Skini

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
świetny przykład na to jak rasistowskie uprzedzenia bywają krótkowzroczne i bezsensowne

ciekaw jestem jak koledzy tolerancyjni inaczej skomentują ten nius
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
czemu rasistowskie? Uważasz, że należysz do innej rasy niż Szwaby?

trzeba było zostać w kraju, a nie pchać się tam, gdzie nas nie chcą, okrutne ale prawdziwe
 

agrawa69

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiecie co - tak sobie to czytam i czytam i dziwię się, że młodzi ludzie mogą być tak ograniczeni. Jak można wypowiadać się na temat, o którym nie ma się pojęcia? Wy naprawdę myslicie, że skini, to bezmózgie palanty, którzy nie myślą o niczym innym, tylko o tym,żeby skopać jakiegoś murzyna, dreadziarza, czy punkowca?

Żal normalnie się robi... Radzę poczytać trochę fachowej literatury, a dopiero potem wydawać jakiekolwiek osądy...

np. "SPIRIT OF '69" , ciekawe i jakże pouczające źródło wiedzy na temat ruchu, jego początków i założeń. Nie wiem, czy wiecie (a widzę, że raczej nie), ale prawdziwy skinhead nie ma nic wspólnego z rasizmem (no może oprócz gardzenia nim), nacjonalizmem i faszyzmem. Wszystko, co ma z tym coś wspólnego RUCHEM SKINHEAD nie jest!!!!! SKINHEAD nie ma żadnych podziałów na NR, NS i tym podobne bzdury - te ruchy wykształciły się znacznie później niż właściwy ruch - to pogrobowcy SKINHEADÓW, a nazywają się tak, gdyż nie byli w stanie wymyślić własnej nazwy, czy stylu ubierania się.

Dla (prawdziwych) skinów Wasze osądy są krzywdzące. Nie widzieliście nigdy, jak skinhead bije w ryj faszola, a piwo pije wśród punkowców i rastuchów? Myślałam,że w dobie internetu ludzie wiedzą coś więcej, a takie średniowieczne osądy wydają tylko mocherowe stare baby - ale widzę, że się myliłam...

Czytać ludzie, czytać...
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
W gruncie rzeczy stwierdzenie "prawdziwy skinhead" powinno odnosić się do SHARP-ów. Bo o to w tym wszystkim na samym początku chodziło ;)

A co do filmiku to ten koleś na początku śmiesznie czyta. Jakby chciał a nie mógł.


Jacy sharpowcy?! Raczej skinheadzi tradycyjni
tutaj jest lepszy film. Była jeszcze część II ale nie wiem co się z nią stało
http://pl.youtube.com/watch?v=3CDrZI-1yI8
http://pl.youtube.com/watch?v=__kTG6e7wO4&...feature=related


Kiedyś to nie było Oi! A hasło "punks and skin unite and win" było na porządku dziennym bo obie te subkultury trzymały się razem. Ale pierwsi skini byli antyrasistami więc najbliżej im do współczesnych SHARP-ów ;)


Nie byli antyrasistami tylko trzymali z murzynami, to tak jakbyś powiedział, że hiphopowcy są antyrasistami.


Ruch skinhead powstał jako odpowiedź na rasistowskie ataki w kierunku jamajskich imigrantów. Skini byli i biali i czarni.


właśnie właśnie szpilko69 trzeba czytać czytać. Wystarczyło zajrzeć na poprzednią stronę a tutaj tebata nad korzeniami tego ruchu. Czytać trzeba.

Co to znaczy "prawdziwy skinhead"? to taki z atestem instytutu matki i dziecka?
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Więc wytłumaczcie mi - koleś, który dorwał mnie i obił za naszywkę "muzyka przeciwko rasizmowi" nie był skinem? A jak już skończył, a ja leżałem z krwawiącym nosem to krzyknął tylko - "nie zadzieraj ze skinami!" - to są jego słowa. Pomijam fakt, że do dziś mam problem ze szczęką a gościa, który to zrobił mam za śmiecia. Chcę wiedzieć kogo (jaki ruch społeczny/subkulturę) mieć za sprawcę tego idiotyzmu jakim jest neofaszyzm i jak mu przeciwadzałać? Skoro to nie skini to kto? Może ktoś z "panów w temacie" mi to wyjaśni?
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
zapytaj się agrawy a nie nas, ona tutaj jest od rozpoznawania "prawdziwych" skinheadów.

