Samospalanie

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
:lol:
Chciałem ukazać tylko bezsens takich wypowiedzi jakie zaprezentował By Damian.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
kiedys troche o tym czytalem. naprawde ciekawe zjawisko. jka to musi byc sila, zeby tak czlowiek spalil sie w popiol, a zostala tylko noga, watroba i zmniejszona czaszka jak to bylo w przypadku Mary Reeser. i nie wiadomo skad to sie bierze i kogo to moze spotkac
 

Pycho

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
209
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraśnik
Tez o tym czytalem. Mam nawet o tym ksiazke. To bardzo dziwne i ciekawe, poczytam ksiazke i podam jakies wyjasnienie! BB)
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Na początek witam. Mój pierwszy post na forum :)


No i co że na discovery sa programy o duchach. Duchy istnieją. Myślisz że co dzieje się z duszą po śmierci. Musi gdzieś być czy to na ziemi, czy to w niebie. Po prostu musi gdzieś być i tyle. Chcesz uwierzyc w duchy to wejdź w temat o OOBE i wejdź w ten stan to się sam przekonasz.

To, że duchy istnieją dla ciebie to nie znaczy, ze dla innych. A oobe to nie żadne przenoszenie się do zaświatów tylko coś, co oferuje nam nasz mózg. Przecież sami napisaliście, że wykorzystujemy tylko kilka procent naszego mózgu. A to, że coś widzimy to nie musimy od razu tłumaczyć tego tym co nie znane i fascynujące. A co do samospalania... Radze wmieszać w to trochę wiedzy naukowej, a nie opierać się tylko na wiedzy science-fiction. olszyna_nad_rowem wszystko pięknie wyjaśnił. Bujda totalna.

A skoro już się opierasz tym całym Discovery, czy National Geographic. Napiszę ci, ze też oglądałem na discovery JAKIŚ program o samozapłonie. I w tym programie świetnie zostało udowodnione, że ciało, które zostanie zapalone na przykład poprzez świeczkę pali się samo do czasu kiedy przestanie się palić tłuszcz i ubranie, które działa jak knot. I w ten sposób nie musi się spalać nic do okoła i ogień na nic nie przechodzi. Kiedy płomień skończy trawić ciało to zaczyna przygasać, ponieważ zaczyna brakować paliwa. Zostało to udowodnione doświadczalnie. Wystarczy, ze na ciało ( ubranie) spadnie palacy się papieros, bądź świeczka.. A jak wyjaśnić to, że osoby, które się podpaliły nie narobiły rumoru i nie szalały? Taka osoba z przerażenia może stracić przytomność i ogień kończy swoje dzieło w czasie gdy ofiara nie jest już tego swiadoma. I to jest wyjaśnienie tego, że nie ma osób, które mogły by powiedzieć, ze "niby" przeżyły samozapłon. Bo osoby, które w życiu się paliły, a ocalały, wiedzą, ze nie sprawiły tego żadne nadprzyrodzone moce, tylko zwykły wypadek. A jeden nauczyciel, to żaden dowód ( tu odsyłam do PS) A jak wyjaśnić popękane dachy, czy stopione inne rzeczy nad palącym się ciałem? Normalne jest, iż opary i ciepło ucieka w górę. Powietrze nad cialem zaczyna się nagrzewać.... W samym ciele wszystko zostało spalone łącznie z kośćmi. Natomiast w żaden sposób nie został udowodniony "SAMOZAPŁON CIAŁA ", ponieważ nie jest on fizycznie możliwy. Podkreślam to, że ciało, które zostało zapalone przez COŚ, nie musi rozprzestrzeniać ognia na inne przedmioty, bo w danym programie, który oglądalem zostało udowodnione to doświadczalnie. Ciało po prostu pali się na zasadzie świeczki. Używając ubrania jako knotu, a ludzkiego tłuszczu jako paliwa . A czemu zostają dolne kończyny itd? Nie pamiętam w jaki sposób to się działo, ale w większości przypadków te kończyny się nie spalają. To również zostało udowodnione w tym programie. Szkoda, ze nie pamiętam jak się nazywał :)

a tu chociażby dam cytat z wikipedii, na potwierdzenie moich racji:

