Skala Kinseya

Biernat

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2006
Posty
952
Punkty reakcji
29
Wiek
32
Miasto
USA and Jamajka
ja jestem 1 xD mysalem ze tu prawie same 1 beda xD a tu calkowicie co innego xD no ale coz kazdy jest taki jaki jest ;)

każdy inny wszyscy równi ;)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
ta skala jest do ( Y ) więc nie wiem po co w ogóle się wypowiadać na ten temat chyba, że tak dla zabawy
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Skala KinseyaBadania w 1938 r. seksuologa Kinseya wskazały na potrzebę wyraźnego rozróżnienia miedzy skłonnością homoseksualną a aktywnością homoseksualną. Nie każdy, kto wykazuje aktywność homoseksualną jest homoseksualistą. Zastosował on 7-punktową skalę hetero- i homoseksualną. Opiera się ona na reakcjach psychologicznych i na doświadczeniach seksualnych danej osoby. Skala składa się z następujących punktów:
  1. osoba o nastawieniu skrajnie heteroseksualnym, bez komponentu homoseksualnego
  2. osoba o nastawieniu zdecydowanie heteroseksualnym z jedynie przypadkowym homoseksualizmem (np. sny erotyczne o treści homoseksualnej, przytulanie osób tej samej płci)
  3. osoba o nastawieniu zdecydowanie heteroseksualnym z bardziej niż przypadkowym homoseksualizmem (przypadkowe, sporadyczne kontakty seksualne z osobami tej samej płci)
  4. osoba o nastawieniu biseksualnym (zarówno heteroseksualnym, jak i homoseksualnym)
  5. osoba o nastawieniu zdecydowanie homoseksualnym z bardziej niż przypadkowym heteroseksualizmem
  6. osoba o nastawieniu zdecydowanie homoseksualnym z jedynie przypadkowym heteroseksualizmem
  7. osoba o nastawieniu wyłącznie homoseksualnym
ja tak gdzieś jestem pomiędzy 5 a 6. Jakieś 5,5

U mnie 2.
 
Do góry