Mi się wydaje, że natrafiłeś po prostu na debila. Pocieszę Cię, że jak ja nosiłem krzyż celtycki na łańcuszku to próbowali mnie pobić antyrasiści jak wracałem autobusem do domu. Kretyni są wszędzie bez względu na subkulturę.
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Kretyni są wszędzie bez względu na subkulturę.

Zgadzam się. Ale mimo to (z własnych obserwacji) wyciągam wnioski, że dredziaże są jednak mniej agresywni od - nazwijmy ich umownie - "nowych skinheadów". Co do pewnej symboliki - naszywki, wisiorki itd. - jest to element prowokacji - i chyba każdy się w tym momencie zgodzi. Jednak ja staram się edukować na temat pewnej symboliki i sięgać do jej źródeł. Gdy widzę młot thora czy krzyż celtycki to nie spajam jego symboliki z wyglądem agresywnego, łysego, w glanach i z czerwonymi szelkami kolesia ale z elementami źródłowymi. Choć przyznać muszę, że ostatnio takie podejście jest coraz trudniejsze. Bo i coraz częściej jest tak, że symbolika zostaje zastosowana wbrew pierwotnemu znaczeniu. Nie mam nic przeciwko eksponowaniu swoich przekonań ale egzekwowanie siłą do ich zmiany jest dla mnie zachowaniem przedszkolaka ze zdiagnozowanym niedorozwojem umysłowym. Oczywiście inaczej rzecz ma się w przypadku symboli, które konstytucyjnie uznane są za zakazane. Swastyka zawsze była dla mnie symbolem nienawiści i jednoznacznie kojarzy się większości polaków z tym samym i myślę, że zakaz jej eksponowania jest jak najbardziej słuszny. Podsumowując - nie mam nic przeciwko wyznawaniu poglądów różnych lub sprzecznych z moimi, nie mam też nic przeciwko eksponowaniu tego w ubiorze czy muzyce ale agresja zawsze będzie dla mnie aktem ukazującym bezmyślny idiotyzm agresora.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Żal normalnie się robi... Radzę poczytać trochę fachowej literatury, a dopiero potem wydawać jakiekolwiek osądy...
A ja radzę poczytać cały ten temat, a potem wydawać jakiekolwiek osądy.

Agrawa jesteś takim nuworldem tylko w drugą stronę. Tamten jest tak zafascynowany ruchem NS, że nie dopuszcza do siebie wiadomości, że kiedyś NS nie było, a Ty myśląc, że skoro pierwsi nie byli NS-ami to i dzisiejsi nie mogą kłócisz się z historią, a z historią się nie kłóci, o historii można rozmawiać. Zwłaszcza o takiej prostej historii. Co do pierwszych, początkowych skinów masz rację i tu się zgodzę, ale losy tego ruchu potoczyły się nieco inaczej niż byś chciała. NS i NR są skinami tak samo jak SHARPy i RASHe. W historii ruchu skinhead nie ma przerwy i momentu, kiedy by on nie istniał. Istnieje bez przerwy od kiedy powstał i przechodzi przemiany jak każdy inny ruch kontrkulturowy (nie oszukujmy się). Przyszłaś, zrobiłaś bałagan i tyleśmy Cię widzieli.

Mi się wydaje, że natrafiłeś po prostu na debila. Pocieszę Cię, że jak ja nosiłem krzyż celtycki na łańcuszku to próbowali mnie pobić antyrasiści jak wracałem autobusem do domu. Kretyni są wszędzie bez względu na subkulturę.
Szkoda, że nie było z Tobą NacjonalistyNR. On by im połamał kilka żeber i skopał na ziemi.

Gdy widzę młot thora czy krzyż celtycki to nie spajam jego symboliki z wyglądem agresywnego, łysego, w glanach i z czerwonymi szelkami kolesia ale z elementami źródłowymi.
A jak zobaczysz kolesia ze swastyką na ramieniu z prawą ręką wyprostowaną to pomyślisz, że jest buddystą zafascynowanym Cesarstwem Rzymskim?

Dzisiaj nie nosi się krzyży celtyckich aby odwołać sie do ich pierwotnego znaczenia.
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Gdy widzę młot thora czy krzyż celtycki to nie spajam jego symboliki z wyglądem agresywnego, łysego, w glanach i z czerwonymi szelkami kolesia ale z elementami źródłowymi. Choć przyznać muszę, że ostatnio takie podejście jest coraz trudniejsze. Bo i coraz częściej jest tak, że symbolika zostaje zastosowana wbrew pierwotnemu znaczeniu.

