Siła.. siła...

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam

Akurat jeśli chodzi o to co w temacie to jestem laikiem:) chodzę na siłownie ale na masę, z boksem coś tam mam wspólnego bo dziadek mnie uczył (a był bardzo dobry) ale to było dawno.

Macie jakieś ćwiczenia, pomysły jak zdobyć więcej siły, zwinności i poprawić kondycję??

Na siłce mam na masę ćwiczenia, a chciałem takie osobne, sorki nie znam się za bardzo. Zapisanie się na sztukę walki odpada pracuję w własnej firmie i nie mam naprawdę czasu na to. Tzn mam raz o 20 raz o 15 raz o 12 czas aby poćwiczyć, więc treningi odpadają.

Może jakaś stronka??? jakieś ćwiczenia aby polepszyć się w tych wyżej wymienionych "sprawach". Potrzeba mi więcej pewności siebie, czasem chodzę po ciemnych ulicach, co z tego że wiem jak wyprowadzić cios jak umrę z braku kondycji, szybkości, zwinności itp (dawno nie trenowałem boksu).


A więc podsumowując, potrzebuję ćwiczeń, mogą być takie w domu, na podwórzu itp obojętne:

* siła
* szybkość
* zwinność
* kondycja


Proszę o wyrozumiałość w moim poście ;]
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
A co,zobaczyłeś walkę Pudziana i zwątpiłeś w nadprzyrodzoną siłę mięśni w walce? ;]


Jak wiesz jak wykonać cios to walcz sobie w domu z cieniem.Polega to na tym,że uderzasz w powietrze.Jest to dobre na poprawienie szybkości.Ćwiczenie na szybkość,kondycję i siłę to najlepiej na siłowni robić więcej szybkich powtórzeń,dźwigając mniejsze ciężary.W domu po prostu rób,np. szybko 10 przysiadów z wyskokiem,natychmiast po tym 10 pompek,po tym 10 brzuszków.Możesz biegać w miejscu skip A,B,C

Wszystko co trzeba szybko wykonać jest dobre na poprawienie kondycji,szybkości.Dobry dla poprawienie kondycji,szybkości i celności jest worek bokserski.Jak będziesz się rozciągać to będziesz miał większy zakres ruchów przez co będziesz mógł wyżej np.kopać,mniej się będziesz męczyć i będziesz miał lepsze krążenie i mięśnie będą miały większy dostęp do tlenu.
I jeszcze jedno,radzę unikać fastfood-ów ;]
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
A co,zobaczyłeś walkę Pudziana i zwątpiłeś w nadprzyrodzoną siłę mięśni w walce? ;]


Jak wiesz jak wykonać cios to walcz sobie w domu z cieniem.Polega to na tym,że uderzasz w powietrze.Jest to dobre na poprawienie szybkości.Ćwiczenie na szybkość,kondycję i siłę to najlepiej na siłowni robić więcej szybkich powtórzeń,dźwigając mniejsze ciężary.W domu po prostu rób,np. szybko 10 przysiadów z wyskokiem,natychmiast po tym 10 pompek,po tym 10 brzuszków.Możesz biegać w miejscu skip A,B,C

Wszystko co trzeba szybko wykonać jest dobre na poprawienie kondycji,szybkości.Dobry dla poprawienie kondycji,szybkości i celności jest worek bokserski.Jak będziesz się rozciągać to będziesz miał większy zakres ruchów przez co będziesz mógł wyżej np.kopać,mniej się będziesz męczyć i będziesz miał lepsze krążenie i mięśnie będą miały większy dostęp do tlenu.
I jeszcze jedno,radzę unikać fastfood-ów ;]


to że Pudzian da "ciała" wiedziałem od kiedy widziałem z kim walczy. Było PEWNE że kiedyś go zje ta pewność siebie i ego na poziomie BOGA. Po pierwszej walce Pudziana widziałem że jego taktyka to prać gdzie popadnie jak kibol na ulicy. Troszkę oglądam MMA :) tak z ciekawości zwłaszcza walki tego jego mościa co masz w miniaturce:) bo fajnie kopie nogami, zawsze jak to widzę to sobie myślę że jak bym tam zerwał to by mi łeb z kablami odpadł :) podziwiam też Pana Fedora Emelianenko... podobała mi się jedna walka jak go koleś kopną w nogę a ten się wkur... dopadł go i prał aż go sędzia musiał odciągać:) podoba mi sie jego wytrzymałość, żucił go jeden koleś karkiem o matę a ten wstał i go rozwalił, widziałem też walkę jak kolesiowi raz przywalił i chłop się wyłożył (zresztą nie jedna tak wygląda z jego udziałem)

