Skini

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
sie zastanawiam, w ktorym momencie historii w to wszystko wmieszali sie metale, nie chodzi mi o tych nazi, tylko zwyklych, uznawanych za wrogow nr 1 razem z anarchopunkami? bo na przyszlosc jak mam po ryju dostac to przynajmniej chce wiedziec za co :)

Wielu skinheadów słucha black metalu, np. burzum, graveland wprawdzie jest to nsbm ale jednak bm .
Nie mów jak dzieciak i nie generalizuj mkay? Nie kazdy skinhead bije kogokolwiek za to ze ma dlugie wlosy. Tak było może kiedys jak wśród skinów było wiekszosc ludzi przypadkowych i zwyklych huliganów. A co wśród metali czy punków nie brakuje prymitywnych kołków? Wszyscy aniołki? Jak można tak w ogóle generalizowac i tworzyć jakieś dziecinne mity.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Nie raz widziałem sytuację, że długowłosy dostawał od skinów właśnie za włosy. Nie mówię, że wszyscy tak czynią. Ale przypadki się zdarzają. A wyjątek potwierdza regułę. Dzisiaj wielu skinów woli dyskutować i w ten sposób wyrażać swoje poglądy, ale zdarzają się niestety i tacy, którzy nawet nie wiedzą czego bronią. Mają zakodowane, że czarni, czerwoni i pancury są fe i tego się trzymają. Po prostu dzieciaki z biednych domów, dla których najważniejsze jest by założyć glany i pójść kogoś naskładać bez względu na ideologię.

Nie mówię, że wśród innych subkultur nie zdarzają się przypadki pobić, czy nawet zabójstw. Ale skini to subkultura od korzeni agresywna. Nastawiona na bójki, których członkami po dziś dzień stają się zwykli bojówkarze. Prowadzeni często przez kilku, którzy wiedzą czego chcą, a ich wykorzystują jak taką darmową siłę roboczą, która pozwoli im dotrzeć do celu. Tak po części wygląda sprawa z niemieckim NPD.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Wielu skinheadów słucha black metalu, np. burzum, graveland wprawdzie jest to nsbm ale jednak bm .
Nie mów jak dzieciak i nie generalizuj mkay? Nie kazdy skinhead bije kogokolwiek za to ze ma dlugie wlosy. Tak było może kiedys jak wśród skinów było wiekszosc ludzi przypadkowych i zwyklych huliganów. A co wśród metali czy punków nie brakuje prymitywnych kołków? Wszyscy aniołki? Jak można tak w ogóle generalizowac i tworzyć jakieś dziecinne mity.
~jako że brak mi skilla umożliwiającego rozróżnianie skinów (jest ich prawie tak wiele jak podgatunków metalu) wiec nie napisałem skinów żeby nie uogólniać, ale żebyście sami sobie tam wstawili tych skinów co trzeba.
 

Sernik

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
przeczytałem pierwsze posty i mi się odechciało więcej.

Są rózni skini jak wszędzie zdaża się i hołota. Tradycyjni Skinhed's nie bawią się w polityke liczy sie dla nich przedewszystkim tradycja i sympatia do własnego kraju.
Kłania sie lektora spiryt of 69 (data powstania ruchu Skinhead's)
A te wszystkie polityczne odłamy na prawo i lewo są uwazane przez tych tradycyjnych za skrzywienie ruchu. A mocniej skrzywieni na prawo za Bone headów.

Pewnie nie wielu z was słyszało o czyms takim jak RASH Skindhed albo SHARP Skinhed :mruga:

ps. nie jestem skinem
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ostatio ciagle o nich tu sie gada aby wytlumaczyc ze sa rozni skini, jak nie chce Ci sie czytac wszystkich postow czytaj ostatnie, nie pierwsze
 

małyOi!69

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
przeczytałem pierwsze posty i mi się odechciało więcej.

Są rózni skini jak wszędzie zdaża się i hołota. Tradycyjni Skinhed's nie bawią się w polityke liczy sie dla nich przedewszystkim tradycja i sympatia do własnego kraju.
Kłania sie lektora spiryt of 69 (data powstania ruchu Skinhead's)
A te wszystkie polityczne odłamy na prawo i lewo są uwazane przez tych tradycyjnych za skrzywienie ruchu. A mocniej skrzywieni na prawo za Bone headów.