Pewnie nie doczytałeś kolejnych zdań. Nie szkodzi.

Zgadzam się,że "Dzisiaj nie nosi się krzyży celtyckich aby odwołać sie do ich pierwotnego znaczenia." ale to nie wina symbolu ale człowieka, który tę symbolikę krzywi.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
czemu rasistowskie? Uważasz, że należysz do innej rasy niż Szwaby?

trzeba było zostać w kraju, a nie pchać się tam, gdzie nas nie chcą, okrutne ale prawdziwe

z tego co wiem to Niemcy raczej nie są Słowianami...uważają się za wyższą rasę<oczywiście nie wszyscy,a tylko rasiści>,
Ty jako polski rasista nie możesz tego przeboleć,a ja się z tego śmieję bo dla mnie rasy są równe.

poza tym,oczywiście ze nas tam chcą,wschodnie Niemcy są bardzo wyludnione,a Polacy są szansą na utrzymanie przy życiu tych regionów.Polaków nie toleruje tam zapewne z 1-3% tubylców,problem w tym że są oni najbardziej agresywni i widoczni.

może też kiedyś będziesz w sytuacji gdy wyjazd za granicę stanie się jedyną szansą na godne życie<czego Ci nie życzę>,wtedy zrozumiesz jak bardzo się kiedyś myliłeś.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
z tego co wiem to Niemcy raczej nie są Słowianami...uważają się za wyższą rasę<oczywiście nie wszyscy,a tylko rasiści>,
Ty jako polski rasista nie możesz tego przeboleć,a ja się z tego śmieję bo dla mnie rasy są równe.

poza tym,oczywiście ze nas tam chcą,wschodnie Niemcy są bardzo wyludnione,a Polacy są szansą na utrzymanie przy życiu tych regionów.Polaków nie toleruje tam zapewne z 1-3% tubylców,problem w tym że są oni najbardziej agresywni i widoczni.

może też kiedyś będziesz w sytuacji gdy wyjazd za granicę stanie się jedyną szansą na godne życie<czego Ci nie życzę>,wtedy zrozumiesz jak bardzo się kiedyś myliłeś.


przepraszam, ale czego nie mogę przeboleć? (jestem też w końcu nacjonalistą)
1/3 Niemiec leży na Słowiańszczyźnie, przez wieki mieszaliśmy się, ze Szwabami, więc jacy tam z nich Germanie a z nas Słowianie. Gdyby nie język i kultura nie różnimy się w zasadzie niczym od Niemców, co nie znaczy, że mamy z tego powodu zatracić swoją tożsamość.

Z tym wyludnieniem to nie nasza sprawa, nie chcą nas tam ich sprawa, wolą najwyraźniej Turków :lol:

może. A może zostanę pomimo to, obaczym
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
przepraszam, ale czego nie mogę przeboleć? (jestem też w końcu nacjonalistą)
że jesteś dla nich kimś gorszym,jak np. dla Ciebie Czeczen
1/3 Niemiec leży na Słowiańszczyźnie, przez wieki mieszaliśmy się, ze Szwabami, więc jacy tam z nich Germanie a z nas Słowianie.
Gdyby nie język i kultura nie różnimy się w zasadzie niczym od Niemców, co nie znaczy, że mamy z tego powodu zatracić swoją tożsamość.
to samo można napisać o Żydach i Polakach<a nawet różnimy sie jeszcze mniej bo wielui Zydów zna polski>,a skoro różnice się zacierają to po co bawić sie jeszcze w jakieś nacjonalizmy?
Z tym wyludnieniem to nie nasza sprawa, nie chcą nas tam ich sprawa, wolą najwyraźniej Turków laugh.gif
ale oni nas tam chcą,nie chcą nas tylko Twoi odpowiednicy zza Odry...
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
"że jesteś dla nich kimś gorszym,jak np. dla Ciebie Czeczen"
mam to gdzieś, nie wiem czemu mi to wmawiasz. Nie mam nic do Czeczenów, pod warunkiem, że siedzą u siebie.

