Serwisy społecznościowe popularniejsze niż e-maile

Agolek

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Serwisy społecznościowe burzą dotychczasowy porządek w Internecie. Z najnowszych badań wynika, że tego typu portale są bardziej popularne niż wysyłanie e-maili. W ten trend wpisuje się rosnąca popularność polskich serwisów społecznościowych.

Z najnowszych badań przeprowadzonych w marcu 2009r. przez Nielsen Online na terenie Stanów Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii wynika, że 67% internautów korzysta z serwisów społecznościowych, a z e-maili 65%. Skoro coraz więcej internautów coraz dłużej przegląda te serwisy, to są potencjalnymi odbiorcami coraz większej liczby reklam.

Wzrost popularności serwisów społecznościowych i blogów o 5,4% w ciągu roku był najbardziej dynamiczny wśród wszystkich form aktywności w Internecie. Wzrost popularności tej formy spędzania czasu w sieci był trzykrotnie większy niż wzrost ogólnego czasu poświęcanego na surfowanie w sieci.
Jeśli zmiany będą zachodzić w takim tempie można się zastanawiać kiedy social media przegonią wyszukiwarki internetowe dominujące w tym badaniu. A to oznaczałoby prawdziwą rewolucję w Internecie, szczególnie dla marketerów polujących na e-klientów.


Walka serwisów o użytkowników trwa także w Polsce. Serwis Elefanta.pl, rekomendujący ulubione strony internautów, usprawnia działanie serwisu opierając się na sugestiach swoich użytkowników. Efekty tych udogodnień są już widoczne ? liczba użytkowników w marcu 2009r. wzrosła do 486 tysięcy, czyli o 20% w porównaniu do grudnia 2008r.
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Hmm serwisy społecznościowe są wygodne... Mozna na nich pisać bloga, wysyłać wiadomości, umieszczać fotki... pewnie dlatego są takie popularne. Ja jednak lubię maile...
 

krzysztof23

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
na serwisach społęcznośąciowych można również zarabiać i pożyczać :) Ja robię to na smava.pl
 

bigfun

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
mi sie spodobala strona www.amuso.com
pododawalam fotki i czatuje z fajnymi ludzmi
mozna tez pograc (bez pieniedzy,lub na pieniadze po doladowaniu konta smsem - na razie jest malo uzytkownikow wiec mozna chyba latwiej wygrac...)fajna rozrywka na 5 min lub dluzej.
pozdro!
 

Adseo

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
W chwili obecnej liczy się szybkość przesyłanych informacji. Społecznościówki zaczynają być na tyle rozbudowane, że umożliwiają wykonanie kilku czynności w obrębie jednej witryny. Przeglądanie najnowszych informacji, kontakt ze znajomymi, zapisywanie istotnych rzeczy. Myślę, że właśnie w tym kierunku pójdzie dalszy rozwój.
 

Agolek

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
A co sądzicie o serwisach mikroblogowych? Wczoraj wystartowal kolejny gracz na naszym malym polskim podworku - Spinacz.pl
Ludzie są leniwi i nie chce im sie tworzyc blogow i pelnych profili to przerzucaja sie na wersje mini mikro czy po prostu tak jest bardziej interaktywnie?

A co sądzicie o serwisach mikroblogowych? Wczoraj wystartowal kolejny gracz na naszym malym polskim podworku - Spinacz.pl
Ludzie są leniwi i nie chce im sie tworzyc blogow i pelnych profili to przerzucaja sie na wersje mini mikro czy po prostu tak jest bardziej interaktywnie?
 

Adseo

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
No tak, są popularne i popularniejsze. Mikrologi jednak moim zdaniem nigdy nie zastąpią normalnych blogów. To jedynie dodatek do dnia - przelania na "papier" tego co w danej chwili chciało by się powiedzieć.
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Serwisy społecznościowe burzą dotychczasowy porządek w Internecie. Z najnowszych badań wynika, że tego typu portale są bardziej popularne niż wysyłanie e-maili. W ten trend wpisuje się rosnąca popularność polskich serwisów społecznościowych.

Z najnowszych badań przeprowadzonych w marcu 2009r. przez Nielsen Online na terenie Stanów Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii wynika, że 67% internautów korzysta z serwisów społecznościowych, a z e-maili 65%. Skoro coraz więcej internautów coraz dłużej przegląda te serwisy, to są potencjalnymi odbiorcami coraz większej liczby reklam.

