seryjni mordercy

sema

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
162
Punkty reakcji
2
Wiek
41
Miasto
kuj-pom
No to na początek garść informacji:

Sprawca zorganizowany

Wiek - zbliżony do wieku ofiary, średnio ok. 35 lat, waha się między od 18 do 35 lat
Płeć - mężczyzna
Stan cywilny - żonaty lub związany z partnerką
Wykształcenie - zwykle ukończona srednie, czasami nieukończone studia wyższe, zwykle ma za sobą problemy dyscyplinarne w szkole - przede wszystkim ze względu na bezsensowne akty przemocy wobec innych.
Poziom ekonomiczny -przeciętny
Miejsce zamieszkania - mieszka w większej odległości od miejsca zdarzenia, wyjątkiem może być pierwsze zabójstwo, które często ma miejsce blisko domu sprawcy, dba o swój dom
Samochód - średniej klasy, czysty i dobrze utrzymany
Praca - może wykonywać każde zajęcie, jednak poszukuje pracy, która pozwala mu na demonstrowanie obrazu własnej osoby w typie "silnego mężczyzny" ("macho"), np. kierowca ciężarówki, barman, strażnik, policjant, para-medyk, może także podejmować pracę dające kontakt z krwią i śmiercią. Często podejmuje prace dorywcze, łatwo porzuca pracę, często jest zwalniany za niedbalstwo. Pracuje zwykle w większej odległości od miejsca zdarzenia, jednak może być ono przy drodze do pracy.
Służba wojskowa - często ochotnik, stwarzał problemy dyscyplinarne w czasie służby (np. bójki, awantury), mógł być zwolniony dyscyplinarnie.
Karalność - mógł być karany za akty przemocy i przestępstwa seksualne. Mogły to być akty sadystyczne albo pobicia z elementami skrajnego okrucieństwa. Lubi czynić krzywdę osobom, na które jest zły i prawdopodobnie planował te napady z takim zamiarem. Popełnia wykroczenia drogowe, nie wywiązuje się z zobowiązań (np. alimentacyjnych ), nie płaci mandatów, biletów parkingowych itd.
Poziom inteligencji - przeciętny lub ponadprzeciętny
Zdrowie psychiczne - bez zaburzeń psychotycznych
Właściwości fizyczne - zwykle dobrze zbudowany, zadbany

Sprawca niezorganizowany

Wiek - od 16tu do trzydziestu kilku lat, ofiary dobiera przypadkowo, bez względu na wiek.
Płeć - mężczyzna.
Stan cywilny - wolny.
Wykształcenie -porzucona szkoła średnia (lub wydalenie z niej).
Poziom ekonomiczny - poniżej średniego.
Miejsce zamieszkania - blisko miejsca zdarzenia, zwykle mieszka samotnie lub z rodzicami.
Samochód - na ogół nie ma pojazdu, jeśli ma to stary model, bardzo zaniedbany.
Praca - nie pracuje; o ile jest zatrudniony, to przy nieskomplikowanych pracach o ograniczonych kontaktach społecznych, np. stróż, zmywacza naczyń, pomocnik magazyniera.
Służba wojskowa - nie odbywał w ogóle albo został zwolniony z powodu nieprzydatności.
Zachowania aspołeczne - mógł być aresztowany za kradzieże fetyszystyczne, żebractwo, eksbihicjonizm.
Poziom intelektualny - poniżej przeciętnej lub niski.
Zdrowie psychiczne - epizody zaburzeń psychicznych, może być leczony w związku ze stanami depresyjnymi, ale nie hospitalizowany; częsta diagnoza: stany schizoidalne.
Właściwości fizyczne - szczupły albo chudy, często cierpiący na dolegliwości wpływające na wygląd zewnętrzny.
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Heh!!!!
Niezłe!!!! :D
Że też Ci się chciało!!!! :D
Dobra wali mi!!!!
To od Piły!!!!!

Nie no w sumie to wszyscy Cię o to prosili......
 

GaaraOfTheDesert

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Sand Village
Ja uwielbiam czytac ksiazki o seryjnych mordercach.
Ciekawostka jest to, ze w kazdej przeczytanej przeze mnie książce, morderca zabijał aby zaspokoić się seksualnie, moment przeszycia ciała jakimś ostrym przedmiotem był dla niego strasznie podniecający. Tak więc motywem niekoniecznie jest nieszczesliwe dziecinstwo i chęć zemsty na ludziach.
 

Lady Lucyferia

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Seryjni mordercy są zdecydownie chorymi ludźmi! Zdecydowanie.
Czytała kiedyś artykuł "poczet seryjnych morderców" bodajże. Opisane były tam techniki mordowania. Przyznaje, to wciąga, aż za
bardzo!
W Ameryce, są fan-cluby seryjnych morderców. Ludzie spotykają się by fascynować się, że jakiś psychopata taką a taką techniką zabił tyle i tyle osób. Zbierają gadżety z tymi postaciami.To jest nie ludzkie! Chore! Powinno się mówić, że to złe! Bo to jest cholernie złe!!Jeszcze wciągać w to dzieci! To podłe i okropne. Wkoncu on morduje (zazwyczaj!) niewinne osoby, a ludzie trktują ich ja Guru.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Chyba nie mają sumienia skoro zabijają kilka razy.Poza tym Z. Freud uważał że seryjni mordercy nie mają jednej struktury osobowości a mianowice alterego. Alter ego inaczej nadświadomośc odpowiada za nasze postępowanie.To w niej są archetypy wzorce,zakazy, nakazy.To nasze sumienie.Kiedy chcemy kogoś zabić wiemy że jet to złe.Podobno seryjni mordercy nie mają tego.
 