"to samo można napisać o Żydach i Polakach<a nawet różnimy sie jeszcze mniej bo wielui Zydów zna polski>,a skoro różnice się zacierają to po co bawić sie jeszcze w jakieś nacjonalizmy?"
mieszasz pojęcia rasizm/nacjonalizm. W przeciwieństwie do pana z pędzlem pod nosem, nie uważam Żydów za inną rasę.
Nie lubię Żydów za ich mentalność(Żydów a nie każdego poszczególnego Żydka)"


"ale oni nas tam chcą,nie chcą nas tylko Twoi odpowiednicy zza Odry..."

veto moich odpowiedników :p
naprawdę chcą tam złodziei samochodów, pijaków? przecież taki obraz kształtują tam nawet media.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
naprawdę chcą tam złodziei samochodów, pijaków? przecież taki obraz kształtują tam nawet media.
Swego czasu widywałem w Goerlitz (mieszkam przy granicy) plakat brzmiący "Jedź do Polski na wakacje, Twoje auto już tam jest". Oznakowany był jako dzieło NPD, a jak wiadomo co jak co, ale Polaków to oni kochają, że łohoho.


Callidionis czytałem całość, tylko nie rozumiem tej wybiórczości. Dlaczego niektóre symbole traktujesz archaicznie, a inne nie.
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
Już odpowiadam:
Są symbole i Symbole. Pierwsze z nich, znane i interpretowane są przez relatywnie niewielką grupę ludzi – związaną bardziej lub mniej z jakąś subkulturą. Drugie są znane i interpretowane przez dziesiątki milionów, z których większość rozpoznaje w nich nazistowską nienawiść oraz skutki i metody IIWW. Istnieje natomiast pewna skrzywiona psychicznie mniejszość, która jest w stanie interpretować je jako wizerunek wyznawanej przez siebie, chorej, pseudoideo logii. Do tego dochodzi kwestia prawna – III Roz. Konstytucji RP. Te symbole, które nazwałeś jako „archaiczne” (ładna nazwa – dobrze oddaje podejście do tematu) nadal posiadają swoje „archaiczne” znaczenie, lecz są wśród nich takie, które poprzez fakty historyczne nabrały nowego, mocniejszego znaczenia. I to nowe znaczenie jest w tym przypadku ich znaczeniem podstawowym. To ludzie (niestety) mają moc nadawania znaczenia symbolom, które mogą znaczyć zupełnie co innego w innej kulturze. I tak naprawdę to nie swastyka na ścianie mnie denerwuje ale swastyka w głowie tego, który ją maluje.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
I to rozumiem, ale historia pozostanie historią i mimo tego, że niektóre symbole nabrały nowego znaczenia nie możemy zapominać o ich pierwotnym przekazie. Tak samo sprawa wygląda w drugą stronę. Mimo, że jeden symbol na początku oznaczał coś innego to nie znaczy, że teraz jego znaczenie musi być takie same. Oczywiście wszystko zależy od kontekstu użycia owego znaku. Nie mam nic przeciwko swastyce na tarczach wikingów, ale ta okraszona "heilem" już mi się nie podoba.
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Nie mam nic przeciwko swastyce na tarczach wikingów, ale ta okraszona "heilem" już mi się nie podoba.
Samo zasalutowanie z "heil(niem.) lub z hail(ang.)" jeszcze z nikogo nazisty nie robi, bo to znaczy "chwała", analogiczny archaiczny odpowiednik w j. polskim to "sława". "Heil" robi się "brzydkie", gdy używa się go w zestawieniu ze słowem "Hitler" lub "sieg", analogicznie do polskiego słowa "zwycięstwu". Sam często używam "sława" do pozdrawiania się, toastu itd. O sympatie narodowo socjalistyczne mam nadzieję, że mnie nikt nie podejrzewa.

Podobnie ze swastyką, gdy nie jest na czerwonym tle w białym kole i czteroramienna, bądź pod wroną lub chociaż pod odpowiednim kątem, wcale nie musi mieć związku z nazizmem. Nawet jeśli ktoś kto ją nosi krzyczy "heil" czy "sława".

Co do ostatnich wydarzeń w Niemczech, to nie była robota NPD, ani nawet skinów tylko pijanych małolatów(bodajże od 17 do 20 lat) imprezujących nieopodal. Skąd to wiem? Sprawa prosta - gdyby tak było, to by pismaki koszerne o tym krzyczały.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ale ja widzę Tenebrous jak NPDziaki odnoszą się do Polaków prawie codziennie. Bynajmniej sympatią bym tego nie określił.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Gówniarze zafascynowani NPD po wypiciu paru piw zabawili się w podpalaczy dostaną pewnie wyroki w zawieszeniu i tyle z tej sprawy będzie...
 
Do góry