Pewnie nie wielu z was słyszało o czyms takim jak RASH Skindhed albo SHARP Skinhed :mruga:

ps. nie jestem skinem

no wkoncu ktos sie dobrze wypowiedział :D
a jacobs skini leją długowłosych ale w przypadku jak długowosego leje oi! czy sharp czy tfu rash to ten który jest bity to masz dwie opcje albo hipis albo metal nacjonalista
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
przeczytałem pierwsze posty i mi się odechciało więcej.

Są rózni skini jak wszędzie zdaża się i hołota. Tradycyjni Skinhed's nie bawią się w polityke liczy sie dla nich przedewszystkim tradycja i sympatia do własnego kraju.
Kłania sie lektora spiryt of 69 (data powstania ruchu Skinhead's)
A te wszystkie polityczne odłamy na prawo i lewo są uwazane przez tych tradycyjnych za skrzywienie ruchu. A mocniej skrzywieni na prawo za Bone headów.

Pewnie nie wielu z was słyszało o czyms takim jak RASH Skindhed albo SHARP Skinhed :mruga:

ps. nie jestem skinem

O rany, kolejny... :D Kazdy zna tą historię i nikogo ona nie obchodzi. Teraz i od dawna juz w 99% skinheadzi są albo neofaszystami albo neonazi albo nacjonalistami, albo "zwyklymi" patriotami tyle ze radykalniejszymi niż szara tłuszcza. SHarpy chlejące browary i spiewające tylko o chlaniu browara i glupotach nikogo nie obchodzą i w ogóle sie nie liczą.
 

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Za pióra??No nie wiem...
Ja trzymam z niektórymi skinami,chociaż mam długie włosy.
Może to fakt,że dysponuje wiedzą o nsbm,jak i ilością płyt przekraczająca ich wielokrotnie trzyma mnie przy życiu.
Tak jak wspominaliście skini to agresywna subkultura,ale to też ludzie i na pewno myślą co robią.
Ale popatrzcie na to z innej perspektywy.
Jest sobie Jaś skinem i ma wmawiane,że ma nap*erdalać wszystko co jest przeciwko jego poglądom.
Rzadko,który metal jest nacjonalistą,nie mówiąc już o ideologiach nazistowskich.
No i idzie sobie parkiem np. metal z koszulką metallici,na dróżce stoi Jaś ze Stasiem i Zenkiem i stwierdzają że mu na*ebią,bo ma długie włosy i na pewno myśli inaczej niż my!!
Ale inna sytuacja,idzie metal z koszulką Gravelandu albo Burzum,i trzem panom w głowie tworzy się bug,bo wiedzą,że Varg i Rob Darken są mocno zwiazani z nazizmem i nie wiedzą co zrobić.
Graveland w sumie za split nagrany z Honorem,oraz ich znajomość,a Burzum muzycznie pozostaje BM,ale Varg stworzył organizację nazistowską w wiezieniu,oraz jest zwolennikiem rasy aryjskiej,ale to wie każde dziecko.
Nie jestem w temacie,bo rzadko wpadam na to forum teraz,ale napisałem kilka słów ode mnie.
Nie każdy skin,musi myśleć tylko o biciu się.
I nie od razu osoba,która jest łysa,nosi glany,bogówki i ciemne ciuchy musi być skinem.
Podam przykład, D. z Mgły,Iperyt,Mord i Corax z Taake,Khorzon z Arkony.

A Ty Wraith nie pie*dol za przeproszeniem głupot,bo alkoholem może cuchnąć od każdego,nawet od Ciebie(nie obchodzi mnie,że możesz być abstynentką)
Poza tym wmawianie komuś,że jego ideologie są złe mija się z celem.
Postępujesz jak chrześcijańskie ścierwo,nie podając żadnych sensownych argumentów potwierdzających swoją rację.
Idź dziecko pobaw się lalkami,posłuchaj MTV i wejdź na Gadu-Gadu bo twój internetowy chłopak na Ciebie czeka.

Pozdrawiam.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
wiesz, to co spotykam na ulicy, to nie wie ze istnieje takie cos jak burzum, a jeszcze zeby wiedzialo ze to nazi to bylby cud, wiec u mnie zapewne i nazi by dostal po ryju, ale to juz inna bajka :p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A dalej Nocturnus twierdzisz, że łyse głowy u skinów to stereotyp?