Wzrost popularności serwisów społecznościowych i blogów o 5,4% w ciągu roku był najbardziej dynamiczny wśród wszystkich form aktywności w Internecie. Wzrost popularności tej formy spędzania czasu w sieci był trzykrotnie większy niż wzrost ogólnego czasu poświęcanego na surfowanie w sieci.
Jeśli zmiany będą zachodzić w takim tempie można się zastanawiać kiedy social media przegonią wyszukiwarki internetowe dominujące w tym badaniu. A to oznaczałoby prawdziwą rewolucję w Internecie, szczególnie dla marketerów polujących na e-klientów.


Walka serwisów o użytkowników trwa także w Polsce. Serwis Elefanta.pl, rekomendujący ulubione strony internautów, usprawnia działanie serwisu opierając się na sugestiach swoich użytkowników. Efekty tych udogodnień są już widoczne ? liczba użytkowników w marcu 2009r. wzrosła do 486 tysięcy, czyli o 20% w porównaniu do grudnia 2008r.

wystarczy spojrzec na nasza-klase, facebooka i seki innych i widac ten fenomen.
 

ugluduckling

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
No tak, są popularne i popularniejsze. Mikrologi jednak moim zdaniem nigdy nie zastąpią normalnych blogów. To jedynie dodatek do dnia - przelania na "papier" tego co w danej chwili chciało by się powiedzieć.

trzeba jednak pamiętać, że mikroblogi są szybsze i do napisania i do czytania. Wiele osob nie ma czasu wczytywac się w blogi znajomych i wyszukiwać ważnych informacji. Krótka wiadomość na mikroblogu, np spinacz.pl, który osobiście polecam, nie zabiera tyle czasu a jest bardzo informatywna
pozdrawiam
 

lofi

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
mnie ostatnio zdziwił pomysł zrobiony na www.jogle.pl. Na tym forum podobnie jak na NK zrobili możliwość dodawania komentarzy do profilu, oczywiście wysyłania prywatnych wiadomości też nie zabrakło, mam przeczucie jakby e-maile stawały się przeżytkiem internetu. Mam jednak nadzieję że tak się nie stanie.
 

DiamondLady

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
389
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
zmc city
a ja lubię pisać e-maile tylko nie bardzo mam z kim ^_^ ale też mam nadzieje, ze nie staną się przeżytkiem
 

Falcon_vanguard

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
E-Mail'e nigdy nie staną się przeżytkiem, prostym przykładem może być fakt że gdzieś trzeba wysyłać potwierdzenie rejestracji na portalach społecznościowych :), a tak na poważnie - Wszędzie jest widoczny ten fenomen, wystarcz spojrzeć na statystyki NK - Liczba odwiedzanych ludzi jest większa niż Google.pl ! Aby nie być goło słownym: Statystyki ... Mi osobiście przypadł do gustu z tych nie komercyjnych i nowych www.opchaj.pl : Może nie bije od niego taką społecznościówką jak od fotki czy nk (Wsumie to i dobrze :)) ale myślę że serwis jest wart przejrzenia...
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Dla muzycznych ludzi poleciłbym www.RockTown.pl. Oprócz funkcji społecznościówki (profile, blogi, mikroblogi, zdjęcia, albumy, zapisywanie na koncerty itd.) jest stworzony cały portal muzyczny, którzy tworzą użytkownicy :) Ciekawa opcja i dosyć nowatorska. Widać twórcy wierzą w siłę użytkowników :)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
wydaje mi się, że te społecznościówki to przejśiowa moda, większość internautów rejestruje się na takowych, a po tygodniu ewentualnie dwóch traci zainteresowanie..no wątpie, żeby dzisiaj ktoś był tak bardzo zaiteresowany np. naszą klasą jak na początku działalności tego portalu..kiedyś była moda na wszelakie fotki.pl, potem na blogi, a teraz na społecznościówki..ciekawe co ludzie jeszcze wymyślą ;)
 

słowik80

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Mam najomych, którzy potrafią przesiedziać na naszej klasie całe dnie. Nigdy nie rozumiałame poco tyle czasu tracą...
 

miki.mause

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
serwisy społecznościowe są na topie, tak jak piszecie są wygodne, często zastępują mi pocztę a mają wiele innych rzeczy do zaoferowania, nasza klasa trochę się już nudzi ale zaglądam tam raz dziennie. Za to znajomi pokazali mi coś nowego www.5fantastic.pl ciekawa stronka, do ściągnięcia dużo fajnych rzeczy za darmochę, można zbierać punkty i w ten sposób korzystać z portalu coś jak chomik ale punkty nie przepadają
 
Do góry