SimX w podróżyw podróży

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Planuję ze znajomymi małą wyprawę przez Bialoruś i Ukrainę, zahaczając o Rosję. Niestety nauczony doświadczeniem nie chcę korzystać z mojego tel, który jest na abonament i pomyślałem o jakimś pakiecie roamingowym, najlepiej z jak najniższymi stawkami w tych krajach. Znalazłem na jakimś forum coś takiego jak Simx - ktoś z Was z tego korzystał? Szukam kogoś, kto może mi polecic albo odradzić taka opcję!
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
Ja mogę Ci polecić Simx - a. Co prawda ja byłam trochę w innych stronach (Egipt), ale byłam z niego zadowolona, bo wyjazd był na 2 tygodnie, a mi mimo codziennych rozmów z rodzinką jeszcze coś tam zostało na karcie. A i tak w razie czegoś możesz doładowac przez net, a z kawiarenkami nie ma raczej nigdzie problemu ;)
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Nooo, to jakis konkret, dzięki, Wymiarze Sprawiedliwości (co za nick! :D ). A Twoja mama może rozglądała się za czymś innym, wiesz może? czy od razu brała Simx - a?
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
Hmmm, teraz żeby nie zakręcić :D O tym, że najtańszy jest Simx, powiedziała mamie jej siostra, której mąż ma firmę transportową i jego kierowcy (którzy notabene obsługują m. in. trasy w Europie Wsch.) używają właśnie Simx - a. Ciocia i wujek tez na każde swoje wakacje zabierają taka kartę, bo wtedy mają stały kontakt z Polską, a wujek ze względu na firmę musi byc cały czas pod telefonem. Tak że mama nie szukała już niczego innego, bo w sumie o to było pytanie ;)
 

dziabadak

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Tarnobrzeg
A jak wyglądają stawki Simx w porównaniu do innych operatorów, np. T-mobile? Tzn. stawki roamingowe.
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
A jak wyglądają stawki Simx w porównaniu do innych operatorów, np. T-mobile? Tzn. stawki roamingowe.

Hmmm, ja nie pamiętam dokładnie, mama płaciła chyba ok. 1,50 zł/min, podczas gdy w jej sieci to było kilka złotych (stawki połączeń z Egiptem sa barrrdzo wysokie). Najlepiej sprawdzić na stronie Simx, tam jest chyba taka fajna porównywarka :)
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Hmmm, teraz żeby nie zakręcić :D O tym, że najtańszy jest Simx, powiedziała mamie jej siostra, której mąż ma firmę transportową i jego kierowcy (którzy notabene obsługują m. in. trasy w Europie Wsch.) używają właśnie Simx - a. Ciocia i wujek tez na każde swoje wakacje zabierają taka kartę, bo wtedy mają stały kontakt z Polską, a wujek ze względu na firmę musi byc cały czas pod telefonem. Tak że mama nie szukała już niczego innego, bo w sumie o to było pytanie ;)

Ok, czaję ;) To rozumiem, że ogólnie rodzinka z Simx - a zadowolona? A nie wiesz, czy nie ma problemów z ewentualnym doładowaniem? Bo wyczytałem, że robi się to przez net... A ja zwykle miałem tel. na abonament, to system doładowań jest dla mnie zagadką :p
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Wałbrzych
No, zadowoleni wszyscy ;) Jakbym miała gdzieś jechać na dłużej, to też Simx by pojechał ze mną. Ja doładowywałam raz mamie przez net i sobie poradziłam, więc Ty też na pewno dasz radę :D
 

wdowiec

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
To zależy gdzie chcesz jechać, jeśli po Europie to wystarczy, że weźmiesz ze sobą kartę Heyah, z Roamingu zadzwonisz taniej niż z SimXa, który jest kartą tylko na wyjazdy :) tu znajdziesz szczegóły połączeń http://www.heyah.pl/#/na-karte/nowa-heyah/polaczenia-miedzynarodowe
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Wdowiec, ja w swoich poszukiwaniach sprawdziłem wszystkie popualarne sieci, w tym Heyah, ale teraz jeszcze zajrzałem do tego linka, czy cos się zmieniło i niestety - Rosja i Ukraina 6,05/min, Białoruś 18,14 zł/min o_O ... Simx za te same kraje ma stawki nieprzekraczające 2 zł/min... No i Heyah i tak byłaby kartą tylko na wyjazdy, bo pisałem wcześniej, że mam tel. na abonament. Ale może komuś info się przyda ;)
 

wdowiec

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
Powiem krótko z Polski za granicę -> Heyah. Z Zagranicy do Polski, Heyah albo pakiet T-Mobile 'wszedzie rozmawiaj' czy coś takiego - jeszcze takie opcje są. SimX jest jedynie tańszy na kraje poza Europą. W innym wypadku wymienione wyżej taryfy biją go na głowę :)
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Ty chyba nie bardzo umiesz czytac ze zrozumieniem ;) Nie napisałem, gdzie mam abonament, a Ty mi od razu Tmobile proponujesz. Podałem (wysokie!) stawki ze strony Heyah - w ogóle to olałeś... A Białoruś i Ukraina to chyba też Europa, co? Chyba nie jest jednak tak różowo :p Jakby było, to nikt nie używałby Simx - a, ale póki najwięksi operatorzy ustalają między sobą ceny, to jest, jak jest...
 

wdowiec

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
potrafię czytać i nie proponuję, tylko mówię jakie są realia :) SimX to karta tylko na wyjazdy poza Unie, a heyah jest uniwersalna, wsio :)
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
To skoro potrafisz czytać, to ustosunkuj się prosze do pogrubionego fragmentu, bo chyba go przeoczyłeś:
Wdowiec, ja w swoich poszukiwaniach sprawdziłem wszystkie popualarne sieci, w tym Heyah, ale teraz jeszcze zajrzałem do tego linka, czy cos się zmieniło i niestety - Rosja i Ukraina 6,05/min, Białoruś 18,14 zł/min o_O ... Simx za te same kraje ma stawki nieprzekraczające 2 zł/min... No i Heyah i tak byłaby kartą tylko na wyjazdy, bo pisałem wcześniej, że mam tel. na abonament. Ale może komuś info się przyda ;)
To nie są tanie stawki :p I trochę się chyba zapędziłeś, bo napisałem w pierwszym poście, że interesuje mnie Ukraina, Białoruś i Rosja, więc potrzebuję dzwonić z zagranicy do Polski, nie odwrotnie. I ciekawe, jak Heyah ma być kartą uniwersalną, skoro z Twoich postów wynika, że tanio to można dzwonić z niej z PL (nie to mnie interesuje) albo na terenie UE (też mnie to nie interesuje). Simx oferuje stawki do prawie 200 krajów, więc wychodzi na to, że jest jednak bardziej uniwersalny :p Odpuść więc sobie posty, które nie są odpowiedzią na moje potrzeby.
 
Do góry