Tylko, że nie każdy długowłosy chodzi w koszulkach z zespołami, prawda? Mój kumpel szedł sobie ulicą. Wygląd? Glany, czarne bojówki, bundeswehra, długie włosy, a skin przechodzący koło niego splunął mu w twarz. I co? Nie miał na sobie żadnych symboli, które mogłyby go do niego zniechęcić. Więc gdzie tu podstawa tego jeśli nie w długich wlosach?
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
@Outremer - "A Ty Fightern jeszcze tropisz jakiś gówniarzy" - problem w tym że takich gówniarzy wśród skinów jest teraz dużo. Oczywiście do prawdziwych skinow nic nie mam.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Zarówno wśród skinów jak i wśród kazdej innej subkultury znajdą się dzieciaki dla szpanu. I jeśli w czymkolwiek miałbym się jednoczyć ze skinami narodowcami to tylko i wyłącznie w eksterminacji tych fałszywych.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Bywa i tak xD A to jakieś mocarne typki??
Czy mocni są tylko w grupie??
to zalezy, niektorzy od podstawowki to na silownie, na jakies sporty walki itp chodza :p za to ostatnio po ulicach poanoszy sie scierwo co powiedziec im ze szmaty to odpowiedza dopiero jak sa wystarczajaco daleko zeby ich niedogonic, dzis np zaczeli wyzywac dopiero jak wsiadalem do autobusu (takie szczurze zachowanie to dopiero wstyd)
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Co sądzicie o tym wierszyku :D Jest troche wulgarny i agresywny ale mam nadzieje ze nikogo nie urazi az tak bardzo :)

Miejsce lewicy jest na szubienicy
Trafią tam internetowi wojownicy
Lewusy, które cipki nie wąchały
Tylko gazeta.pl swoimi wpisami zaśmiecały

Lewary drogie, rade mam jedną
Zacznijcie działac bo fiutki wam zwiędną
A wszystkie gorące ogolone cipki
Wezmą skinheadzi na swoje pytki

Jak grob Stalina ze wstydu zginiecie
Bo cały czas masujecie sie przy naplecie
Bo ładne laski mają usta namietne
I biorą do buzi tylko skinowskie pyty ponetne
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
1masz marzenia :D:D
2wszystkie ladne co znam wysmialyby Cie z tym wierszykiem bo od skinow wola trzymac sie z daleka
3z tego co wiem jako ze nie jestem patriota to za lewego mnie macie, wiec wierszyk i do mnie, ale sie nie skusze, ogolone niech sobie biora skini, mi sie tam one z malymi dziewczynkami kojarza, mnie interesuja te dojzale :)
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
@Outremer - "A Ty Fightern jeszcze tropisz jakiś gówniarzy" - problem w tym że takich gówniarzy wśród skinów jest teraz dużo. Oczywiście do prawdziwych skinow nic nie mam.
Głównie to sezonowcy. Dziś tu , jutro tam. No i oczywiście jest trochę półmózgów jak np. niektórzy pokazani w " My Polska Rasa ".
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
Mazury
Za długie włosy raczej nikt by nie dostał wpi.erd.ol od skinów. Chyba, że od jakichś poj.eb.any.ch, sk.urw.io.nych pozerów, którzy :cenzura: wiedzą o swojej subkulturze.
Jak już za fryzurę, to raczej za irokeza można dostać od nich wpie.rdol, ale nie za długie włosy. Skini, zwłaszcza NS tesz słuchają metalu, mają podobne poglądy o chrześcijaństwie i pogaństwie, więc dlaczego mieli by lać metalowców (na przykład mnie) ? Mam kilku kumpli skinów, a sam jestem metalowcem i trzymamy sztamę.

Mój znajomy (34-letni metal), mówił mi, że jakieś kilkanaście lat temu (początki lat 90), był w Gdańsku ze znajomymi skinami, w takim klubie dla skinheadów. Sam wówczas miał długie włosy (teraz już nie ma, bo mówi, że po wojsku nie chciało mu się znowu zapuszczać).
No więc ponoć podszedł do nich kelner i zapytał się, co by chcieli, a jeden z jego kumpli mówi mu, że tu kolega ma długie włosy i czy nie mają nic przeciwko, no bo to jest klub dla skinheadów.
A kelner powiedział, że "żaden problem, metale są tu bardzo mile widziani, byle żadna :cenzura:a z kogucikiem sie tu nie pokazywała" (bez obrazy dla punków).
Potem powiedzieli, że mają życzenie na puszczenie jakiegoś zespołu, kelner spytał się, jakiego, a kumpel powiedział, że Cannibal Corpse. A kelner mówi do wszystkich skinów "Cannibal Coprse dla kolegi", a skini zaczęli klaskać.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
stakimi skinami to zyc by sie dalo, ale wez tu takie cholerstwo na ktore spojzec nie mozna sobie nawet ;/ no ale juz w takim barze to siedziec bym nie chcial, czulbym sie jak na polu minowym :p
 
Do góry