Ściąganie w polskiej szkole

wikop

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane :D
Siema, co myślicie o ściąganiu w dzisiejszych czasach w polskich szkołach? proszę, piszcie co uważacie w tej materii.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Pamiętam, że strasznie mnie to dotknęło jak dowiedziałam się, że w jednym z najlepszych krakowskich liceów podczas matur uczniowie wychodzili do toalet bez żadnej kontroli, gdzie wcześniej zostawiali sobie książki i inne pomoce naukowe i ściągali ile wlezie. Poczułam się okrutnie oszukana, że podchodząc do sprawy uczciwie i honorowo wychodzę na tym gorzej albo tak samo jak ludzie, którzy nie włożyli żadnego wysiłku w przygotowania.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Zerżnąć jeden wzór z fizy - ok, ale otworzenie zeszytu i napisanie 50 dat na sprawdzianie z historii uważam za przesadę.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
będąc np. mat - fiz powinno was kolokwialnie mówiąc pier.dolić czy jestem uczciwi na innych przedmiotach czy nie,poniewaz po jasna cholere mam sie uczyc wszystkich :cenzura:ek na biologi skoro w zyciu bedzie mi to kompletnie neipotrzebne? Dlatego na kazdym innym przedmiocie zazwyczaj uzywam sciag.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
nie jest złe, polskie szkolnictwo jest całkowicie do bani, w szkole sredniej powinny byc od razu wyznaczone przedmioty ktorych chcemy sie uczyc a nie wszystkoe po trochu i w efekcie całe g.o.w.n.o umiemy
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
podczas matur ? Jakim cudem ?
Tak jak piszę, zostawiali książki lub kartki z notatkami w kiblu przed egzaminem, a potem wychodzili siusiu i czytali sobie co tam było im potrzebne. Nie wspominając, że takie sytuacje miały też miejsce na olimpiadach przedmiotowych.
Jeśli chodzi o takie zwykłe ściąganie w szkole to uważam, że zależy to od sumienia każdego człowieka.
 

wikop

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane :D
Ja mam to samo podejście do biologii, wybieram sie na mat-fiz i naprawdę nie obchodzi mnie jakie enzymy wystepują w trzustce, ani z geografii jaki procent upraw rolnych w polsce to uprawy ziemniaków lub to, że 7% wszystkich gospodarstw rolnych w Polsce to gospodarstwa o pow. większej niż 15 ha. Nawet jeśli bym chciał zostać kartografem to na gów.no mi to.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
w szkole średniej gdy jest się już zdecydowanym co do zawodu, nie ma sensu wszystkiego wkuwać. tego poprostu jest za dużo
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
będąc np. mat - fiz powinno was kolokwialnie mówiąc pier.dolić czy jestem uczciwi na innych przedmiotach czy nie,poniewaz po jasna cholere mam sie uczyc wszystkich :cenzura:ek na biologi skoro w zyciu bedzie mi to kompletnie neipotrzebne? Dlatego na kazdym innym przedmiocie zazwyczaj uzywam sciag.

Popieram w stu procentach.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Pamiętam, że strasznie mnie to dotknęło jak dowiedziałam się, że w jednym z najlepszych krakowskich liceów podczas matur uczniowie wychodzili do toalet bez żadnej kontroli, gdzie wcześniej zostawiali sobie książki i inne pomoce naukowe i ściągali ile wlezie. Poczułam się okrutnie oszukana, że podchodząc do sprawy uczciwie i honorowo wychodzę na tym gorzej albo tak samo jak ludzie, którzy nie włożyli żadnego wysiłku w przygotowania.
A można wiedzieć jakie to liceum?? :)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ja się nie zgadzam, bo historię własnego kraju wypadałoby znać. Co będzie kiedy google upadnie? Pomyśleliście?
Ja ściągam tylko z geografii, czasem z polskiego a w ostateczności z historii. Każdy kto podchodzi do matury będzie pisał taką samą wersję z danego rocznika i nie będzie, że ktoś kiedyś to ściągnął, bo na maturze nie ma już takiej opcji.
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
Najważniejsze wydarzenia z historii i tak zapamiętasz - jest Ci to wpajane przez całe 9 lat nauki tego przedmiotu =d
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Siema, co myślicie o ściąganiu w dzisiejszych czasach w polskich szkołach? proszę, piszcie co uważacie w tej materii.

Ja tego nie praktykuję zazwyczaj, bo zdaję się na swoją wiedzę, ale nie przeczę, iż czasem mi się zdarza i to jest normalne, wg mnie. Choć, to swego rodzaju oszustwo, to dość popularne i hmmm... ogólnie to ta kwestia mi zwisa, trzeba sobie jakoś radzić w tej szkole. ; )
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
A można wiedzieć jakie to liceum?? :)
Najlepsze krakowskie licea to I, V i VI. Taki wyznacznik jest ustalany na podstawie olimpijczyków i wyników matur. Czyli nie należy się tym za bardzo sugerować, bo to g. warte dane.
Każdy kto podchodzi do matury będzie pisał taką samą wersję z danego rocznika i nie będzie, że ktoś kiedyś to ściągnął, bo na maturze nie ma już takiej opcji.
Czytaj wyżej. Na maturze da się ściągać jak najbardziej, ale zarówno na zwykłej kartkówce z geografii, a tym bardziej na "najważniejszym" egzaminie jest to zwykłe oszustwo. Wobec siebie i innych. Ja zawsze wolałam dostać tróję, na którą sama się nauczyłam niż niezasłużoną, ściągniętą piątkę.
 

wikop

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane :D
Ja się chciałbym do V załapać, może się uda. Ale w którejś z nich na maturze ściągali ?
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Ja się chciałbym do V załapać, może się uda. Ale w którejś z nich na maturze ściągali ?
To życzę Ci powodzenia, a łatwo nie jest. Ale nie chcę bruździć uczniom, wychowawcom i opinii szkoły, więc zostawmy już ten temat.
 

wikop

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
367
Punkty reakcji
0
Miasto
Zakopane :D
Git. To poza tym nie kwestia szkoły tylko człowieka. Jak przejdziesz ze znaczącego konkursu przypadkiem lub ściąganiem, to później masz trudniej i trzeba hakować.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Mnie chodzi o to, że ściąganie na olimpiadach czy maturze jest nie fair w stosunku do ludzi, którzy naprawdę się przykładają. Ciśnie się na usta "naiwniacy", bo przecież droga do sukcesu jest taka prosta, ale czy słuszna? Powinny być doceniane wysiłki ludzi, którzy uczą się, mają jakieś pasje, są zdolni i kreatywni, a nie kombinatorów i oszustów.
 
Do góry