egzamin

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mocny artykul ale mozna w nim zawuwazy pare niescislosci. Otuz najpierw sie wypowiadal ze nikomu sie nie zwierzal a pozniej po morderstwie a konkretnie po ukazaniu sie artykulu na temat jego ofiary pobiegl pochwalic sie koledzie. Nie glupi chlopaczyna ale jego zachowanie moim zdaniem jest spowodowane represjami po 2 wojnie swiatowej.
 

Pani Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Czy nie uważacie, że seryjni mordercy są na swój sposób fascynujący? No, może nie w tym sensie, że masz ochotę zarżnąć kogoś w ciemnej bramie ze świadomością, że jego życie leży w twoich rękach i tylko ty decydujesz o tym czy spojrzy jeszcze na świat czy nie, ale z tej strony trochę psychologicznej i psychiatrycznej. Co wywołuje u tych ludzi impuls do zabijania, dlaczego robią to tak a nie inaczej, czemu po morderstwie wykonują pewne czynności. Kiedyś chciałam być detektywem, ale niestety jestem za leniwa żeby ruszyć dupsko. Jestem w trakcie czytania "Czerwonego smoka". Choć nigdy nie brałam się za taką literaturę, bo jakoś tak dziwnie wyszło, że postać Haniballa Lectera, którą widywałam w dzieciństwie na plakatach skutecznie mnie odstraszała, to muszę przyznać, że książka ta w jakiś sposób mnie fascynuje, coć momentami jest wręcz obleśna, no może nie do końca, ale niezbyt przyjemna. Najbardziej przeraża mnie to, że nie wiem co mnie w niej tak fascynuje... :D
 

Kszaczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
428
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
deep inside the borderline
Ciekawe było to o typach sprawców. Zwłaszcza typ zorganizowany, bardzo pasuje do Teda Bundyego ( chyba dobrze nazwisko wpisałem )
Ale co mnie ciekawi to ta adnotacja zdrowie psychiczne - Bez zaburzeń psychotycznych. No tak ale z punktu psychopatologii seryjni mordercy są typowym i przypadkami psychopatów i socjopatów. Przejawiają ... bardzo mocno "rozwinięte" zaburzenia osobowości zwłaszcza osobowość narcystyczna, osobowość borderline.

Lady Lucyferia ---> nie martw się całe stany są chore. My dążąc do "zamerykanizowania" naszego społeczeństwa też tego doczekamy <_<

Pani Kszaczek ---> słońce w końcu wróciłaś na forumowisko. Normalnie I'm proud of ya !!!!
 
M

Mia

Guest
Chyba nie mają sumienia skoro zabijają kilka razy.Poza tym Z. Freud uważał że seryjni mordercy nie mają jednej struktury osobowości a mianowice alterego. Alter ego inaczej nadświadomośc odpowiada za nasze postępowanie.To w niej są archetypy wzorce,zakazy, nakazy.To nasze sumienie.Kiedy chcemy kogoś zabić wiemy że jet to złe.Podobno seryjni mordercy nie mają tego.

mysle że 99% seryjnych morderców to psychopaci, a charakterystyczną ich cecha jest właśnie wyzbycie wyrzutów sumienia.
nami-normalnymi ludźmi rządzi superego, czyli zespół ograniczen i regół wprowadzonych do naszego zachowania w procesie socjalizacji.
psychopaci kierowani sa przez ego(czyli pierwotne ja, które nie wykazuje cech jakichkolwiek ograniczen i cech "ludzkich")
stad brak w nich poczucia co jest dobre a co złe.
paranoja jest tez karanie śmiercia, gdyz nie widza oni w tym nic złego. nie szanuja zycia swojego jak i życia swych ofiar. wiec to tak jakby bic krzesło, o które sie uderzylismy...
sa oni jednak jednostką zbędną o dużej szkodliwosci społecznej, a swoim życiem nic nie wnoszą do realnego swaita, więc w tym wypadku kara śmierci jest chyba jedynym rozwiazaniem, jednostki tekiej bowiem nie da sie zresocjalizować...
 

zagubiona10

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2007
Posty
189
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wirtualny ŚWiAT
Mnie to naprawde fascynuje.. uwielbiam takie filmy ksiązki... artykułt w gazetach. chciałabym kiedyś przezyć jakiś horror jestem tegpo ciekawa.
 

sylwiam35

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
z lasu
Mnie to naprawde fascynuje.. uwielbiam takie filmy ksiązki... artykułt w gazetach. chciałabym kiedyś przezyć jakiś horror jestem tegpo ciekawa.
Ja już jeden przeżyłam i nie żtczę nikomu,nawet wrogom.ą propos artykułów ;dużo na ten temat znajdziesz w miesięczniku ,,detektyw,, .
 
Do góry