Siatkówka - pomocy !

Dirdi

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
Witam, gram w siatkówkę :) i chce wiedzieć jaki powinienem miec dobry wyskok w wieku 14 lat? czy ktoś wie?? :p Help plz BB)
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
ale co to niby jest dobry wyskok? o zasięg ataku/bloku Ci chodzi? :p bo jak tak, to to raczej zależy od wzrostu ;)
 

Dirdi

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
mam wzrost 174 cm :) i chodzi raczej o atak... ale blok tez sie liczy, chodzi mi o to na ile cm powinienem wyskoczyc od ziemi w góre :) waże 63kg
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
Kaer Morhen
to chyba nie ma dokładnie powiedziane, na ile powinieneś wyskoczyć. moim zdaniem każdy wyskakuje najwyżej jak może, bo wtedy atak jest skuteczniejszy. chociaż wyskok zależy też, na jaką wysokość ktoś Ci piłkę wystawi :p
 

Dirdi

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
Mam 265 cm zasięgu, odrazu mówie że niedawno dopiero poważnie zacząłem grać w siatkówkę
 

Mrs X.

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
643
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z Krainy Marzeń
265 cm o lol xD podziwiam Cię! :p

a co do wyskoku, nie wiem. z tego co wiem, kazdy skaczy na jaka wysokosc da rade. cos z waga jest to zwiazanego... nie znam sie az tak :p
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Wiek tutaj nie ma znaczenia. Zresztą, nie licz sobie centymetrów, ile powinieneś. Dopasowuj się do piłki, jak będzie tuż przy siatce to bez sensu jest wyskakiwać na maxa i odwrotnie.
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Poszukaj i wykonuj sobie ćwiczenia na skoczność.
Pamiętaj, że zasięg w ataku nie jest pierwszorzędną rzeczą w siatkówce (choć niewątpliwie ważną)
W wieku 14 lat (gimnazjum) siatka nie jest bardzo wysoko, a Ty z pewnością jeszcze urośniesz...
pozdrowienia
 

piepia

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2006
Posty
263
Punkty reakcji
1
Miasto
nie polecam programow cwiczeniowych typu kangoohops albo AIR costam.. po prostu rozwalaja kolana i juz nigdy nie pograsz sobie w siatkowke.. ja aktualnie mam spore problemy z kolanami od ponad roku i w ogole nie moge grac w siatke bo kolana bola, puchna i chrupia.. dostaje glukozamine w zastrzykach ale to pomaga tylko chwilowo wiec nie polecam bawic sie w te programy cwiczen..
 

Dirdi

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
Dobrze, dziękuje bardzo za pomoc :) ja staram sie wzmocnic nogi tylko przy bieganiu :)
Pozdro :)
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
piepia napisał:
nie polecam programow cwiczeniowych typu kangoohops albo AIR costam.. po prostu rozwalaja kolana i juz nigdy nie pograsz sobie w siatkowke.. ja aktualnie mam spore problemy z kolanami od ponad roku i w ogole nie moge grac w siatke bo kolana bola, puchna i chrupia.. dostaje glukozamine w zastrzykach ale to pomaga tylko chwilowo wiec nie polecam bawic sie w te programy cwiczen..
Bo ćwiczyć trzeba z rozwagą...
Jeśli nie masz wzmocnionych nóg i obciążasz je niewiadomo jak to konsekwencje mogą być przykre, ale to nie prawda, że zupełnie "rozwalą" Ci kolana...
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ćwiczyć należy z umiarem, zgadzam się! Ja trenuję taniec 4 lata, ale mieliśmy dużo baletu, no i sporą część elementów wykonywałam tak o sobie, dla przyjemności, bez rozgrzewki, no i mam nadwyrężony lewy staw kolanowy :/ Dlatego pamiętaj o rozgrzewce!
 

piepia

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2006
Posty
263
Punkty reakcji
1
Miasto
Czapek, ale te programy sa przeznaczone dla koszykarzy (czarnoskorych), ktorzy juz od urodzenia maja specjalne preferencje i juz bez cwiczen skacza wysoko (kolana takze maja o wiele mocniejsze od zywklych "bialasow"). Nawet jesli cwiczy sie z rozwaga to cwiczenia te zamiast poprawiac wyskok, oslabiaja kolana.. Na wyskok dobre jest skakanie z jakims obciazeniem (niewielkim) lub jazda na rowerze.. (ale to drugie szczegolnie na lydki dobrze dziala..)
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
Nieporozumienie...
Nie chodziło mi o
kangoohops albo AIR costam
bo nawet nie wiem na czym to polega...
Ale to mea culpa, bo piszę chaotycznie i możliwe, że w mało zrozumiały sposób...
 

Dirdi

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
Czyli półprzysiad ze sztangą jest dobry?? :) a jakie obciążenie będzie dobre?? 30kg ? więcej? mniej? :)
 

Aeredhela

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2006
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Miasto Radości!
Oj, staruszku... Nie lepiej ci popracować nad techniką, niż nad wyskokiem? :p
Poza tym zgadzam się z poprzednikami, ćwiczyć trzeba z umiarem. Przekonałam się o tym niestety na własnej skórze... :/
Jakichś specjalnych programów na wyskok nigdy nie miałam ;)
 

Vistex

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
ja mam 13lat i mam zasieg 280 przy wzroscie 168cm... co dziwne lapie pilke wyzej niz TROCHE wyzsi koledzy... czemu to zawdzieczam to sam nie wiem. Cwiczenia na wyskok jakie bierzemy to jedynie skakanie z pilkami lekarskimi nic wiecej...
 
Do góry