionych do stanowienia prawa - cóż, nie zabraniam Ci tego ale wiedz, że publiczne nazwanie kogoś idiotą (ty oczywiście tego nie czynisz) może stanowić podstawę do wytoczenia procesu z powództwa cywilnego. Co do art. 13 – nie wiem co masz na myśli pisząc „bezsensowny” bo nie opierasz tego twierdzenia na żadnym argumencie. Twierdzenia nie oparte na argumentach są bezwartościowe (ja też mogę powiedzieć, że Ziemia jest płaska ale co z tego gdy nie jest). Co do „uderzania w demokrację” - skonfrontuj swoją wiedzę, na temat znaczenia słowa „demokracja” z hasłem słownikowym, możliwe, że rozumiesz to słowo odmiennie od tego co faktycznie oznacza. Gdyby wolności słowa w Polsce nie było TO (jak i wiele innych) for prawdopodobnie nie miałoby racji bytu. Poza tym, jakakolwiek wolność (również ta, dotycząca słowa) kończy się tam gdzie zaczyna się naruszanie sfery wolności drugiego człowieka. Tego dotyczy również używanie wulgaryzmów, obraźliwych epitetów czyli ogólnie - przekraczanie granic tabu językowego, co prowadzi do przemocy językowej.

Symbole, które raczyłeś przytoczyć nie są "symbolami narodowymi" lecz symbolami formacji wojskowej (Odznaka 4 Pułku Strzelców) i organizacji (stowarzyszenia) pozarządowej (Federacja Polskich Związków Obrońców Ojczyzny). Zrodziły się one w czasach gdy ich konotacje nie były powszechnie uznane za negatywne czy związane z ideologią nazistowską. Poza tym, polskim symbolem narodowym jest to co w świetle obecnie stanowionego prawa jest za ten symbol uważane a z tego co mi wiadomo, konstytucja z 2 kwietnia 1997 roku nie wymienia swastyki jako symbolu narodowego.

Czasem dziwi mnie (czasem irytuje), że ludzie tak mocno „przyklejeni” do wartości narodowych nie potrafią „obsługiwać” swojego ojczystego języka. Napisałem to już w innym temacie ale napiszę też tutaj – miejcie świadomość językową drodzy forumowicze, jeśli nie jesteście pewni literalnego znaczenia jakiegoś słowa, którego chcecie użyć, skorzystajcie ze słownika. Nie chodzi mi tu o uszczypliwości, marzy mi się jeno aby treści płynące z dyskusji nie ulegały zniekształceniu – szanujmy nasz język.
 

vicealigator

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
109
Punkty reakcji
1
Miasto
Bristol, UK
Wysuwam domniemanie, że czujesz się pokrzywdzony przez polskie prawo a „idiotami” nazywasz ludzi o rozległej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu a przez to uprawnionych do stanowienia prawa

Prawo w Polsce stanowi glownie Parlament, czyli zbieranina najrozmaitszych cwaniakow, ktorym najlepiej udalo sie omamic wyborcow, by na nich zaglosowali. W poprzedniej edycji tego kabaretu prawo tworzyli m.in. tak wybitni jego znawcy jak Samoobroniarze :papa: Oj, znali prawo, znali; a zwlaszcza jak je lamac
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Czasem dziwi mnie (czasem irytuje), że ludzie tak mocno „przyklejeni” do wartości narodowych nie potrafią „obsługiwać” swojego ojczystego języka. Napisałem to już w innym temacie ale napiszę też tutaj – miejcie świadomość językową drodzy forumowicze, jeśli nie jesteście pewni literalnego znaczenia jakiegoś słowa, którego chcecie użyć, skorzystajcie ze słownika. Nie chodzi mi tu o uszczypliwości, marzy mi się jeno aby treści płynące z dyskusji nie ulegały zniekształceniu – szanujmy nasz język.
skoro uważasz, że za slowo "idiota"(skonfrontuj swoją wiedzę, na temat znaczenia tego słowa z hasłem słownikowym) w czasach współczesnych, można pozwać kogoś do sądu to nie masz prawa nas pouczać :]

Co do symboli narodowych masz rację, co nie zmienia faktu, że w jakiś sposób swastyka była związana z naszą kulturą(zwłaszcza wśród górali).
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Co do tego, że "nie każdy się nadaje" - większość jednak się nadaje (a teraz przyjmują ochotników z otwartymi ramionami) bo służba w wojsku to nie tylko bieganie z karabinem. A jeśli nie wojsko to o swoim patriotyzmie możesz zaświadczyć w inny, równie pożyteczny sposób - służby mundurowe nie ograniczają się do wojska. Ja na miejscu tych, którzy krzyczą o swoim wielkim patriotyzmie i "nie chce" im się służyć swojemu krajowi zastanowiłbym się czy określenie "patriota" jest tu odpowiednie.
Problem w tym, że nie jest to takie proste. Większość z nas służby mundurowe zna z tej gorszej strony. To nas państwo ściga. Ja z autopsji powiem, że miałem problemy z ABW. Normalne więc, że służba temu systemowi nie wchodzi w grę, chyba, żeby go rozmontować. Więc patriotyzm nie ma tu nic do rzeczy. Tu nie chodzi o wierność brukselskiej biurokracji tylko Ojczyźnie, a to nie to samo.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
callidionis dziecino ale czemu ty tak na siłe udajesz inteligenta i uzywasz takich pompatycznych słów?
Wyluzuj, bo wychodzisz na błazna. Tu nie musisz sie tak napinać bo to nie uniwersytet. Rozmawiaj z nami jak przy ognisku, gdzie palimy lewackie ksiązki i pijemy piwko.

Napisales ze nie uargumentowalem dlaczego art. 13 jest taki żałosny i beznadziejny - przecież zrobiłem to w następnym zdaniu !

Zaprzecza wolności słowa. A poza tym jak pokazuje praktyka i rzeczywistość - jest przestrzegany tylko dla jednej strony, tej prawej.

Problem w tym, że nie jest to takie proste. Większość z nas służby mundurowe zna z tej gorszej strony. To nas państwo ściga. Ja z autopsji powiem, że miałem problemy z ABW. Normalne więc, że służba temu systemowi nie wchodzi w grę, chyba, żeby go rozmontować. Więc patriotyzm nie ma tu nic do rzeczy. Tu nie chodzi o wierność brukselskiej biurokracji tylko Ojczyźnie, a to nie to samo.

Doookladnie, to tez sobie wbij do glowy caligionis, obrońco sztucznej i narzuconej nam "demokracji"
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Jeśli ktoś mówi że "swastyka" to symbol narodowy to jest po prostu debilem. Dobrze że te symbole są zakazane w polsce, 30 lat więzienia powinno za to być. Jeszcze powinni zakazać symboli komunistycznych i również za to karać, bo to są symbole wrogie polsce, a jeśli ktoś chce legalizacji tych czy tamtych symboli to jest zdrajcą ojczyzny !!!!!!!!! Za zdradę ojczyzny również powinna być kara.
 
Do góry