Zawsze w pobliżu rzekomych ofiar samozapłonu znajdowano jakieś źródło ognia. Możliwe, że zapalają się ubrania lub sprzęty, od nich zapala się ciało, wytapia się z niego tłuszcz (który często znajdowano w okolicy "samospalonych" osób), tłuszcz podsyca ogień i po dostatecznie długim czasie nawet w stosunkowo niskiej temperaturze (niższej od 1300 stopni w piecu krematoryjnym) następuje spopielenie całego ciała, włącznie z kośćmi.

Ja osobiście myślę, ze naukowcy już dawno obalili ten mit, bo sam oglądając dany program zobaczyłem jakie to banalne. Ale fanatycy takich zjawisk nie chcą dać wciąż za wygraną i piszą teksty tego typu, w których nie umieszczają żadnych przeciw argumentów, tylko same swoje pseudo racje i dlatego wciąż ludzie się tym fascynują.




PS.
A co do tego nauczyciela matematyki co to niby przeżył. W tekście jest opisane, że ofiara spala się dosłownie w kilka sekund, a ten nauczyciel miał dosłownie wiele czasu aby ugasić ogień i załozę się, że nawet nogi mu nie wypaliło. I wątpie czy ugasił by tylko za pomocą rąk ogień, który to "niby" spala w kilka sekund ciało. Facet po prostu nie zobaczył co mu podpaliło tą nogę bo spanikował i teraz niby się chwali, ze przeżył samozapłon. A inni fanatycy mitów mu w to wierzyli. A gdyby w ciele rzeczywiście zaszła jakas dziwna reakcja chemiczna, to myślę, że zapaliło by się coś więcej jak jedna noga. Ludzie, wiem, że fascynują was takie rzeczy, ale wystarczy logicznie pomyśleć.
 

Pycho

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
209
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraśnik
Ale sie rozpisales :)
Wystarczylo napisac ze za to odpowiedzialny jest nasz organizm ktory produkuje zwiazki wysoko energetyczne, zbieraja sie one w naszym ciele-jezeli malo sie ruszamy-pozniej wystarczy jeden mocniejszy ruch i buumm!
To cala historia w skrocie BB)
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Ale sie rozpisales :)
Wystarczylo napisac ze za to odpowiedzialny jest nasz organizm ktory produkuje zwiazki wysoko energetyczne, zbieraja sie one w naszym ciele-jezeli malo sie ruszamy-pozniej wystarczy jeden mocniejszy ruch i buumm!
To cala historia w skrocie BB)
Tylko, ze ja chciałem udowodnić, iż do tego samozapłonu nie dochodzi. Wszystkie zdarzenia to były wypadki :)
 

Pycho

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
209
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraśnik
Moze i tak, jednak moja teoria tez nie jest bledna-poczytajcie sobie w zwiazkach wysoko energetycznych w organizmie BB)
Czasem takie zwiazki lacza sie ze soba i powstaja nowe np. jak ktos malo sie rusza i duzo je lub jak ma zla przemiane materii BB)
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Moze i tak, jednak moja teoria tez nie jest bledna-poczytajcie sobie w zwiazkach wysoko energetycznych w organizmie BB)
Czasem takie zwiazki lacza sie ze soba i powstaja nowe np. jak ktos malo sie rusza i duzo je lub jak ma zla przemiane materii BB)
Trzeba to rozpowszechnić. Większosc ludzi z pewnością to przekona i zmusi do prowadzenia zdrowego trybu życia ;)
 

Pycho

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
209
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraśnik
Ale to prawda!
Wiec powtorze:
Poczytajcie sobie w zwiazkach wysoko energetycznych w organizmie
Czasem takie zwiazki lacza sie ze soba i powstaja nowe np. jak ktos malo sie rusza i duzo je lub jak ma zla przemiane materii BB)
Wiec cwiczymy i biegamy-ostatecznie wstac z fotela przy komputerze!
 
Do góry