Dobra ale tyle z off topu:)

Dzięki za rady:) dziś zrobie to 10 wyskoków pompek i brzuszków. ZObaczymy, sądzę że łatwo nie będzie. Kolegę dziś dorwałem na ulicy i zapytałem o rady, powiedział że jak nie mam worka mogę sobie wziąć hantelki na nie dać po 1-2 kg na początek i z tym boksować powietrze. On sam biega z takimi specjalnymi nakładkami na nogi, takie obciążniki czy coś specjalne.
 

Kamilosekk

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
95
Punkty reakcji
4
Miasto
Wodzisław śl
Jeżeli chodzi o te obciążniki to słyszałem,że mogą po nich boleć stawy.Na własnej skórze tego nie próbowałem.
 
Q

quid pro quo

Guest
http://www.youtube.com/watch?v=xnZHCQsxc9A&feature=related - Trening Fedora :)
Jeżeli chodzi o ćwiczenia siły, to warto odróżnić siłę statyczną od dynamicznej. Czasami można być silnym i rzucać innymi, ale można wykorzystywać siłę przeciwnika przeciwko niemu.
Chodzi oczywiście o symboliczny podział, bo fizyki się nie przeskoczy i siła to siła :)
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że jak ktoś chodzi już na siłownie, to najlepiej sobie z trenerem ustalić jakiś zestaw ćwiczeń na siłę. Trzeba na pewno stosować jakąś odpowiednią dietę, do tego brać suplementy. Myślę, że jak będzie się stosowało według określonych zasad, to można spokojnie osiągnąć dobry efekt.
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
zrobie maly off top
do Portos201: najlepsza walka Fedora to dla mnie ta z Kevinem Randlemanem(jak dla mnie ten czlowiek to urodzona malpa- popatrzcie na to jak sie rusza, no i ten przerzut- mega!) choc niestety Fedor wygral- jak zwykle z reszta
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Co do siły to polecam książkę Pavla Tastsouline "Nagi Wojownik" (ebook jest gdzieś w necie, trzeba poszukać. A sam autor szkolił komandosów Specnaz'u, więc o czymś to świadczy). Opisane są w nim na dobrą sprawę tylko dwa ćwiczenia - pompka na jednej ręce i przysiad na jednej nodze, czyli ćwiczenia które mógłbyś wykonywać w domu albo nawet w pracy, gdybyś znalazł godzinę czasu wolnego ;p

Osobiście jeszcze nie jestem w stanie określić efektów bo dopiero zaczynam ten trening, ale jak na razie jestem skłonny uwierzyć że to na prawdę może pomóc w nabieraniu siły. Są tam też opisane metody żywcem wyciągnięte ze wschodnich sztuk walki, tak mi to przynajmniej wygląda. Napinanie konkretnych mięśni, "ciśnienie podbrzuszne", wszystko po to żeby szybko podnieść swoją siłę o 20%, jeśli wierzyć autorowi.

Btw. jest może ktoś kto trenował zgodnie z zalecaniami Pavla? Wolałbym już coś wiedzieć o efektach, zanim przekonam się na własnej skórze ;]
 
C

compton_style

Guest
Zwinność to ciężko wyćwiczyć, to się ma w genach, niektórzy są klockowaci i ociężali, a inni zwinni jak małpy. Co do kondycji, to interwały polecam, w każdej dziedzinie sportu w jakiej da się jej wykonać. Co do siły, to najlepsze ćwiczenia to pompki na jednej ręce i przysiady na jednej nodze. Prawidłowo wykonywane zapewniają ogromny progres siły.
 
Do góry